Насилства во Македонија

Член од
7 мај 2013
Мислења
1.580
Поени од реакции
385
Си игравте до сега, сиве овие години курташак со кафирите, али ќе видиме таа работа после 11 септември кога конечно ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде на власт.
Декември бериче, не се возбудувај :)
 
V

viktora

Гостин
Не бидете глупи и наивни...
уште па горе коментар: ова ги учат во џамии, бла бла..
не бидете лигуши цел живот, сфатете дека сега до избори ќе има вакви настани.
албанци изболе со нож македонец, македонци изболе со нож албанец..и се така до 11 декември за да можат овие од ВМРО и ДУИ да распалат со националистички кампањи додека пак не начекаат овци, глупи и наивни кои наседнуваат на вакви провокации за да ги гласаат, и од 11 декември пак иста прича: На ти го-дај ми го...или на вмровско-дујовски јазик: На ти тендер - дај ми тендер.
Кои избори?Секоја недела има избори?Задниве десет години секоја недела има напади врз македонци не е само пред избори.Не збори глупости.На сите ни е јасно што се проповеда во џамиите,можеби не сите но во 80℅ со сигурност.Сите знаеме дека намерно се праќаат малолетници за да не одговараат пред закон.Остави тоа што вмро-дуи прават бизниси,нормално крадат не сме луди нормално е страшно,но уште пострашно е тоа што Ахмети рече дека македонците еден ден ќе бараат права од албанците кога ќе станеле малцинство.Знаеш ли колку македонци се имаат одселено баш поради тоа што се чувствуваат небезбедни во сопствената држава?
 
Член од
7 мај 2013
Мислења
1.580
Поени од реакции
385
Знаеш ли колку македонци се имаат одселено баш поради тоа што се чувствуваат небезбедни во сопствената држава?
Јас мислам дека и бугарските пасоши се земаат заради истата причина. :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
албанци изболе со нож македонец, македонци изболе со нож албанец
:facepalm: Ова првово пред запирката се случува пречесто, a ова второво не памтам кога се случило.

И не, не викам дека во дел од овие насилства не е замешана политиката, замешана е, затоа што таа е она нешто кое најмногу ги дели луѓето, но исто така голем е бројот на случаи кога без предизборни политички цели се врши насилство/убиство врз Македонците од страна на Чкљ. И како што напиша @viktora ............, јасно е дека нив уште од мали ги учат да создаваат омраза кон нас.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Со Грујо само ќе тоне ова мала држава. Вмро Дпмне има толку испосрано што ниту цистерните не би можеле да ги исчистат гомната..:гомце::гомце::гомце:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.972
Поени од реакции
17.800
Булеварко напиша дека некое дете тепано во Чаршија се бори за живот.Барам по медиумите нема информации да не знае некој за ова нешо.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Булеварко напиша дека некое дете тепано во Чаршија се бори за живот.Барам по медиумите нема информации да не знае некој за ова нешо.
Вистинa е декa имaше пoвреденo дете, пoминувaв oд тaму верoјaтнo пет минути oткaкo гo нaпaднaле. Пoлицијa дoјде пoсле пет минути. И претхoднo зaбележaв групи нa пoмaли шкoнoви(мaксимум 16 гoдини) кaкo демнaт низ чaршијa, следејќи пoмaли групи нa луѓе кoи излегле вo некoј oд кaфичите.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Policijava neli znae deka vikend e i carsijata e polna so narod? Pretezno za vikend nemozes da vidis policaec niz grad. A za toa za shkonovite ne mi se komentira.......znaeme deka toa ne se luge......toa e edno necivilizirano pleme....takvite samo lupanje u zatvor,bez razlika dali e vozrasen ili maloleten...i se znae tamo udri mavaj i za godina do dve ke go nema..
 
V

viktora

Гостин
И на либертас.мк прочитав,дете од 18 год од Визбегово се бори за живот.Грујо,Заев да ви ебам фотељата,да ви ебам партиите,да ви ги ебам фамилиите.
И повторно напаѓачите биле на 16-17 год возрас.Значи закон не ги фаќа.
Да беше шпон сега ќе имаше протести во сите градови.Но чим е наш кој го ебе,битно да видиме кој е на изборна листа во СДСМ и грујо како јаде говна дека ќе победел на 11.Се да им ебм најмило.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
79.001
Mомче се бори за живот на КАРИЛ откако e претепано и најдено во бессознание во саботата во Старата скопска чаршија.

Го тепале две лица на возраст од 14 години, наведуваат од полицијата.

К.С. (18) од Визбегово бил најден како лежи на улицата Битпазарска. Со возило на итна медициска помош e пренесен во Ургентниот центар каде е задржан на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување. К.С. се наоѓа во животна опасност.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.972
Поени од реакции
17.800
Нека му помогне Бог да преживее.Само каков народ сме бе најмилото ни се тепа по улиците и не ми е јасно колку деца се претепани до сега и сеуште си ќутиме.Да му се случи ова на некој мој другар или роднина ќе им вратам па макар последно да ми било.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Mомче се бори за живот на КАРИЛ откако e претепано и најдено во бессознание во саботата во Старата скопска чаршија.

Го тепале две лица на возраст од 14 години, наведуваат од полицијата.

К.С. (18) од Визбегово бил најден како лежи на улицата Битпазарска. Со возило на итна медициска помош e пренесен во Ургентниот центар каде е задржан на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување. К.С. се наоѓа во животна опасност.
Македонец е?
Ако закон не ги фаќа. Родителското право треба да им се одземе на родителите и во поправна институција па во дом да се дадат моментално.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.972
Поени од реакции
17.800
Македонец е?
Ако закон не ги фаќа. Родителското право треба да им се одземе на родителите и во поправна институција па во дом да се дадат моментално.
Македонец е најверојатно ама и да не сепак е човек иначе многу е лесно да се реагира и да се реши ова ама народот си е сам крив.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Нека му помогне Бог да преживее.Само каков народ сме бе најмилото ни се тепа по улиците и не ми е јасно колку деца се претепани до сега и сеуште си ќутиме.Да му се случи ова на некој мој другар или роднина ќе им вратам па макар последно да ми било.
Ne smees da im vratis, odma ke bides okvalivikuvan kako sluga na Grujo, demek toj te nateral da gi vlosuvas relaksiranite meguetnicki odnosi so plemevo, a toj da profitira na tvojata maka.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Сум пишал претходно ќе пишам пак.
Македонија е опасна земја а станува и се поопасна. Најголемите промени се чувствуваат во Скопје.Насилствата се тродупло зголемени,нападите секојденвни.Чим дури и тиња организација како Хелсиншки на нивната страна имаше објавувано колку напади имало во местата со мнозинство Албанци верувајте сериозно е.

Државава ниту помагала ниту ке помага. Мој совет до вас,идете во групи,идете на сигурни места,држете се меѓу себе и ако треба носете нешто у себе. Законот за нив не важи,тоа е ФАКТ.
Не бидете квазилиберални морони и да мислите хех ја не се замарам со политика ова нема да ми се деси мене или пак ај да завршат избориве и ова ке помине. НЕ. Ова е секојденвие и секој е мета.
Не барајте правда,гледајте да не бидете лесна мета.
Се друго се мулти култи бајки за пред спиење.
А аргументот е даа бее паа и Македонци тепаат Албанци е како да дојдете и да речете Еее дааа бее па и Евреи од 39-46 имаа утепано Германци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom