Навики при заспивање

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
да слушам музика и или бучава некоја па да моажм да заспијам...а да и ако не ми се спие многу долго размислувам...
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ми пречат бучави, ама не ми пречи некое мрморење на телевизорот па со него заспивам најчесто.На стомак тешко дека легнувам, странично повеќе, а и на грб...Со слушалки сум само кога не ми е цврста дремката инаку кога ми се спие ептен за џабе ги ставам на уши:смајл:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
да слушам музика и или бучава некоја па да моажм да заспијам...а да и ако не ми се спие многу долго размислувам...

Јас мразам бучава..Мора да е потполна тишина за да заспијам..
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Јас секогаш пред заспивање ги затворам очите
 
M

Mario Gómez

Гостин
Кога сум изморен заспивам одма а кога не сум 5X:drk:и одма заспивам.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Da imam navika da si gi mavtam nozete levo desno za da me fati dremka,kako da se ljuljam.
 
I

Intex

Гостин
Слушам тивка музика додека не се изморам и не заспијам. Кога ќе се разбудам сабајлето, музиката сеуште свири. :pos:
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
тивко музиче на радио...и заспав :salut:
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Размислувам како сум го поминала денот или мислам што би правела наредниот ден а ако не можам да заспијам бројам и ме фака дремка.Ова уште од мала го практикувам,ко некоја навика ми е
 
M

M del Mar

Гостин
Навика ми е да го вклучам телевизорот да ми брбља тивко, така најбрзо заспивам...и во секој случај мора да лежам на стомак и раката да ми е под перницата.
 
S

smart ass

Гостин
хах...пошто сум:kez:

обично мислам...за различни работи...па така ми се случува и да не заспијам воопшто:toe:

на некој начин ќе се задлабочиш и не си свесен кога си ја забегал....ејбг така нема успивање од искуство минимум 2-4 часа:tapp::tapp:

Кога сум изморен заспивам одма а кога не сум 5X:drk:и одма заспивам.
хиперактивност:pos2::pos2:

внимавај.
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Ако не можам одма да заспијам обично i-pod на уши и терам док не ми дое дремка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom