Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.512
Поени од реакции
16.200
Во Струга на ДЕРБИ? :D Какво е тоа дерби?
Да, настанот е добар од навивачки план, ама проблемот тука не се Чкембари, туку политиката на Комити да не се навива на ракомет, освен на поважни натпревари (дискутирано милион пати на темава). Како група никогаш не сме оделе на тој турнир, имаше исклучок неколку години кога повеќе одеа одредени подгрупи кои во моментот биле на одмор во околината. Ако не се лажам, никогаш немало организиран превоз за турнирот. Лично, никогаш не сум присуствувал на турнирот, ниту планирам во иднина.

Делумно се согласувам и со @VardarVoSrceto. Тоа што го кажа можеби е изводливо за викенди, ама тешко во работна недела. Во работна недела, во 13 часот, нема група што ќе извади бројка која би ги заобиколила плановите и би влегла на стадион. Тоа би се остварило само во соработка со Чкембари, слично на оној пат кога дојдоа во Ѓорче или како сега што ги пуштивме Рибари (без оглед на ќотекот што го изедоа благодарение на чаламењето на нет :D).
Kaко не ти е срамота вака да збориш? Сега ке ти дојде еден член на гејлије кој оди еднаш во пет години во Белград за да си го направи филмот и ке ти каже дека во Лондон нивни навивачи ишле во четврток, во работен ден за да го гледаат тој клуб!
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
119
Поени од реакции
268
Kaко не ти е срамота вака да збориш? Сега ке ти дојде еден член на гејлије кој оди еднаш во пет години во Белград за да си го направи филмот и ке ти каже дека во Лондон нивни навивачи ишле во четврток, во работен ден за да го гледаат тој клуб!
Пишуваш како дете од 7 години...
Колку често одам јас знам, која школа сум земал од тој Белград јас знам, која е разлика вонавивачки групи сите знаат.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.207
Поени од реакции
35.976
Пишуваш како дете од 7 години...
Колку често одам јас знам, која школа сум земал од тој Белград јас знам, која е разлика вонавивачки групи сите знаат.

 
Член од
30 мај 2021
Мислења
271
Поени од реакции
4.393
Нашата пасија е љубовта кон Вардар не со некоја група чие рамниште е продавање кори, урда и туцана сол
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
89
Поени од реакции
154
Renova - Shkëndija
FB_IMG_1636282945121.jpg

Neznam sto im e filmov sto gi igraa natrpevarive vo sabota , ne deka vo nedela ka go napolnime stadionot no pak kolku tolku lugeto po slobodni se...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.489
Поени од реакции
69.028
Renova - Shkëndija
Прегледај го приврзокот 312601

Neznam sto im e filmov sto gi igraa natrpevarive vo sabota , ne deka vo nedela ka go napolnime stadionot no pak kolku tolku lugeto po slobodni se...
Прва лига играат во сабота, секогаш кога има репрезентации наредната недела. Во такви случаи прва лога играат во сабота, а втора во недела, за ако има некој репрезентативец, да одмори плус еден ден.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.912
Поени од реакции
7.325
Шо е ова од порано е земено, украдено или сега?
Тие и така не постојат добро е шо вака му се стави крај па можи ДХ да се активира


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Лавови Ѓорче како група не постојат ОФИЦИЈАЛНО неколку години. Официјално се угасија а со тоа знамињата, обележјата и остало немаат никаква важечка сила. Сепак, згрешија само со тоа што како многу други групи во светот, пред ДХ да ја создадат не го запалија официјалното знаме на Лавови.
Шверцери нека кажат како го земале, за да знаеме дали нешто се променило кај нив. Ако била во тепачка паднато, поштено. Но, ако е ова уште една "Влези во подрум земи искористена кореографија" акција тогаш што да се каже освен "На западу ништа ново" :)
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Јеби га..тоа е реалноста на мактифо сцената. Со кодексот тегли ајвар се покриваат...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom