Најголемите душмани на Македонија

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Простотиjaта не оди по гората,а по хората. Мислам дека желбата ти за конфронтациjaта просто е на сека цена,без да има значение какво зборуваш и без ти самиот да се чуеш какво зборуваш.Аjде прочитаj првиот пост и види видиото и после помисли дали не ме моja работа.:kez::toe:
Поне едно се радвам,разбарл си дека наjголемите душмани на македонците са самите македонци,но това е во сила и за цел Балкан.
Тоа е мој став најголем душмани на Македонците се самите Македонци бидејќи се несложни. На второ место се БугароТатароидите па Грците итн. Инаку првиот пост го кажува истот што и јас. ИДИ ЕБИ ТЕ СЕ И НЕ КУР СЕ МЕШАЈТЕ КАДЕ ШТО НЕ ВИ Е РАБОТА!!!!
 
Член од
1 октомври 2009
Мислења
107
Поени од реакции
5
Простотиjaта не оди по гората,а по хората. Мислам дека желбата ти за конфронтациjaта просто е на сека цена,без да има значение какво зборуваш и без ти самиот да се чуеш какво зборуваш.Аjде прочитаj првиот пост и види видиото и после помисли дали не ме моja работа.:kez::toe:
Поне едно се радвам,разбарл си дека наjголемите душмани на македонците са самите македонци,но това е во сила и за цел Балкан.
Celta so ovaa tema mi e da priakzam dve sprotivstaveni mislenja za makedonskoto prasanje.Od edna strana se trojca koi se opsednati so makedonskoto prasanje a od druga strana voditelot koj sosema korekto dade mislenje za istoto.Za mene tie trojca se dusmani na Mkd i tolko...
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Momcence da ti kazam edna novina koia samo ti na forumo neznaes.Radko ne e registrirana nito kato partia nito kato organizacia.Dode vasite imat registrirano desetki organizacii vo Bugarua i omo e edna ot niv.Ne im e dozvoleno partia da registrirat.I ne si ti nikoj faktor da mi kazvash kade imalo kade nemalo bugari.Sledniot pat predi da davash kompetentni mislenia za Radko i za omo barem na google proceti, educirai se malce i togava pak vo ataka.Inak si smeshen i ne vredish daze da ti se replicira.

More glup eden nemoj ti da mi kazuvas jas dali da kazuvam ili ne jas ti kazuvam taka kako sto e,a ti pisuvaj si sto sakas ic kur ne me boli a eve pak ti kazuvamVO MAKEDONIJA NEMA BUGARI AMA BAS NI EDEN a ako te boli to togas ic i za to ic k. ne me bole jasno ti e sega,a ako gledas ti od google si svrsil rabota.I mene mi smeta to sto vrsis pederska propaganda pa jas ne reagiram taka glup eden,ama ti to ne mozis da go svatis odi vidi ti na google,a RADKO e registrirana i funkcionira sto procenti,a dali e partija ili organizacija ne me ni interesira ,kako e registrirana i to ne me interesira ic,ako se prasuva nekoj kako mene jas bi ja soprel pederskata dejnost koja ja izvrsuva perenje na mozoci i potkupuvanje so sitnici kako pasos,evtina kola,polozeni ispiti na fakultet i dr.sitni beneficii.
A za to dali vredi da mi repliciras to ti si znajs a ako mene me prasas vo bilo koj slucaj site sto se kako tebe so takvi idei ne vredi voopsto i da ucestvuvaat vo vakvi diskusii no ve ima i demokratsko pravo vi e da pisuvate sto sakate i pravete go toa slobodno.
 
Член од
30 септември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
More glup eden nemoj ti da mi kazuvas jas dali da kazuvam ili ne jas ti kazuvam taka kako sto e,a ti pisuvaj si sto sakas ic kur ne me boli a eve pak ti kazuvamVO MAKEDONIJA NEMA BUGARI AMA BAS NI EDEN a ako te boli to togas ic i za to ic k. ne me bole jasno ti e sega,a ako gledas ti od google si svrsil rabota.I mene mi smeta to sto vrsis pederska propaganda pa jas ne reagiram taka glup eden,ama ti to ne mozis da go svatis odi vidi ti na google,a RADKO e registrirana i funkcionira sto procenti,a dali e partija ili organizacija ne me ni interesira ,kako e registrirana i to ne me interesira ic,ako se prasuva nekoj kako mene jas bi ja soprel pederskata dejnost koja ja izvrsuva perenje na mozoci i potkupuvanje so sitnici kako pasos,evtina kola,polozeni ispiti na fakultet i dr.sitni beneficii.
A za to dali vredi da mi repliciras to ti si znajs a ako mene me prasas vo bilo koj slucaj site sto se kako tebe so takvi idei ne vredi voopsto i da ucestvuvaat vo vakvi diskusii no ve ima i demokratsko pravo vi e da pisuvate sto sakate i pravete go toa slobodno.
Невежеството ти е просто затрогвашто.На овие години што си немаш оправдуване да бидеш толко неинформиран и елементарен

Ете ти нешто от вашето уики

На 21 март 2001 година Уставниот суд на Република Македонија ја поништи регистрацијa, програмата за работа и статутот на 3дружението како противоуставни под образложение дека „се насочени кон насилно уривање на државниот поредок, попречување на слободното изразување на националната припадност на македонскиот народ, односно негирање на неговата самобитност и разгорување на национална или верска омраза или нетрпеливост“.[3] По одлуката на македонскиот уставен суд на 4 октомври 2001 г. членовите на Здружение на граѓани „РАДКО“ поднесуваат тужба против Република Македонија во Европскиот суд за човекови права во Стразбур. На 15 јануари 2009 г. „РАДКО“ го добива судскиот спор со одлука на судот дека со забраната за „РАДКО“ била прекршена Европската конвенција за човекови права и правото на здружување.[4][5][6]
На 31 јули 2009 година Централниот регистар на Република Македонија уште еден пат го одбива барањето за регистрациjа со старото образложување на Уставниот суд дека здружението сака "насилно уривање на државниот поредок на Република Македониjа и разгорување на национална или верска омраза или нетрпеливост", а исто така користење на зборови од jазикот на друга држава - Бугариjа, барање на континуитет на старото здружение, избришано од регистарот во 2002 година, несогласност со законот за Здружениjата на граѓаните и фондациите во однос на финансирањето и немање цел на здружението.[7][8]

http://mk.wikipedia.org/wiki/Здружение_Радко

2 г мозок во тиквата да имаше да напишеш Радко на гугал и немаше ваков смешник да изпадаш публично ама нејсе.А за тоа каде има и каде нема бугари пак ке кажам.Ти си зиро фактор да даваш вакви одлуки.Со истата аргументациа и аз мога да кажа дека во Бугариа нема македонци а има неколко македоноиди или македонофили и нема да бидам много далеко от вистината :)
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Програмата на Ратко:

“Многу често се случува како што е случајот со Македонската Болгарштина во
Вардарска Македонија за периодот после Втората световна војна па се до
денес, кога некоја заедница наместо да осигури духовна прехрана, заедницата
ги јаде душите на лугето (Србокомунистичкиот однонсно Македонистичкиот
сатанизам). Во таков случај се работи за социјална болест и затоа најнапред
сме должни да осигуриме лечење, но ако не оди поинаку се наложува и
хирургија.
Македонизмот (Србокомунизмот) за Македонската Болгарштина и за
целокупната Болгарштина претставува рак (паразитна мутација). Како што е
познато ракот се формора од истите клетки од коишто е составен организмот,
но овие паразитни клетки го јадат организмот се до моментот на неговото
угинување. Се разбира со угинувањето на организмот угинува и ракот.
Единствениот начин да се спречи дејствувањето на ракот е благовремена
хирушка интервенција со цел негово физичко остранување, иако притоа сосема
е јасно дека хирушката интервенција претставува болна постапка.“

И после зошто е забранета какво прашање...Ова во демократска земја е недозволиво.
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Ne sakam da napisam niti da go izgovoram pa kamo li da go baram po google ili ne znam kade,dodeka pak navistina se nasoceni kon nasilno urivanje na drzavniot poredok i se sto pisuva nadolu samo toa e toa i nema sto da se pravi ratkooo!
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.068
Поени од реакции
4.716
Најголемите душмани на Македонија не се "Бугарите, Грците Албанците" итн туку најголеми душмани на Македонија се предавниците, оние во "нашите редови" кои се платени од страна на "Бугарите, Грците Албанците".
Дури не ги истребиме нив ќе страдаме!
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
Напишано од GeorgiPetrov
Az ti obiasniv vednaga
Напишано од СрбоЛегенда
Пишувај на македонски или пут под ноги.
Напишано од skywallker77
More glup eden nemoj ti da mi kazuvas jas dali da kazuvam ili ne jas ti kazuvam taka kako sto e,a ti pisuvaj si sto sakas ic kur ne me boli a eve pak ti kazuvamVO MAKEDONIJA NEMA BUGARI AMA BAS NI EDEN
Напишано од Stefus-Refus
ИДИ ЕБИ ТЕ СЕ И НЕ КУР СЕ МЕШАЈТЕ КАДЕ ШТО НЕ ВИ Е РАБОТА!!!!
Напишано од NOVOSELEC
Georgi,abe znam ve kak disete,mozebi poveketo tuka se od Sk i ne ve poznavaat,kako so vi vika Milenco,iscistejte si prvo vasio bokluk....
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest: Made in Balkan hahahahahahaha.

Samo pazite ako doadja Turcija ke ve tepa site hahahahahah
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
a be kako sakte recite carevi sme, nema drug forum bogat so tolku mnogu razlicni (po nacija) ocesnici.
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
Најголемите душмани на Македонија не се "Бугарите, Грците Албанците" итн туку најголеми душмани на Македонија се предавниците, оние во "нашите редови" кои се платени од страна на "Бугарите, Грците Албанците".
Дури не ги истребиме нив ќе страдаме!
Dobro be Grcite i Bugarite se vo EU imat pari da platat.
Ama Albancite nemat za sebe kaj ke najdat be da platat. Ili ke pozajmat od Srbite .

Abe sto tupis Karot i ti hahahahaha
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Makedoncite proizvodeni od turska, jugoslovenska i albanska krv. Drugite ne vredat ni da se pomenuvat.
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
a be kako sakte recite carevi sme, nema drug forum bogat so tolku mnogu razlicni (po nacija) ocesnici.
Kaj si be, Ohridjanin gledaj sega. kolku e cudno ova i prosto da se razbere koj e dushman na Makedonija. Ete sami se javuvat.

No koment :

Makedoncite Srbofili kazuvat deka se dusmani (Albancite, i Bugarite)
Makedoncite Bugarofili kazuvat deka se dusmani (Albancite, i Grcite, i Srbi)
Makedonecot praviot (Grcite, Bugarite i Srbite) ne spomnuva Albanecot.

Razbra sega koj e kriv sto Makedoncite se posvadjat so Albancite koj gi provocira.

Pa ete od niv (FILI) imas i na vlasta na MK.

hhahaha
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Kaj si be, Ohridjanin gledaj sega. kolku e cudno ova i prosto da se razbere koj e dushman na Makedonija. Ete sami se javuvat.

No koment :

Makedoncite Srbofili kazuvat deka se dusmani (Albancite, i Bugarite)
Makedoncite Bugarofili kazuvat deka se dusmani (Albancite, i Grcite, i Srbi)
Makedonecot praviot (Grcite, Bugarite i Srbite) ne spomnuva Albanecot.

Razbra sega koj e kriv sto Makedoncite se posvadjat so Albancite koj gi provocira.

Pa ete od niv (FILI) imas i na vlasta na MK.

hhahaha
interesno vo sekoj slucaj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom