Научниците открија дека постои живот после смрт ?

Член од
20 октомври 2019
Мислења
78
Поени од реакции
46




 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Film za zadgrobniot zivot - se raboti za kako naucnicite potvrdija deka postoi zivot posle smrtta


 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.798
Поени од реакции
9.568
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Eban Alexander covekot koj tvrdi deka treba cel svet treba da mu veruva i da znae ..


 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.839
Поени од реакции
39.146
Eban Alexander covekot koj tvrdi deka treba cel svet treba da mu veruva i da znae ..


eva, vrati se na samsunk vs afoun, ne gledaj vakvi videa ne dozvoluvaj da te lazat nekoi
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
a ti da ne navleguvash vo temi kaj shto ne se razbirash i da kritikuvash lugje.. ti smeta poshto e popametna od tebe
ne lazat ima dokazi decko ne samo ovoj doktor gledaj go i Dr Sam Parnia ako znaes shto e on ...
Хммммм оти некако сомнителни ми сте со Евчево? Некако ко ист стил на пишување да ми имате, а и со мислењава не сте ми далеку. Хммммммммммммм
 
Член од
20 октомври 2019
Мислења
78
Поени од реакции
46
Хммммм оти некако сомнителни ми сте со Евчево? Некако ко ист стил на пишување да ми имате, а и со мислењава не сте ми далеку. Хммммммммммммм
ovde se analiticari majkata hahah ... sestra mi e :vozbud::kezec:
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
@Trolejbus објасни им за ДМТ и научните докази за катапултирањето на душата!
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
@Trolejbus објасни им за ДМТ и научните докази за катапултирањето на душата!
nema shto on da objasnuva ili bilo koj od nas , si ima lugje zadolzeni za taa profesija i nivniot odgovor e deka postoi i pusle smrtta na covekot 10 min 10 saata so dokazi , samo neznaat posle tie 10 saata primer dali e vecna ili prekinuva menuva forma toa se ispituva sega , a postoenjeto e potvrdeno od Dr Sam Parnia i mn drugi kako nego
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
eve od Muslimanska strana covekot ubavo si kazuva ( Zivotot ne bi imal smisla da se zivee ako se se zavrshi so smrtta i nema nistho )
Izgledaj go celo a taa recenica e ovde 1 min 59 sek go kazuva istoto By the way , if there were no life after this life , then honestly, life would not be worth living
 
Член од
20 октомври 2019
Мислења
78
Поени од реакции
46
нема теоретски шанси животот да настнал случајно. Тоа значи дека некој планирано и со цел го создал животот. Тоа е Бог. Е сега, ако Бог го создал животот на почетокот, тој може да го создаде и пак после смртта. Животот е повеќе од само хемиски соединенија. Ние имаме и дух во нас. Всушност ние сме дух кој има тело. Телото умира, но духот продолжува да живее и се враќа кај Оној кој го дал духот - Бог.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom