Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.499
Поени од реакции
6.961
Класична кражба/разбојништво, тотално ненавивачки акции од двете страни. После то шо не ја згаснаја групата очекував ваква вратка, само не толку брзо. Не ги кривам, сепак само возвратија исто.
Се дури нема паднато некоја гла арно е.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.659
Поени од реакции
4.818
Кога сме веќе кај паднати знамиња,ако може некој член од Комити кој е поупатен да каже како е паднато ова знаме на гробари,истото е запалено на западна трибина од Комити 91 година.
20240505_130703.jpg 20240505_130315.jpg
 
Член од
23 април 2022
Мислења
260
Поени од реакции
1.167
Кога сме веќе кај паднати знамиња,ако може некој член од Комити кој е поупатен да каже како е паднато ова знаме на гробари,истото е запалено на западна трибина од Комити 91 година.
Прегледај го приврзокот 415551Прегледај го приврзокот 415552

Текст на покоен Гокси околу ова

pred ovaa utakmica padnaa 2 grobarski transparenti od koj edniot mislam bese "wild chaos"(so bukvi vo boja na srpska trobojka) eden od najredovnite tie sezoni na grobarski jug a drugiot go ima na slika kako stoi zakacen na zapad(dosta neiskusna postapka gledano od denesen aspekt).
prviot e vraten na molba na skopska grobarska ispostava posto tuka imase muabet "vratete go se znam so deckite drugari mi se" a za vtoriot decko od grobari dojde so milicijia na zapad i bukvalno molese da mu se vrati.toa bese uste rano pred pocetok na utakmica,na zapad imase malku lugje i iako probavme da go skrieme zandarite go najdoa kaj kamenot za vodenje.ova vaka po sekjavanje okolu ovaa utakmica.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.499
Поени од реакции
6.961
Партали.
Не ми е јасно, прајш акција му ги земаш сите знамиња, ги срамиш пред цел свет и пак лабаво ги чуваш на едно место сите.
Па ќе земам ќе ги закопам бе 3 метра под земја (пример :D )да не можат 5 сати да ги најдат. Или ќе ги поделам на 20 души, и да земеа сега едно ќе земеа а не вака.
Како и да е уба вратка.
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
182
Поени од реакции
748
Партали.
Не ми е јасно, прајш акција му ги земаш сите знамиња, ги срамиш пред цел свет и пак лабаво ги чуваш на едно место сите.
Па ќе земам ќе ги закопам бе 3 метра под земја (пример :D )да не можат 5 сати да ги најдат. Или ќе ги поделам на 20 души, и да земеа сега едно ќе земеа а не вака.
Како и да е уба вратка.
Негде пишеше дека од 3 места се земени. Наводно кај првиот шо му ојдоја со лисици го врзале за да кажи кај се другите.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.499
Поени од реакции
6.961
Негде пишеше дека од 3 места се земени. Наводно кај првиот шо му ојдоја со лисици го врзале за да кажи кај се другите.
Да прочитав и то.
Многу работи не знајме така си коментираме, битен е резултато, ги соголија :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.245
Поени од реакции
5.018
Очекувана вратка, дури по машка акција од нивната, само дека ќе му соберат до толку не очекував...
Во град со повеќе навивачки групи, вака да чуваш транспаренти, ебати сериозноста на групата....
Чекаме следен чекор....
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.360
Поени од реакции
8.236
Очекувана вратка, дури по машка акција од нивната, само дека ќе му соберат до толку не очекував...
Во град со повеќе навивачки групи, вака да чуваш транспаренти, ебати сериозноста на групата....
Чекаме следен чекор....
Им била понудена тепачка 30 на 30 за знамињата овие одбиле и рекле дека е крај, е сега дали ќе продолжат под друго име и дали ќе се осветуваат останува да видиме, биќе интересно наредних дана. :D
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
437
Поени од реакции
1.382
Им била понудена тепачка 30 на 30 за знамињата овие одбиле и рекле дека е крај, е сега дали ќе продолжат под друго име и дали ќе се осветуваат останува да видиме, биќе интересно наредних дана. :D
Кој на кого понудил 30 на 30?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.084
Поени од реакции
18.246
@ultras1988 Дај ти некое инфо плус за случкиве ако имаш околу ситуација, ме интересира мене која е позадината на двете групи на пример, овие Ултраси од секогаш сум мислел дека се група која ја држат националисти Хрвати(усташи) па и некои луѓе со подебело криминално досие што може и со последните случувања испаѓа дека е така. Пиши ако си расположен и знаеш нешто плус, остави политиката секако сега иде изборен молк :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom