Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
Добро еве и јас се сложувам договорени се епа ајде сега сите знамиња од Бит пазар до Чаир симнете ги бидејќи како што кажа се е ова наместено исто така почнете да ставате државни знамиња на вашите куќи не ги праќајте вашите деца со катани во школо , не барајте двојазичност , отцепување на територии и ред др чим е наместено се . Вие го предизвикавте ова со вас и ќе запре ;)
Prijatele tie znaminja tie frki imaat adresa toa e DUI i Vmro taka da istot sto vi go pravi Vmro na vas istoto ni go pravi i Dui na nas taka da mnogu raboti se znaat ama na lugevo im odgovara ova sto se slucuva zosto site znaeme deka nema da ima datum za pregovori za vo Evropska Unija i sega mora nesto da izmislat sepak nema poveke sto da komentiram zosto gledam deka mnogu popaleni tipci ima sto seuste im veruvaat na ovie kvazi patrioti sto ne dovedoa do megusebna netolerancija oci ke si vadime uste mnogu godini so ovie zelkari.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.508
Поени од реакции
69.187
Prijatele tie znaminja tie frki imaat adresa toa e DUI i Vmro taka da istot sto vi go pravi Vmro na vas istoto ni go pravi i Dui na nas taka da mnogu raboti se znaat ama na lugevo im odgovara ova sto se slucuva zosto site znaeme deka nema da ima datum za pregovori za vo Evropska Unija i sega mora nesto da izmislat sepak nema poveke sto da komentiram zosto gledam deka mnogu popaleni tipci ima sto seuste im veruvaat na ovie kvazi patrioti sto ne dovedoa do megusebna netolerancija oci ke si vadime uste mnogu godini so ovie zelkari.
Никогаш нема да се свести народот, такво е подрачјето (Балканот) опседнато со територии, со војни, векови сме назад зад модерното општество.
А нешто не штима, одма се удира на карта национализам и се прикриваат сите сдруги работи :)
Ама ете кој осд нас ќе попушти, нити вие, нити ние :D
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
Никогаш нема да се свести народот, такво е подрачјето (Балканот) опседнато со територии, со војни, векови сме назад зад модерното општество.
А нешто не штима, одма се удира на карта национализам и се прикриваат сите сдруги работи :)
Ама ете кој осд нас ќе попушти, нити вие, нити ние :D
Pa ne moze nekoj da se kurci a da zima plata od drzava i da iskaca da kenja tuka demek e nekoj patriot i da glumi mangup a zima plata od Republika Makedonija ama ete toa e ne im preostanuva nisto drugo osven da go palat narodot so nacionalizam a ovie slepcive nemaat pari leb da jadat toa ne mozam da go prifatam ama mnogu luge pagaat na toj pust nacionalizam ova go kazuvam i za ednite i za drugite.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.508
Поени од реакции
69.187
Pa ne moze nekoj da se kurci a da zima plata od drzava i da iskaca da kenja tuka demek e nekoj patriot i da glumi mangup a zima plata od Republika Makedonija ama ete toa e ne im preostanuva nisto drugo osven da go palat narodot so nacionalizam a ovie slepcive nemaat pari leb da jadat toa ne mozam da go prifatam ama mnogu luge pagaat na toj pust nacionalizam ova go kazuvam i za ednite i za drugite.
Тоа е тоа, ама некој треба прв да попушти и да предложи помирување :)
Ама и сами знаеме дека никогаш нема тоа да се случи, пошто вие ја имате идејата за отцепување и кога еднаш кренавте оружје против државава, кој гарантира дека нема да се повтори тоа? :)
Друга работа, секој си го брани своето. Ако прочиташ дека Македонци истепале Албанец, нема да се напалиш? И за нас важи истото...
Колку и да е попустлив некој, тие секојдневни тепачки нема никогаш да донесат соживот. Сите ќе викаат ајде уште ние да вратиме и толку е, па и другите да вратат, па пак овие да вратат и така до бесконечност...
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
Тоа е тоа, ама некој треба прв да попушти и да предложи помирување :)
Ама и сами знаеме дека никогаш нема тоа да се случи, пошто вие ја имате идејата за отцепување и кога еднаш кренавте оружје против државава, кој гарантира дека нема да се повтори тоа? :)
Друга работа, секој си го брани своето. Ако прочиташ дека Македонци истепале Албанец, нема да се напалиш? И за нас важи истото...
Колку и да е попустлив некој, тие секојдневни тепачки нема никогаш да донесат соживот. Сите ќе викаат ајде уште ние да вратиме и толку е, па и другите да вратат, па пак овие да вратат и така до бесконечност...
Jbg togas cel zivot ni pomina so tepanje brkanje jadenje Burek bez veze i na kraj nekoj tret iskoristuva i si gi polni dzebovite so pari a ova seljacistava se palat kako mladi majmuni neka prodolzat vaka po se izgleda mu odgovara ova na narodov i sakaat da ziveat vaka podeleni a zosto koga se raboti za nekoj tender i za pari togas se najdobri prijtaeli a vaka se gledaat preku nisan
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.508
Поени од реакции
69.187
Jbg togas cel zivot ni pomina so tepanje brkanje jadenje Burek bez veze i na kraj nekoj tret iskoristuva i si gi polni dzebovite so pari a ova seljacistava se palat kako mladi majmuni neka prodolzat vaka po se izgleda mu odgovara ova na narodov i sakaat da ziveat vaka podeleni a zosto koga se raboti za nekoj tender i za pari togas se najdobri prijtaeli a vaka se gledaat preku nisan
Сегде во светот има моќници кои владеат и ги контролираат послабите...
Некои сме свесни за тоа, ама на Балканов 90% не се :)
Е сега кај вас Албанците тоа 90% е скоро 100%, ти си можеби единствен што сум го чул со вакви ставови...
Лесно сте запаливи, и од вашите медиуми и од вашите политичари.
Кај нас има многу поприземни фаци, а кај вас тие што се пореални јадат ќотек од останатите, не смее од дома да искочат, освен ако не се некои богти па не смее никој да им писне :icon_mrgr:
Ти викам, ќе останеш ли рамнодушен ако слушнеш дека сме истепале некој Албанец? :)
Слично е и кај нас, што ако ја познавам ситуацијата, кога пшак вакви вести ме палат и сакам да се одмаздам, колку и да знам дека тоа нема да ми донесе нешто подобро во животот, освен што можеби ќе јадам кривична :)

Има многу вжештени глави, а медиумите уште повеќе ја вжештуваат ситуацијата.
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
Сегде во светот има моќници кои владеат и ги контролираат послабите...
Некои сме свесни за тоа, ама на Балканов 90% не се :)
Е сега кај вас Албанците тоа 90% е скоро 100%, ти си можеби единствен што сум го чул со вакви ставови...
Лесно сте запаливи, и од вашите медиуми и од вашите политичари.
Кај нас има многу поприземни фаци, а кај вас тие што се пореални јадат ќотек од останатите, не смее од дома да искочат, освен ако не се некои богти па не смее никој да им писне :icon_mrgr:
Ти викам, ќе останеш ли рамнодушен ако слушнеш дека сме истепале некој Албанец? :)
Слично е и кај нас, што ако ја познавам ситуацијата, кога пшак вакви вести ме палат и сакам да се одмаздам, колку и да знам дека тоа нема да ми донесе нешто подобро во животот, освен што можеби ќе јадам кривична :)

Има многу вжештени глави, а медиумите уште повеќе ја вжештуваат ситуацијата.
Epa dodeka imame mediumi od tipot na Sitel Alsat i Kanal 5 sto za mene ne se mediumi tuku partiski portparoli kako ke im izdiktiraat od gore takvi vesti prenesuvaat a narodot se pali e togas nemojte da bidat Albancite krivi zosto Makedonija ne e vo Eu zosto site rabotat za Makedonija da ne vleze vo Evropska Unija i samite Makedonci pa duri potpomognati od Albancite i na kraj kaj ke zavrsime samo gospod znae no licno ne veruvam deka so ovie politicki eliti dalku ke stigneme.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Prijatele tie znaminja tie frki imaat adresa toa e DUI i Vmro taka da istot sto vi go pravi Vmro na vas istoto ni go pravi i Dui na nas taka da mnogu raboti se znaat ama na lugevo im odgovara ova sto se slucuva zosto site znaeme deka nema da ima datum za pregovori za vo Evropska Unija i sega mora nesto da izmislat sepak nema poveke sto da komentiram zosto gledam deka mnogu popaleni tipci ima sto seuste im veruvaat na ovie kvazi patrioti sto ne dovedoa do megusebna netolerancija oci ke si vadime uste mnogu godini so ovie zelkari.
Ти ги читав коментарите ама мислам дека твојот етникум е премногу радикален и многу тешко луѓе како тебе да дојдат на површина ( можеби поради тоа што не се г'зо лижачи на ДУИ или ДПА ) но сепак разумни можеби има. Јас на пример не сум во Македонија да нема албанци имало и нека има али таа радикалност што доаѓа од таа страна премногу ми ја загрижува иднината и ме прави да немам доверба ( стави се во наша кожа па коментирај )
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
Ти ги читав коментарите ама мислам дека твојот етникум е премногу радикален и многу тешко луѓе како тебе да дојдат на површина ( можеби поради тоа што не се г'зо лижачи на ДУИ или ДПА ) но сепак разумни можеби има. Јас на пример не сум во Македонија да нема албанци имало и нека има али таа радикалност што доаѓа од таастрана премногу ми ја загрижува иднината и ме прави да немам доверба ( стави се во наша кожа па коментирај )
Da znam deka vie e tesko nekoj vo vasa drzava da si poigruva so vasite nacionalni custva i da ve omalovazuva ama za toa nemoj da mislis deka nekoj e kriv od Albanska strana zosto i vasite politicki lideri za da bidat na vlast im podarile malce od kolacot na ovie Uckive sto glumat patrioti znaci celata krivica e vo dvete strani jas ne mozam da svatam kako moze nekoj od Vlasta znaci sto e na Vlast zaedno so Vmro da pravi takva kampanja protiv drzavata a ovde glumat demek se za Makedonija da vleze vo Evropska Unija zosto site mnogu dobro znaeme deka DUI e proizvod na EVROPA i preku niv si gi terat nivnite planovi i agendi a nie oci ke si vadime eden so drug neznam do koga eve vratete se malce nazad so sto Dpmne vladeese ovie 7 godini najveke so Nacionalizam e sega i DUI pocna so ista retorika a zaedno se vo Koalicija delat kolac a tuka glumat ludilo a decata se tepaat niz skopje oci si vadat ama narodot e kriv i tie kuropusaci sto sekoj den lizat gz vo partija.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Da znam deka vie e tesko nekoj vo vasa drzava da si poigruva so vasite nacionalni custva i da ve omalovazuva ama za toa nemoj da mislis deka nekoj e kriv od Albanska strana zosto i vasite politicki lideri za da bidat na vlast im podarile malce od kolacot na ovie Uckive sto glumat patrioti znaci celata krivica e vo dvete strani jas ne mozam da svatam kako moze nekoj od Vlasta znaci sto e na Vlast zaedno so Vmro da pravi takva kampanja protiv drzavata a ovde glumat demek se za Makedonija da vleze vo Evropska Unija zosto site mnogu dobro znaeme deka DUI e proizvod na EVROPA i preku niv si gi terat nivnite planovi i agendi a nie oci ke si vadime eden so drug neznam do koga eve vratete se malce nazad so sto Dpmne vladeese ovie 7 godini najveke so Nacionalizam e sega i DUI pocna so ista retorika a zaedno se vo Koalicija delat kolac a tuka glumat ludilo a decata se tepaat niz skopje oci si vadat ama narodot e kriv i tie kuropusaci sto sekoj den lizat gz vo partija.
зошто бе и останатите шошони не размислуваат како тебе ?
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
зошто бе и останатите шошони не размислуваат како тебе ?
Zosto dodeka ima takvi kako tebe sto glumat nekoj si patrioti samo ako navredat druga nacija ili vera e za toa nema mnogu luge taka da razmisluvaat zosto sekoj vtor zbor e navreda sprema drugiot treba malce objektivnost ne samo da se napise nesto navredlivo i ete demek bil golem Makedonec ako navredi Albanci ili obratno toa kazuva samo kolku sme civilizirani kako luge.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
101
Поени од реакции
38
Dali sum vo "Navivacki grupi vo Makedonija" podforumot ili avtomatski kajgana me prefrluva vo nekojsi "Politikata vo Makedonija" podforum?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Zosto dodeka ima takvi kako tebe sto glumat nekoj si patrioti samo ako navredat druga nacija ili vera e za toa nema mnogu luge taka da razmisluvaat zosto sekoj vtor zbor e navreda sprema drugiot treba malce objektivnost ne samo da se napise nesto navredlivo i ete demek bil golem Makedonec ako navredi Albanci ili obratno toa kazuva samo kolku sme civilizirani kako luge.
абе ние сме цивилизирани,и тоа многу,ама тие вашите,барем поголемиот дел,не уназадија за век и векова.
На пушката со пушка се враќа,а на навредата со навреда :)
Немам што да ти кажам друго,освен дека одлично размислуваш,штета што другите не размислуваат вака како тебе.
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
абе ние сме цивилизирани,и тоа многу,ама тие вашите,барем поголемиот дел,не уназадија за век и векова.
На пушката со пушка се враќа,а на навредата со навреда :)
Немам што да ти кажам друго,освен дека одлично размислуваш,штета што другите не размислуваат вака како тебе.
Nemoj da bides siguren deka ste site Civilizirani i kaj vas ima otpadoci sto poveketo se palat na Srbska muzika i se osekaat srbi i bugari i posle glumat ludilo demek se nekakvi Makedonci samo ako navredat Albanci ili slicno i kaj vas ima dosta smet za cistenje i so isprani mozoci samo sto kaj Albancite toa e vo pogolem broj sto jas sum protiv toa i sekogas sum se trudel da im objasnam nekoj raboti barem na lugeto sto gi znam taka da nemoj da napagas nekoj koga tvojot dvor ne e iscisten znaci za kavga se potrebni se dvajca a kaj nas ima mnogu Sezonski Patrioti koga sakaat palat i gasat bez problem :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom