Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.404
Поени од реакции
3.313
Sakam da gi prasam Ckembari, kolku tituli imaat osvoeno Pelister, kolku kupa i koga posleden pat osvoile titula, a koga posleden pat kup ?
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.506
Поени од реакции
7.168
Ahhahahahahahaha mnogu smesen si
глупчо еден мене онаква маица да ми дат и да ми плаќат не ја носам ОД ШО Е ГРДА,и не е на Чкембари. Можиш да ја купиш ,како шо напрајвте вие. А ако нешто ти треба од нас контактирајме во инбокс да се најдиме кога сакаш и кај сакаш.[DOUBLEPOST=1397087233][/DOUBLEPOST]
Sakam da gi prasam Ckembari, kolku tituli imaat osvoeno Pelister, kolku kupa i koga posleden pat osvoile titula, a koga posleden pat kup ?
зависи за кој спорт прашваш,имаш на гугл напиши и ќе видиш . во блиско минато НЕМАМЕ НИШТО
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346
Јас како што знам МЗТ е всушност К.К. Скопје, кој е од Автокоманда и е дел од С.Д. Скопје, а МЗТ бил само спонзор, чие што име си го задржал клубот до денес. Нека ме поправи некој ако грешам.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.404
Поени од реакции
3.313
глупчо еден мене онаква маица да ми дат и да ми плаќат не ја носам ОД ШО Е ГРДА,и не е на Чкембари. Можиш да ја купиш ,како шо напрајвте вие. А ако нешто ти треба од нас контактирајме во инбокс да се најдиме кога сакаш и кај сакаш.[DOUBLEPOST=1397087233][/DOUBLEPOST]

зависи за кој спорт прашваш,имаш на гугл напиши и ќе видиш . во блиско минато НЕМАМЕ НИШТО
fudbal
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.244
Поени од реакции
6.800
Јас како што знам МЗТ е всушност К.К. Скопје, кој е од Автокоманда и е дел од С.Д. Скопје, а МЗТ бил само спонзор, чие што име си го задржал клубот до денес. Нека ме поправи некој ако грешам.
Бил некогашен спонзор-да. Денес МЗТ фабриката не ни постои,а се мењале варијанти на името како што ги набројав погоре. При тоа е основана нова жиро сметка за секој тим(и според логиката на Интегралниот-се се ова нови тимови) :)
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
44
Поени од реакции
22
Само куп на Македонија 2001[DOUBLEPOST=1397088374][/DOUBLEPOST]
Јас како што знам МЗТ е всушност К.К. Скопје, кој е од Автокоманда и е дел од С.Д. Скопје, а МЗТ бил само спонзор, чие што име си го задржал клубот до денес. Нека ме поправи некој ако грешам.
значи фамилијата навива за спонзор :sick:
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.084
Значи вака МЗТ е формиран како КК Скопје во 1966 во Автокоманда како дел од СД Скопје од кој дел е пример ФК Скопје за кој навиват Пирати.Пота МЗТ го превзима сако кошаркаскиот тим од СД и од Автокоамнда го сели во новата сала наменета за таа цел Јане Сандански во Аеродром.Иначе имаше план МЗТ да не дел од името на клубот ради фабриката што не постои како што напиша Near али Фемили одбија бидејќи сметат дека МЗТ е всуштност веќе нема врска со фабриката тука името МЗТ е симбол на Аеродром или така нешто.Е сега у Македонија во кошарка клубовите редовно ги менат имињата по спонзорите ГОДЕЛ Работнички Фершед Работнички па сега само Работнички иако ГОДЕЛ е кратеница од Гоце Делчев а не од фабрика па Тиквеш Орка Фени Индустри па Струмица Нематали Огражден Поло Трејд па пак Струмица Свслион Пелистер Пелистер Спорт и.т.н само Куманово мислам никогаш го немат менувано името во кошарка.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.965
Поени од реакции
1.240
Laboral Kutxa - сегашно име
Caja Álava
Taugrés
Tau Cerámica
Caja Laboral

се е тоа еден ист тим, со различни спонозри, иако имињата немаат никакви допирни точки едно со друго.
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
264
Поени од реакции
125
глупчо еден мене онаква маица да ми дат и да ми плаќат не ја носам ОД ШО Е ГРДА,и не е на Чкембари. Можиш да ја купиш ,како шо напрајвте вие. А ако нешто ти треба од нас контактирајме во инбокс да се најдиме кога сакаш и кај сакаш.[DOUBLEPOST=1397087233][/DOUBLEPOST]

зависи за кој спорт прашваш,имаш на гугл напиши и ќе видиш . во блиско минато НЕМАМЕ НИШТО
Ne e kupena o prost covek, 2-ca bea i nie 2, u sred ohrid. pisimi na inbox da se najme be, internet hooligan, i nemoj da se zakanuvas mnogu zs me uplasi :'(
 
Член од
9 март 2014
Мислења
11
Поени од реакции
4
Ne e kupena o prost covek, 2-ca bea i nie 2, u sred ohrid. pisimi na inbox da se najme be, internet hooligan, i nemoj da se zakanuvas mnogu zs me uplasi :'(
Дај бе не им давајте важност на овие, или на која било *иптарска група.Не постојат . АПЕЛ до сите нг да не прифаќаат НИКАКВИ договори со планинците!!!Иако една "навивачка група" веќе отиде во Кале и им го издудла на планинците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom