НБА сезона 2015-2016

Како ќе заврши серијата?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
5.463
Не ми кажувај мене, така пишуваше во соопштението на НБА. :)
20 години поминаа оттгаш, еден тон правила се сменија. Ако мене ме прашуваш и двеве ситуации се фаули.
Плејоф е, секогаш дозволуваат погруба игра, а ваков офанзивен фаул во плејоф на ѕвезда нема теорија да го свирнат.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Денг путерот! 4/4 за три во првите 5 минути.
 
G

garthok

Гостин
Неколку од новите логоа на Кингси искочија, ќе се гласа летово, третото ептен ми се допаѓа..
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Неколку од новите логоа на Кингси искочија, ќе се гласа летово, третото ептен ми се допаѓа..
Некако ни едно не ми се допаѓа (дали дека сум навикнат на ова) али реално ни едно не е креативно ебаго...плус второто е многу вмровско хахахахх :confused:
 
G

garthok

Гостин
Некако ни едно не ми се допаѓа (дали дека сум навикнат на ова) али реално ни едно не е креативно ебаго...плус второто е многу вмровско хахахахх :confused:
Ретро се, нов тренд. Инаку да, второто е тиње.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Што е со утакмицава у Тексас бе , почна у 2;10 негде а тек сеа почна 2ра четвртина (2;50) и ко за беља има прекини милиљарда...Е ради ова се нервирам коа глеам НБА, зашо кај играат у 3 сабајле па и се влечат по 3 саати утакмиците
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Ем гледаат replays и пак не досудуваат како што треба. Она циганон што не ја даваше топката помина неказнето.

Дурант и Вестбрук засега мирни , но Кантер им еба мамата
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Ем гледаат replays и пак не досудуваат како што треба. Она циганон што не ја даваше топката помина неказнето.

Дурант и Вестбрук засега мирни , но Кантер им еба мамата
Legаue pass имаш брат?
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Многу слаба одбрана на Мавс за сеа, нема да можат да издржат вака цела утакмица ако не се стегнат...плус овие цело време си држат 10 разлика
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Дерон нели требаше да биде фит за утакмицава? Изигра само 2 минути.
Бареа со ваква игра не би го пуштил ни во МЗТ ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom