Напредни ИТ обуки за 180 невработени обезбеди државата

Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Јас 4 години учев програмирање и уште не ми се јасни некои работи, а не пак од 3 или 6 месеци, па дури викаат и ќе те вработеле.o_O
Nema greska ce te vrabotat a i ti ce naucis se za tie 6 meseci ..abe intelegentna nacija sme hehehe
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
им пишав на е-маил на Агенција за вработување и ми вратија дека уште не била готова селекцијата на обучувачите и дека ке имало тестирање во зависност од тоа што сте го избрале и дека се планирало од втората половина на Ноември да започне тоа

лани за сите ли беа исти тестовите или во зависност од избраното ?
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
им пишав на е-маил на Агенција за вработување и ми вратија дека уште не била готова селекцијата на обучувачите и дека ке имало тестирање во зависност од тоа што сте го избрале и дека се планирало од втората половина на Ноември да започне тоа

лани за сите ли беа исти тестовите или во зависност од избраното ?
--- надополнето: Nov 28, 2011 7:24 PM ---

I viknaa nekogo do sega ??
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
врска нема ова што го прават
една организација да не можело да се оствари
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Ви се јавија на вас?
Мене денеска ми се јавија, испаднал списокот на тие што треба да полагаат за да влезат во таа „школа“ ... ама јас бидејќи не сум од Скопје, ќе треба патните трошкови да си ги сносам самиот, а не се малце пари.. така да изгледа ова ќе си е за тие што се од Скопје или за тие што имаат вишок пари за фрлање.
Ако сакав јас и ако имав можност да си плаќам, ќе се запишев на факултет.. па колку и таа вработената од заводот ме матка дека овој курс за да се заврши приватно потребни биле 2000 евра.
Еве кој сака да си види дали е повикан или не..
Термини за полагање на приемен испит за учество на обуките за вештини од областа на информатичките технологии
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Ви се јавија на вас?
Мене денеска ми се јавија, испаднал списокот на тие што треба да полагаат за да влезат во таа „школа“ ... ама јас бидејќи не сум од Скопје, ќе треба патните трошкови да си ги сносам самиот, а не се малце пари.. така да изгледа ова ќе си е за тие што се од Скопје или за тие што имаат вишок пари за фрлање.
Ако сакав јас и ако имав можност да си плаќам, ќе се запишев на факултет.. па колку и таа вработената од заводот ме матка дека овој курс за да се заврши приватно потребни биле 2000 евра.
Еве кој сака да си види дали е повикан или не..
Термини за полагање на приемен испит за учество на обуките за вештини од областа на информатичките технологии
Мене не ми се јавија,најверојатно во наредните денови ... ама се најдов на список,јас сум за Exchange
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
имаше ли некој за сервер администратор и колку поени освои
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали некој знае кога ќе излезат официјалните резултати за тоа кој е избран да ги посетува обуките и кога би започнале истите?
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Дали некој знае кога ќе излезат официјалните резултати за тоа кој е избран да ги посетува обуките и кога би започнале истите?
Во семос ми кажаа 23-25 јануари ќе бидат објавени резултатите на avrm.gov.mk а тие што влегле ќе бидат контактирани ...
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Во семос ми кажаа 23-25 јануари ќе бидат објавени резултатите на avrm.gov.mk а тие што влегле ќе бидат контактирани ...
Благодарам за информацијата и со среќа на сите што се во очекување на крајниот избор. :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
денес ги објавија резултатите на сајтот на агенцијата за вработување
честитки на тие што ке одат на предавањата
него друго да си прашам јас
ако се држат Скопје предавањата некој да не бара цимер што е од друг град ....
 
Член од
20 март 2007
Мислења
2
Поени од реакции
1
Дечки, гледам има луѓе што биле на тестирањето во Семос.
Вчера се пријавив за Обуката за Java.
Па ако може некој што бил да каже што имаше на тестирањата?
Да се спремам малце, пошо имам завршено Економски, а програмирање учам веќе година дена само од видео курсеви и сум климав.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.336
Поени од реакции
3.306
Дечки, гледам има луѓе што биле на тестирањето во Семос.
Вчера се пријавив за Обуката за Java.
Па ако може некој што бил да каже што имаше на тестирањата?
Да се спремам малце, пошо имам завршено Економски, а програмирање учам веќе година дена само од видео курсеви и сум климав.
Da ne znaes koga ke pocne obukata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom