Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.352
Поени од реакции
28.009
Какви детски муабети еј. Шкендија може има публика и се, ама неможе да биде поголем клуб од Слога. Слога има оставено белег во Македонскиот фудбал за разлика од Шкендија. И ривалството е каде каде поголемо одколку Балисти т.е. Шкендија со било кого.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Какви детски муабети еј. Шкендија може има публика и се, ама неможе да биде поголем клуб од Слога. Слога има оставено белег во Македонскиот фудбал за разлика од Шкендија. И ривалството е каде каде поголемо одколку Балисти т.е. Шкендија со било кого.
Најголем албански клуб е Шкендија. Слога Југомагнат има поголеми успеси ама тоа не го постигнале како чист албански клуб, туку кажав со спонзор босанац, мешана публика и се друго.
Шкендија е клубот кој има поголема подршка од албанците во Македонија, Шкендија е клубот кој и за албанците надвор од Македонија значи нешто.

Слога има поголемо ривалство со Вардар што е нормално поради тоа што се градски ривали. Сега се веќе и чист албански клуб и со име и со спонзор и со навивачи. Ама Шкупи им значи нешто само на албанците во Чаир, па ајде нека биде и во Скопје.
Шкендија има луѓе во сите градови, имаме луѓе што ја пратат Шкендија кои се од Скопје, Гостивар, Кичево, Струга, Охрид па и Куманово. Да ги прашаш албанците во Албанија и Косово кој е најголем албански клуб од Македонија едноставно ќе ти одговорат Шкендија.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Најголем албански клуб е Шкендија. Слога Југомагнат има поголеми успеси ама тоа не го постигнале како чист албански клуб, туку кажав со спонзор босанац, мешана публика и се друго.
Шкендија е клубот кој има поголема подршка од албанците во Македонија, Шкендија е клубот кој и за албанците надвор од Македонија значи нешто.

Слога има поголемо ривалство со Вардар што е нормално поради тоа што се градски ривали. Сега се веќе и чист албански клуб и со име и со спонзор и со навивачи. Ама Шкупи им значи нешто само на албанците во Чаир, па ајде нека биде и во Скопје.
Шкендија има луѓе во сите градови, имаме луѓе што ја пратат Шкендија кои се од Скопје, Гостивар, Кичево, Струга, Охрид па и Куманово. Да ги прашаш албанците во Албанија и Косово кој е најголем албански клуб од Македонија едноставно ќе ти одговорат Шкендија.
Bravo Toni pojce ne treba da pisuvas toa e toa, Shkendija ima podrska i od Skopje sto dojdat sekoja utakmica vo Tetovo pojce ima od Saraj, isto taka od Prilep, Manastir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.022
Поени од реакции
7.743
Bravo Toni pojce ne treba da pisuvas toa e toa, do vcera Shvercerite transparentite gi imaja na kirilica, Shkendija ima podrska i od Skopje sto dojdat sekoja utakmica vo Tetovo pojce ima od Saraj, isto taka od Prilep, Manastir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
wtf? :eek:
Ништо лошо не зборам против вас, ама ова не ти требаше. :pos:
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
42
Поени од реакции
16
Nie mozeme da bideme kezel, mezel, kasil, kasul , masul, kasual, kasiljas ......
Ali vi imame padnato rekviziti od site navivacki grupi vo mkd, poz.
Ќе те замолам да одмориш малку, да падниш реквизит при закана со нож не е според ултрас кодекси.
P.S. Носете ги новиве мајци низ Охридов, не се плашете. :)
 
Последно уредено:
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Bravo Toni pojce ne treba da pisuvas toa e toa, do vcera Shvercerite transparentite gi imaja na kirilica, Shkendija ima podrska i od Skopje sto dojdat sekoja utakmica vo Tetovo pojce ima od Saraj, isto taka od Prilep, Manastir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zboruva nekoj sto dovcera nas clen im stoel na sipka. Zboruva nekoj sto vo grad od 95 % Albanci se pravi patriot. Zboruva nekoj koj od celoto nivno postoenje nemaat nikogas nituedna akcija napraveno (ova go zboruvam za vo tetovo, bez da gi racunam kamenjata frleni od 100m dalecina). Zboruva nekoj sto ne daj boze da mu odi klubot vo ponizok rang na natprevaruvanje. Da zboruvas za nas prvin treba da imas nesto so sto ke se sporeduvas, kolku sto razbiram jas brojot na obicnata publika nema vrska so navivacite ? popravi me slobodno ako gresam, no ne veruvam.

Toni - Togas komitite se verojatno rusi ? Za naseto postoenje tvrdam deka ti si nikoj i nisto da zboruvas ! A za pesnite vo srpski, transparentite vo kirilica, i drugite nesto na sto aludirase, so koi spored tebe ne sme bile albanci nie, pa dosol nekoj i ne naprail, barem nie imavme i togas transparenti, sekogas navivavme so svoi transparenti, ne sme bile vo taa sostojba nekoj da ni nosi drugi transparenti za nie da navivame so niv. Od site tie transparenti, i kirilicnite, i latinskite kako sakas deli gi, nitueden nemame izgubeno, a veruvaj mi od dalecnata 89 nema nitueden stadion vo koj ne sme bile. I veruvaj mi, nema da vidis na nasa tribina transparent za sponzorite, a i veruvaj parite ne ne teraat da odime na tribina. Ne daj boze utre da mu tekne na Lazim da igra bez navivaci, koj znae sto ke smislis, kako toa bilo podobro za skendija. Institucion jena per juve !
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.210
Поени од реакции
5.146
Какви детски муабети еј. Шкендија може има публика и се, ама неможе да биде поголем клуб од Слога. Слога има оставено белег во Македонскиот фудбал за разлика од Шкендија. И ривалството е каде каде поголемо одколку Балисти т.е. Шкендија со било кого.
Да решиме нешто, стадионот во Тетово нема повеќе од 11.000 столчиња.
Стадионот во Чаир доколку на сите скалила седнат луѓе "залепени" еден со друг , повторно нема да може да собира повеќе од 4000 гледачи. (а доколку се стават столчиња, уште помалце).
Додека градскиот стадион во Скопје собира десетици илјади , но нема македонски навивачи кои би го наполниле (освен во некои јубилеји еднаш на 5 години)

Поправете ако грешам , Шкендија просечно на годишно ниво има најмногу гледачи/навивачи, во споредба со било кој клуб , во било кој спорт.

Во урбано Тетово живееја 29.000 албанци, а ако се додадат и селата , тогаш Шкендија има над 100.000 потенцијални навивачи.

А на пример Вардар има 400.000 потенцијални навивачи. (македонци).
И најголем дел е урбано население.

Шкендија ги има навивачите, но им требаат нови песни, особено барем една со која можат да пеат на подолга минутажа , пошто паролите се кратки а сепак треба 2 часа пеење и галамење.

Еден добар стих , со додавање на ОООО , ЛАЛАЛА


На пример Шверцерите оваа ја пеат со минути без престан.



Или на пример грците на Паок како во транс


Кога се палат бакли не треба навивачите да се чудат со ефектите на баклите, туку треба освен визуелниот ефект да има и звучен (да се пее).
За кореографија Балистите имаат многу вложено последните години, а исто така снабдени се со маици, дуксери, шалови...
 
Последно уредено:

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Zboruva nekoj sto dovcera nas clen im stoel na sipka. Zboruva nekoj sto vo grad od 95 % Albanci se pravi patriot. Zboruva nekoj koj od celoto nivno postoenje nemaat nikogas nituedna akcija napraveno (ova go zboruvam za vo tetovo, bez da gi racunam kamenjata frleni od 100m dalecina). Zboruva nekoj sto ne daj boze da mu odi klubot vo ponizok rang na natprevaruvanje. Da zboruvas za nas prvin treba da imas nesto so sto ke se sporeduvas, kolku sto razbiram jas brojot na obicnata publika nema vrska so navivacite ? popravi me slobodno ako gresam, no ne veruvam.

Toni - Togas komitite se verojatno rusi ? Za naseto postoenje tvrdam deka ti si nikoj i nisto da zboruvas ! A za pesnite vo srpski, transparentite vo kirilica, i drugite nesto na sto aludirase, so koi spored tebe ne sme bile albanci nie, pa dosol nekoj i ne naprail, barem nie imavme i togas transparenti, sekogas navivavme so svoi transparenti, ne sme bile vo taa sostojba nekoj da ni nosi drugi transparenti za nie da navivame so niv. Od site tie transparenti, i kirilicnite, i latinskite kako sakas deli gi, nitueden nemame izgubeno, a veruvaj mi od dalecnata 89 nema nitueden stadion vo koj ne sme bile. I veruvaj mi, nema da vidis na nasa tribina transparent za sponzorite, a i veruvaj parite ne ne teraat da odime na tribina. Ne daj boze utre da mu tekne na Lazim da igra bez navivaci, koj znae sto ke smislis, kako toa bilo podobro za skendija. Institucion jena per juve !
Не ми беше поентата да дискутирам за вашата навивачка група. Зборував за клубот кој имаше подржувачи босанци, македонци и турци. Освен тоа немаше албанско име.

Оваа дискусија јас ја завршувам овде и барам од сите Балисти да не пишуваат што се однесува на оваа тематика.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Не ми беше поентата да дискутирам за вашата навивачка група. Зборував за клубот кој имаше подржувачи босанци, македонци и турци. Освен тоа немаше албанско име.

Ne jena t'paster.

Оваа дискусија јас ја завршувам овде и барам од сите Балисти да не пишуваат што се однесува на оваа тематика.
Togas da podneseme baranje do moderatorite da ja smenat temata vo "Publikata vo makedonija" ? A i za imeto, zaboraviv, ziveevme vo drzava koga sekogas nasite prava bea ednakvi, i sto sme sakale sme pravile, oti nikoj nisto ne ni zabranil :)
 
Последно уредено од модератор:

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Togas da podneseme baranje do moderatorite da ja smenat temata vo "Publikata vo makedonija" ? A i za imeto, zaboraviv, ziveevme vo drzava koga sekogas nasite prava bea ednakvi, i sto sme sakale sme pravile, oti nikoj nisto ne ni zabranil :)

Edhe mos mu kon, ju pastron lazimi :icon_mrgr:
Gjuje gurin mshehe doren nuk shkon :cool:
Ако ја следеше темата ќе видеше дека дискусијата падна за клубовите.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.352
Поени од реакции
28.009
Продолжете со дискусија на Македонски. Секој нареден пост на албански, ќе биде санкциониран со бан.
Најголем албански клуб е Шкендија. Слога Југомагнат има поголеми успеси ама тоа не го постигнале како чист албански клуб, туку кажав со спонзор босанац, мешана публика и се друго.
Шкендија е клубот кој има поголема подршка од албанците во Македонија, Шкендија е клубот кој и за албанците надвор од Македонија значи нешто.

Слога има поголемо ривалство со Вардар што е нормално поради тоа што се градски ривали. Сега се веќе и чист албански клуб и со име и со спонзор и со навивачи. Ама Шкупи им значи нешто само на албанците во Чаир, па ајде нека биде и во Скопје.
Шкендија има луѓе во сите градови, имаме луѓе што ја пратат Шкендија кои се од Скопје, Гостивар, Кичево, Струга, Охрид па и Куманово. Да ги прашаш албанците во Албанија и Косово кој е најголем албански клуб од Македонија едноставно ќе ти одговорат Шкендија.
Како што кажа ти, а и јас. Очигледно не се разбравме. Слога оставила белег во МАКЕДОНСКИОТ фудбал. Секој Македонец гајле му е кој клуб е поголем за Албанците. Дали Шкендија дали Слога дали Ринија или некој друг. Ваше си е тоа кој клуб повеќе значи за вас Албанците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom