Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.201
Поени од реакции
3.200
Kako glaseshe toa ?? Koga se saka sve se moze !!! ni EBR ni zelke ni krokodili ne mozat da gi zaprat ...od planina ke navivaat ako treba neli ??
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Kako glaseshe toa ?? Koga se saka sve se moze !!! ni EBR ni zelke ni krokodili ne mozat da gi zaprat ...od planina ke navivaat ako treba neli ??
Da.. od baltepe navivame za tetekseeeeee ale alee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee hahahaha kurtoni, ne znam zs voopsto komentirate vie, rezili, treba da si kjutite, vo prolet cekajte gi tie seljacite od Skopje da vi dojdat da igrate malku tamu kaj kaj Sportski centar. Drugi vreminja, jebiga tesex. :kuracc:
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.493
Поени од реакции
6.901
Ни тие ќе стапнат кај нас на стадион, ни ние кај нив. Ни тие се плашат да дојдат, ни ние се плашиме да одиме. Бидете малце реални. Работата е шо години вака функционира забрани си се клават....Ние имавме ојдено Тетово против Тетекс ( влакно не ни фалеше, ни од Војводи ни од Балисти ).
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
15
Abe sto se filmate do tolku i $ bile vo bt pa vlakno ne im falese sto sea go tupite koj kade nemoze da gostuva, sekoj sekade moze rabotata e do upravite sto ne dozvoluvaat gostinski navivaci i .
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.201
Поени од реакции
3.200
Da.. od baltepe navivame za tetekseeeeee ale alee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee hahahaha kurtoni, ne znam zs voopsto komentirate vie, rezili, treba da si kjutite, vo prolet cekajte gi tie seljacite od Skopje da vi dojdat da igrate malku tamu kaj kaj Sportski centar. Drugi vreminja, jebiga tesex. :kuracc:
Седи 5!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Abe sto se filmate do tolku i $ bile vo bt pa vlakno ne im falese sto sea go tupite koj kade nemoze da gostuva, sekoj sekade moze rabotata e do upravite sto ne dozvoluvaat gostinski navivaci i .
Па сите се сложивме со тоа, Македонските градови не се како Сириските(скраја да е) па да неможи да се гостува.. И баш Битола и Охрид се најлераксирани и најмирни градови за гостување и шетање.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.501
Поени од реакции
69.130
Моќна бројка на Шверцери во Ѓорче, мизерно претставување на Ѓорчевци. Цела недела палење немало да влезат на стадион, ќе ги тепале низ населба, на крај (за пари нормално) управата им ја дава цела главна трибина и неограничен број карти и Слога игра како дома...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Одлична бројка на шверцерадоси денеска,јас бев изненаден.Ама ок бе,разбирам јас,да посакавте и целата друга трибина можевте да ја наполнете,само да капне некој денар на потребното место.
Џандари и специјалци имаше низ цело Ѓорче уште рано од сабајле,за на стадион и околу стадион не ни сакам да разговарам,тоа беше урнебес.На полувреме не не пуштија да мочаме и да пиеме вода,па имаше кошкања и буткања со нив,па се сложија на крај да не пуштат со судни маки.

Дивизија официјално не навиваше денеска,транспарентот Лавови беше поставен своеволно поставен од неколку души,таму не сакам да се мешам.Дивизија си има кажано дека нема да навива поради одредедени непремостливи проблеми околу нашето функционирање.

Друго што сакам да кажам,можеме да ги браниме шип тарите до крајот на светот и назад во цик-цак но кога се работи за национално единство и бодрење на нивни клуб без разлика дали е на фудбал или шах,им нема рамни.За тоа симнувам капа до под.Одлична екипа беа денеска,20+ години на трибина.
Се надевам ќе дојдат подобри времиња за тифо сцената во Ѓорче,дека ќе се направи уште една трибина во Чаир и дека ќе има гостување на гостински навивачи
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Моќна бројка на Шверцери во Ѓорче, мизерно претставување на Ѓорчевци. Цела недела палење немало да влезат на стадион, ќе ги тепале низ населба, на крај (за пари нормално) управата им ја дава цела главна трибина и неограничен број карти и Слога игра како дома...

Немаше никакво палење не знам каде си читал и што си читал и кој ти кажувал приказни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom