Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Седи бе хулиган,ти сигурно ќе се пуштеше на желките ?
Каква врска има сеа ова? Нема што да им се пушташ две беа, можеш да ги заобиколиш комотно. И размисли дека мене ми се обраќаш со зборот хулиган речиси во наводници, а мене ми се „хулигани“ тие што влагаат у терен и бегаат после. Чим си влегол ваљда очекуваш дека ќе има желки што ќе ти се стаат. А ако ти е за да кажеш улетав у терен, тогаш друга работа...
--- надополнето: 1 октомври 2012 во 02:00 ---
Можно е, можно е :)
Зашо бе? :D
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Каква врска има сеа ова? Нема што да им се пушташ две беа, можеш да ги заобиколиш комотно. И размисли дека мене ми се обраќаш со зборот хулиган речиси во наводници, а мене ми се „хулигани“ тие што влагаат у терен и бегаат после. Чим си влегол ваљда очекуваш дека ќе има желки што ќе ти се стаат. А ако ти е за да кажеш улетав у терен, тогаш друга работа...
--- надополнето: 1 октомври 2012 во 02:00 ---

Зашо бе? :D
Имаше србомани у моја близина па си викам да не си бил ти. Иначе се слагам за ова горе за хулиганите што влагаа и бегаа од 2ца желки
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Каква врска има сеа ова? Нема што да им се пушташ две беа, можеш да ги заобиколиш комотно. И размисли дека мене ми се обраќаш со зборот хулиган речиси во наводници, а мене ми се „хулигани“ тие што влагаат у терен и бегаат после. Чим си влегол ваљда очекуваш дека ќе има желки што ќе ти се стаат. А ако ти е за да кажеш улетав у терен, тогаш друга работа...
Двајца беа напред,а позади нив на пет метри кордон.

Те читам цело време,и имам впечаток како да мислиш дека све знаеш во врска со навивањето.
Не само ради ова,општо за све.

И јас не бев доле на терен,не се перчам...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Имаше србомани у моја близина па си викам да не си бил ти. Иначе се слагам за ова горе за хулиганите што влагаа и бегаа од 2ца желки
Не сум србоман, Србин сум :)
--- надополнето: 1 октомври 2012 во 02:06 ---
Двајца беа напред,а позади нив на пет метри кордон.

Те читам цело време,и имам впечаток како да мислиш дека све знаеш во врска со навивањето.
Не само ради ова,општо за све.

И јас не бев доле на терен,не се перчам...
Не знам зошто такво мислење, секогаш неутрални ставови давам :) И сега ако не оправдувам некои работи тоа е друго.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Не сум србоман, Србин сум :)
Ок барем дојде и гледаше утакмица не како 90% од скопските педерчиња што не им се станува од фб да дојдат Вардар да го видат...
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Eee мочковци едни кои 2 желки бе слепи да не сте вие? па баш дека беа помалце требаше чкембари да се симнат и да има фер фајт ама фамозната екипа фамозно остана на трибини.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Eee мочковци едни кои 2 желки бе слепи да не сте вие? па баш дека беа помалце требаше чкембари да се симнат и да има фер фајт ама фамозната екипа фамозно остана на трибини.
Немој многу мочковци ти жити се. Тоа дека чкембари не ни пробаа да се симнат е друг муабет, ама дека одма се разбегаа тие што се симнаа доле е точно исто така.
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Прашање до Чкембари:
-Дали Kenbach им е спонзор, па имаа таков транспарент во горниот лев агол ?
И од кого бегаа на железничка кога си идеа ?
Прашање до Комити:
-Зошто се фалат за земен тапан(во кој што имало бакљи) од редарите и полицијата и исто така за знаме кое проба да го земе еден од редарите ?
Но и зошто не се организираа да ги нападнат јако Чкембари кога си идеа..(имаше повеќе можности) ?
--- надополнето: 1 октомври 2012 во 02:16 ---
Eee мочковци едни кои 2 желки бе слепи да не сте вие? па баш дека беа помалце требаше чкембари да се симнат и да има фер фајт ама фамозната екипа фамозно остана на трибини.
Повели...

 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.535
Поени од реакции
69.338
Прашање до Чкембари:
-Дали Kenbach им е спонзор, па имаа таков транспарент во горниот лев агол ?
И од кого бегаа на железничка кога си идеа ?
Прашање до Комити:
-Зошто се фалат за земен таман(во кој што имало бакљи) од редарите и полицијата и исто така за знаме кое проба да го земе еден од редарите ?
Но и зошто не се организираа да ги нападнат јако Чкембари кога си идеа..(имаше повеќе можности) ?
За заебанции е ставена сликата со тапанот, треба да биде тргната пошто колку што знам редарите им го лапнале :icon_mrgr:

Не се фалиме за знамето туку се ситиме дека дремеа и гледаа :icon_mrgr:

Третото не заебавај сега и ти, знаеш дека како прво спонтано се случи се по крајот на мечот, ниту било планирано ни ништо. Бар ти виде колку специјалци ги чуваа откако видоа дека сме излегле од запад :)
Пола мост кај жабарот беше со специјалци, другата половина со Чкембари :icon_mrgr:
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
За заебанции е ставена сликата со тапанот, треба да биде тргната пошто колку што знам редарите им го лапнале :icon_mrgr:

Не се фалиме за знамето туку се ситиме дека дремеа и гледаа :icon_mrgr:

Третото не заебавај сега и ти, знаеш дека како прво спонтано се случи се по крајот на мечот, ниту било планирано ни ништо. Бар ти виде колку специјалци ги чуваа откако видоа дека сме излегле од запад :)
Пола мост кај жабарот беше со специјалци, другата половина со Чкембари :icon_mrgr:
Ако сакавте да ги нападнете убаво(а цело време зборевте дека сакате), можевте да ги начекате на повеќе места :)
А за знамето и тапанот подобро нека се тргнат сликите.. Пред се не е навивачки.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.535
Поени од реакции
69.338
Ако сакавте да ги нападнете убаво(а цело време зборевте дека сакате), можевте да ги начекате на повеќе места :)
А за знамето и тапанот подобро нека се тргнат сликите.. Пред се не е навивачки.
Со тапанот да, нема потреба од таа слика :D

Со знамето нека гледаат колку од нив се обидоа да го спасат :D
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
Пробавте да влезите на терен- од двајца специјалци сите избегавте.Бајракот го зеде редар а не некој од навивачите-истиот си го вративме.Каменковци на сите му викате а видете се самите.Најпоке жал ми е за двајцата комити шо останаја сами да се тепат во паркот а другите пи*ки избегавте.Ве надвикавме на домашен терен и уште еднаш покажавте дека сте пи*ки,зато ве еб*ват и сечените !!!А ако бевте многу јаки на 2пати по 1 сат ви се шетавме низ град !!!А тапанот некој од нашите фрли се него не го зеде никој.
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Ревија од коментари ... едни не обвинуваат за инцидентите други не прашуваат зошто не сме ги чекале чкембари зад овој или оној ќош па да се колеме ... ај одлучете се што сакате да гледате таму на пролет во трет круг ако се игра во Скопје!?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom