НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.622
Поени од реакции
10.331
Клиперс-Вориорс ќе биди колење.. засега меки ми се утакмиците некако.. знам дека божиќ им е ама дај покажи малку оган како Квинси Ејси
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Вејд:uzi:[DOUBLEPOST=1419550013][/DOUBLEPOST]
Клиперс-Вориорс ќе биди колење.. засега меки ми се утакмиците некако.. знам дека божиќ им е ама дај покажи малку оган како Квинси Ејси
Ако сакаш да гледаш дивјачки стартови пушти си ултимејт фајт:tapp:.Едно е жар и борба друго е брутални стартови.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Не се мучите скокните директно до место број 1:icon_lol:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.313
Поени од реакции
6.540
Се согласувам. Кога веќе дојдоа на овој биланс на победи и порази, време е да почнат со танкање и со правење трејдови за пикови.
Ова се убаво вака на хартија звучи, ама е невозможно. Што има Њујорк што може да го понуди за пикови? Повеќето играчи имаат негативна вредноста, тие треба да дадат пикови за да се ослободат од нив а не пак да добиваат пикови. А за танкање, подобро танкање од ова досега здравје :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.289
Поени од реакции
108.339
Ова се убаво вака на хартија звучи, ама е невозможно. Што има Њујорк што може да го понуди за пикови? Повеќето играчи имаат негативна вредноста, тие треба да дадат пикови за да се ослободат од нив а не пак да добиваат пикови. А за танкање, подобро танкање од ова досега здравје :)
Квинси Ејси го даваат и добиваат 12 пика од прва рунда и гратис ручек у KFC за цела екипа.

ЛеКвин грчеви го фатија, сирот. :angel: :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Клиперс-Вориорс ќе биди колење.. засега меки ми се утакмиците некако.. знам дека божиќ им е ама дај покажи малку оган како Квинси Ејси
Тоа не беше оган , примитивство беше.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Плус јас ги имам кец...
Може Ник Јанг да се обиде да постигне 82 поени, нема друг алфа у екипата моментално :icon_mrgr: All hail the swaglicious king :icon_mrgr:
Иначе не вреде да се стави Чикаго 1, у моцарт 1,15 имаше мислам. Јас го ставив Коби 25- ама не игра така да ми остана уште Мр.Данкинг-МВП Грифин 23+ за 1000че :icon_mrgr:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Lebron isfrustriran v kraj.Ke gi pleska sega v soblekuvalna.:ROFLMAO: A i mnogu se fantazirase deneska. Cavsi 11 porazi.:kafence::popce:

Spored mene nema sansi da se vklopat site tri zvezdi vo nekoja shema.Mnogu guzva nekako.Teska zadaca za Blatt.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Тоа не беше оган , примитивство беше.
Вака на прв поглед не ми изгледаше толку тежок фаулот за така да изреагира Вол, али ова животињава Ејси одма се виде дека иде на некој рчка, се напува као некој петел и го чекаше да стане за да му се вдаде.

Си го имаат она гето однесување американците, боже сачувај рака да подадат на противник или па да се извинат, пу пу.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.289
Поени од реакции
108.339
Може Ник Јанг да се обиде да постигне 82 поени, нема друг алфа у екипата моментално :icon_mrgr: All hail the swaglicious king :icon_mrgr:
Иначе не вреде да се стави Чикаго 1, у моцарт 1,15 имаше мислам. Јас го ставив Коби 25- ама не игра така да ми остана уште Мр.Данкинг-МВП Грифин 23+ за 1000че :icon_mrgr:
Коа играш на 2000 уплата, вреди... :angel:
Ама дали ќе вреди ќе видиме за 2-3 саати. :D
А на Ирвинг мамицата да му ја ебам. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom