Најголема пречка при слабеењето е мрзата

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
И не јадете после 8, ...ништо :)

Ајсшутер напиша:
Абе каква мрза и да не вежбате може да намалите килограми, само треба да намалите количински од храната односно да не се прејадувате или пак да јадете 4 пати па и повеќе во денот, само избегавајте ги ваквите работи и за една недела слабеете повеќе од 2-3 килограми сигурно.

- Претерано мрсна храна
- Брза храна
- Газирани пијалоци
- Не јадете многу леб
- Грицки, благо во ептен мали количини
Во право е батето шо вели дека доволно е само да се смени режимот на исхрана.Ама зависи од организам до организам.
Некои луѓе мора да се активират и физички малце, а некои ко мене и да јадат после полноќ чоколадо ролати итн... си останват фит :toe:
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Да ама вежбањето не е препорачано само за да слабее во диетите, туку да не затегне после изгубените кила.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Да ама вежбањето не е препорачано само за да слабее во диетите, туку да не затегне после изгубените кила.
Како ќе слабееш ако малку не вежбаш?
Кај ќе ти одат килограмите,во канализација?:)
Само од таму не се слабее.
А,инаку најубо е константно вежбање,ама кога се немојт,јебеш га:)
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Како ќе слабееш ако малку не вежбаш?
Кај ќе ти одат килограмите,во канализација?:)
Само од таму не се слабее.
А,инаку најубо е константно вежбање,ама кога се немојт,јебеш га:)
Се слабеј бе, ако почниш да јадиш ко чоек.Ама реков зависи од организам до организам.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Се слабеј бе, ако почниш да јадиш ко чоек.Ама реков зависи од организам до организам.
Имам видено такви.. не се секирај.
Резултатот беше wow се додека не се слече по купаќи и 5 кг целулит на неа и цел стомак нависнат.
Изгледа килограмите ниту в канализација не и ојдоја.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Имам видено такви.. не се секирај.
Резултатот беше wow се додека не се слече по купаќи и 5 кг целулит на неа и цел стомак нависнат.
Изгледа килограмите ниту в канализација не и ојдоја.
Е сеа нема ти целулит или 20 кила да скиниш со гладвање само.Колку и да гладваш собраното на стомак останва, мора малце активност.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
И не јадете после 8, ...ништо :)
никад не усеав да го разграничам ова.
во колку си легнуваат тие луѓе што престануваат да јадат после 8??
јас си легнувам околу 2ч,+- и од осум до два ми се пријадува уште сто пати.. пробувам да си легнувам порано, ама ќе имам успех два три дена по ред, и после пак назад на стар распоред на спиење. идам сеа да пробам пак, овој пат најсериозно од сите, дека вака веќе не иде..
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Мрзата нема везе со слабеењето. Повеќе има влијание начинот на исхрана.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
никад не усеав да го разграничам ова.
во колку си легнуваат тие луѓе што престануваат да јадат после 8??
јас си легнувам околу 2ч,+- и од осум до два ми се пријадува уште сто пати.. пробувам да си легнувам порано, ама ќе имам успех два три дена по ред, и после пак назад на стар распоред на спиење. идам сеа да пробам пак, овој пат најсериозно од сите, дека вака веќе не иде..
Значи ова после 8 е останато уште од времето кога лујгето си легнувале во 10 саат , главното е да не јадеш 2 до 2 и пол саати пред легнување затоа што тоа е времето за кое храната се вари , сега со исклучок секоја храна си има свое време на варење али отприлике толку е , пример јас си легнувам во 5 саат сабалје и последниот оброк ми е во 3 часот , но нешто по лајт , знаци дали јогурт , јајца или сл , да не биде бурек да јадес у 3 саат , така позз
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Нема толку врска мрзата храни се здраво и малку вежбај...не треба многу да се вежба ама мислам дека најголем проблем е намалувањето на количината на храна што ја јадеш...
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
да мрзата и благите работи
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
1
за да се храниш здраво треба да се одвикнеш да јадеш работи кои се навистина вкусни..се сложувам за вежбањето и го подржувам али не подржувам диети и истрпување за да ослабнам..трчам и немам гајле..
и не е работа у мрзата,работа е у вољата кој сака да ослабне секако дека ќе ослабне доколку се потруди,а кој сака да ослабне а да дреме пред ТВ тешка работа..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom