Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 февруари 2014
Мислења
264
Поени од реакции
125
Добра бројка на Балисти околу 1500 души,супер баклијада али далеку од тоа дека ова е најголемо гостување во Скопје,било кој тим да играше финале куп со гага превоз и карта ќе имаше слична бројка.И да уште еднаш докажавте дека сте најдиво племе во светов еднаш видовте убав стадион и одма се што чини да се искрши,брука!
Preteruvas so brojkava, 1.000 bevme.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.050
Поени од реакции
1.965
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Вчера убаво за очи болно за уши, значи немаат никаков ритам и певливост едноставно се мачат со пеењето, за пофалба секако бројка, бакљада и особено пофалби за тие што им ги прават знамињата и кореографиите се разбира од естетска гледна точка а не од содржинска.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.299
Поени од реакции
4.636
Ти како очевидец што не превзема нешто ? Нели во Аеродром пола се и комити и навивале за Вардар ? Зошто кога ке искочи некоја ваква вест одма се повикуваат ФА ?
Фа веќе непостојат , десетина угледни членови скапуваат по затвори а други се прогонувани по судови и гледаат да протераат ден за ден.
Значи веќе ние држава немаме , кој би се замарал со вакви работи моментално кога владата пред очи свесно те краде а има машинерија позади неа која пак ке гласа за нив, им дава се на малцинствата за да остане на власт , продаде се , упропасти се , секој човек што вредеше или беше угледен, патриот и слично го затвори или го утепа со казни. Веќе во Аеродром нема Аеродромци, го изгуби духот , маалата , слогата , дружбата и се останато. Додека цека мкд се продаде , се иселија толку луѓе , луѓево преживуваат за леб вие кажувате кој ја свирел химната или кој шетал со знаме во капитол. Па вчера играчине на Работнички кога пред нив се свиреше химната ја продадоа утакмицата , цела ффм си го продаде гзот вие за обичните смртници се расправате
Јас на работа бев , но и сигурно не сум луд да искочам сам против 50 души.
Иначе Аеродром никогаш не било Комитско место , се знае дека Аеродром е за МЗТ и не знам зошто викаш Комити да искочат кога ние немаме 15 души од таму ...
Знам дека ви имаат притворено членови , во Комити со години има членови кои се прогонувани и затоа толку паднавме , Вмро сака се да контролира затоа време е да падне режимов за да мрдне колку толку мак тифофо
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.838
Поени од реакции
10.203
Со нив барај ги навивачите од другите „македонски“ градови во Македонија...Засега, само и во Прилеп нема да ти требаат, поздрав до прилепчани :aplauz:!
значи појаки ти треба

Sent from my E560 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.838
Поени од реакции
10.203
вакви "навивачи" како вашиве добро е што нема

Sent from my E560 using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.210
Поени од реакции
36.044
Ме боли кур ако сте ја исвиркале химната на државата од која го јадете лебот. Со оглед на тоа дека сте единственото преостанато племе во Европа, би ме зачудило да НЕ ја исвиркавте химната. Но настрана од тоа што се очекуваше од вас, мене повеќе ме боли фактот што имате илјадници инцести вработено што во државни фирми, полиција, војска, администрација од каде што зимате огромни плати. Пари кои што наместо вие да ги зимате може да се вработат Македонци и да ранат фамилии. Не зборам за балисти, зборам општо во целина за целото племе, затоа што не само балисти туку и сите од вас не ја почитуваат и признаваат државава. Ме боли фактот што предавниците од ФФМ не реагираа никако на вашето свиркање и пцуење, на финале од куп. Илчо шиiптарот да умре и да гние негде заборавен од светот, само тоа заслужува.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Јас на работа бев , но и сигурно не сум луд да искочам сам против 50 души.
Иначе Аеродром никогаш не било Комитско место , се знае дека Аеродром е за МЗТ и не знам зошто викаш Комити да искочат кога ние немаме 15 души од таму ...
Знам дека ви имаат притворено членови , во Комити со години има членови кои се прогонувани и затоа толку паднавме , Вмро сака се да контролира затоа време е да падне режимов за да мрдне колку толку мак тифофо
До пред 2 години имаше еден тон расправии на форумов како тоа Аеродром навива за Вардар и пола биле Комити.
Немало сигурно 50 души со знамиња ниту балисти, јас вчера шетав низ населба и не забележав ништо такво. Можеби имало некои симпатизери како што има турци што се шетаат низ капитол.
Сите се сложуваме дека треба да падне режимов, дека се уништи ама пак има луѓе што се заслепени и пак ке ги гласаат од што мора. Мислиш на повеќето им е гајле кој што шетал со знамиња и каде ? Не, гледаат да земат плата на први и да не ги избрка грујо од работа.
Исто како во Србија , Вучич педер а пак освои највеќе гласа.
Страшен народ сме ние Македонците, очи сами си вадиме, а најпедерски народ на балканов , секој за себе гледа, а утре и он ке го јаде.
СТОП ЗА ОВОЈ РЕЖИМ !
КРИМИНАЛЦИТЕ ВО ЗАТВОР !
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Па се чудиме, сме изненаѓени а богами и увреѓени.Па тука тврдеа дека се европјани, ние сме биле индијанците.Они не пееле против каури, немало веќе национализам кај нив, не кршеле предмети, си ја сакале само Шкендија, и ништо друго.Под ниво им било да прават инциденти, и сега вакви слики, мислам треба да не сфатиш.Европјани вакви работи прават, просто сме шокирани
Те пратам со постовите на форумот повеќе време , барем ти не треба да веруваш на инцесоидниве, едноставно не сум изненаден од тоа што свиркале химна не им е прв пат ниту последен, јас како Србин од Македонија можеби неми се допаѓаат многу работи во државата, но кога играа Македонија- Србија и покрај тоа што беше исвиркана Српската химна од новонастали антички Македонци потомци на Сале и Фиќо, веднаш потоа кога се интонираше Македонската химна на никого од трибината со српски навијачи не им текна да свири, дури и сите беа предупредени да нема свирење на Македонска химна, тоа е голема цивилизациска разлика помеѓу нас (тука рачунам Македонци, Срби...) и нив (Шпондритиси, Турци, и остала багра).
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Те пратам со постовите на форумот повеќе време , барем ти не треба да веруваш на инцесоидниве, едноставно не сум изненаден од тоа што свиркале химна не им е прв пат ниту последен, јас како Србин од Македонија можеби неми се допаѓаат многу работи во државата, но кога играа Македонија- Србија и покрај тоа што беше исвиркана Српската химна од новонастали антички Македонци потомци на Сале и Фиќо, веднаш потоа кога се интонираше Македонската химна на никого од трибината со српски навијачи не им текна да свири, дури и сите беа предупредени да нема свирење на Македонска химна, тоа е голема цивилизациска разлика помеѓу нас (тука рачунам Македонци, Срби...) и нив (Шпондритиси, Турци, и остала багра).
Не знам зошто одредени Срби имаат проблем со нашата историја или со тоа како некој Македонец си ја толкува својата историја особено кога не ги засега Србите со ништо (веројатно освен со идејата на некои од нив дека Србија е голем брат а Македонија помалиот брат). А за твое инфо, химната први ја исвиркаа Србите кога игравме во Белград во 90тите, немам поим зошто (веројатно ради некое нивно глупо и измислено српско грчко пријателство). Добро тогаш уште се пронаоѓаа себеси беа југославија или црбија и црна гора. На реваншот цел стадион беше ишаран со Србија курва јас те ебам србијо дрн дрн за тоа сум против баш за тоа што викаш цивилизација. Ако е некој прост и глуп не мора да бидеш и ти ама нејсе тоа го направија навивачите кај нас предводени пред се од Комити. Тоа што ти се тешиш дека ВМРОвци свиркале зборува за тоа колку имаш допир со реалноста, повеќето луѓе свиркаа а еве јас лично не свиркав. Порано имало некаква култура, сега се гледа кој ќе направи поголема глупост. Да исвиркаш химна, да погодиш некого со бакља во глава, да фрлаш камења, да палиш знамиња.
 
Последно уредено:
Член од
5 мај 2016
Мислења
11
Поени од реакции
1
Vie ekipa ste bile 18+ plus tie nasporti vas site bile
Јас на работа бев , но и сигурно не сум луд да искочам сам против 50 души.
Иначе Аеродром никогаш не било Комитско место , се знае дека Аеродром е за МЗТ и не знам зошто викаш Комити да искочат кога ние немаме 15 души од таму ...
Знам дека ви имаат притворено членови , во Комити со години има членови кои се прогонувани и затоа толку паднавме , Вмро сака се да контролира затоа време е да падне режимов за да мрдне колку толку мак тифофо
Kire dali ocekuvas deka nesto ce se smeni vo mak tifo ako se smeni i vlasta ?
znaci da se razberime ne gi opravduvam sega ovie so se ,no eve po tvoe i tie so ce gi smenat nema da bidat nesto poarni...
Cela vina e vo nas site Makedonci , ako ne pocnime nie da se borime ne ocekuvaj do partiite da ni ugoduvaat..
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.004
Поени од реакции
7.045
Те пратам со постовите на форумот повеќе време , барем ти не треба да веруваш на инцесоидниве, едноставно не сум изненаден од тоа што свиркале химна не им е прв пат ниту последен, јас како Србин од Македонија можеби неми се допаѓаат многу работи во државата, но кога играа Македонија- Србија и покрај тоа што беше исвиркана Српската химна од новонастали антички Македонци потомци на Сале и Фиќо, веднаш потоа кога се интонираше Македонската химна на никого од трибината со српски навијачи не им текна да свири, дури и сите беа предупредени да нема свирење на Македонска химна, тоа е голема цивилизациска разлика помеѓу нас (тука рачунам Македонци, Срби...) и нив (Шпондритиси, Турци, и остала багра).
Мистeр Шојиќ, малце иронија имам во текстот, знам дека немат овие такво ниво на култура, како што тврдат дека стекнале.Цело време чекам некој друг да пише, тоа знаме со етничка Албанија го носат веќе цела полусезона, а дури вчера некој приметил и го објавил по портали и тука на темата.

За култура што сакаш кога на официалната им химна на ЕП, величат шуга од човек како балистот Морина, и пола спот и повеќе е снимен на Косово и во Тетово.Најголемите албански пејачи пејат за голема Албанија во спортска химна, замисли ти Тоше и Каролина , дуетот да им беше наше ќе биде и солунско поле ?? А никој од федерација или државни органи не реагира, додуша па и Србите, Црногорците и Грците молчат.Како и да е на 5 Септември 2017, ги чекаме со раширени раце.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.286
На Македонија-Србија химната беше најмногу исвиркана затоа што Србите извадија грчко знаме,не велам дека немаше воопшто да се свири али најголем дел свиреа поради тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom