НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Аууу "кралот" 5-19, џенингс 5 тројки погодил. :shook: Кој знае шо се дешавало...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Аууу "кралот" 5-19, џенингс 5 тројки погодил. :shook: Кој знае шо се дешавало...
Се дешавало јас да го чекам Кливленд за солидна сума на пари и да трчам до кладилница на 5 минути пред почеток за да го фатам Монро 16,5+, а тој шутира 4-18 под кош и 2-4 за слободни...:)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.241
Поени од реакции
108.142
Не мора да го споменувате Лин во темава, онака може и без неговото име да пројде тука. :D
Нема човек што повеќе ме нервира од него, онака откако го пратам Лејкерс. Да му се мочам у тоа преплатеното косооко џуџе!

Хјустон-Вашингтон ќе е јака текма, може да се погледне.
 
G

garthok

Гостин
Mене Лин ми беше и сè уште ми е еден од најдобрите организатори, знам срање е у Лејкерс али во Никси беше мерак за очи. Ваљда му се поклопија коцките пошо и во Хјустон си беше просек. Али генерално кул лик ми е Лин, движењето, стилот...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.241
Поени од реакции
108.142
Не може човек што не знае да одбрани пик енд рол, што не знае 1 на 1 да брани, што е сенилен во нападот да е мерак за очи. :D
Иначе Хауард, Смит и компанија го расклатиле кошот на загревање па мораа нов кош да носат. :pos: Се мочам од смеење, фатиле од гаража носат нов кош, го тркалаат во сала. :pos:
 
G

garthok

Гостин
Епа сè што дојде во Лејкерс се испозаеба (no hard feelings), инаку Пламли > Лопез. А да, Реј Мекалум е ѓубре.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.241
Поени од реакции
108.142
Пер и пред тоа си беше очај, тоа ми е муабетот. Џабе фама настана околу него со тие 10тина утакмици што ги зареди во Њу Јорк, кога никој не го знаеше. Од тогаш една асална нема изиграно. Не е он до толку лош, ама мислам дека е преплатен и преголем хајп се дига за него, а е тежок просек од играч.

Шарлот го искршија кошот, не можат ништо да погодат.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Што праи Вејд у задњава четвртина еј полуде![DOUBLEPOST=1419907530][/DOUBLEPOST]15 поена, 7 у ред па 8 у ред
 
G

garthok

Гостин
Толку сè се вртеше околу Роуз што заборавија каква ѕвероња имаат во тимот. Да не го хејтам Дерик али ко да го удри кармата за сите маркетиншки срања што ги правеше.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.658
Поени од реакции
12.514
Роуз 5 од 20, Батлер 8 од 20 ... Шо праеле овие бе ? o_O
 
C

Castiel

Гостин
Роуз 5 од 20, Батлер 8 од 20 ... Шо праеле овие бе ? o_O
нејќеше да влезе....среќа и индијана беа дупки...и батлер погоди клач тројка на минута пред крај....иначе ќе изгубеа булс...многу паднаа второ полувреме..[DOUBLEPOST=1419914207][/DOUBLEPOST]
Толку сè се вртеше околу Роуз што заборавија каква ѕвероња имаат во тимот. Да не го хејтам Дерик али ко да го удри кармата за сите маркетиншки срања што ги правеше.
брат џими до сезонава играше само одлична дефанзива...знаеше да има повремен блесок офанзивно..ама слабо.... Сезонава е :drk: просек негде 23 поени по натпревар...башка што на крај на сезона треба нов договор...ќе лапа голема пара вака ако продолжи...ако е паметен ќе остане....булси со ваков длабок ростер и квалитетен фаворити се на исток ...и боље прилика за прстен тешко дека на друго место ќе најде... се надевам дека ќе остане и после сезонава во булс...таков играч злато вреди....пре роуз би го жртвувал него ли батлер...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.241
Поени од реакции
108.142
Супер ростер имаат Булс само мора да земат некоја поквалитетна тројка од Данливи. За у плеј оф ќе им штека 100%, не е некој добар дефанзивец. Им треба некој така поатлетски црња, нешто ко Ариза да речеме. Данливи за од клупа топ ќе е, вака мислам дека у плеј оф он ќе им мањка.
 
G

garthok

Гостин
Не би требало да бега Џими од шампионски ростер освен ако не му ја скратат минутажата (а тоа нема да се случи), освен ако не се полакоми за пари ко Мело.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom