Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Што ви е чудно, кај нас така работи системот. И канибалисти да ни вратат, ако имаат трет братучед чија балдаза била школска со шурата на некој заменик министер - слободни се. А пак со некоја книшка ако се има и 12.000 евра за патни трошкови да им исплатат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
Што ви е чудно, кај нас така работи системот. И канибалисти да ни вратат, ако имаат трет братучед чија балдаза била школска со шурата на некој заменик министер - слободни се. А пак со некоја книшка ако се има и 12.000 евра за патни трошкови да им исплатат.
koj Oliver e ponadležen za ovaa rabota, možebi i dvajcata se proOliveri, posebno sega koga vujče otvoreno se stavi na stranata na Isis a vo borba protiv Asad i Rusija ... italijancite ni ja pratija šugata nam, možea i oni da gi zatvorat...
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Гугл и Фејсбук од поодамна промовираат омраза кон белците, и толеранциjа кон "малцинствата"
Ова е кулминацијата:



https://www.google.com/search?q=is it possible to be racist to a white person&client=opera&hs=sKC&biw=1920&bih=970&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjbtqOD5sHPAhVE6CwKHRlkAeQQ_AUIBygA&dpr=1
Малку е претерано да се каже дека Гугл „промовира“ омраза затоа што ја исфрла како прв резултат најпосетуваната страница за тоа прашање. Фејсбук е друга прикаска, таму и официјално потврдија дека човечки фактор се меша во алгоритмите, ама за ова е нормално да даде линк до Huffington Post кој е секојпат на чело со овие SJW тематики. Ама ако им е.
Инаку, истиот портал неодамна имаше статија со наслов „Ако не гласаш за Хилари - еби се!“, што ме потсети на една сцена од филмот „Идиократија“. The future is now. :D
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Малку е претерано да се каже дека Гугл „промовира“ омраза затоа што ја исфрла како прв резултат најпосетуваната страница за тоа прашање.
Ова не е резултат од најпосетуваната страница туку резултат директно од Google, т.е. алгоритмот Ask Google
(т.е. не е ни алгоритам, туку copy-paste - рачно внесено)
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Ова не е резултат од најпосетуваната страница туку резултат директно од Google, т.е. алгоритмот Ask Google
(т.е. не е ни алгоритам, туку copy-paste - рачно внесено)
Huffington Post
Buzzfeed
Cracked(za zal)
GQ (еве еден пример за одлично,независно новинарство)

http://www.gq.com/story/a-word-for-donald-trump-voters

Al Jazeira

се бувкално канцерот на интернетот.
Секој втор пост е од типот
-Триесет работи кои само бели стрејт опресори ги прават
-Дванаесет начини на кој ти си привилегиран белец иако си бездомник
- Како тоа што се идентификуваш како стрејт бел маж е исламофобично

Скапани клик бејт артикли за да ги шернува просечниот клошар на фб шо сака да лапа некоја несВатена пичка шо мисли дека ако шерне Je Suis Charlie дека ке надомести на тоа колку кура испушила у ВЦ у дискотека претходниот ден

Рачунајте ова срање не е на некој тиња непозната телевизија ко Алсат или Шутел,ова се емитува на MTV најпозната МУЗИЧКА телевизија на светот



Пошо нели,Арапите,Кинезите,Персијците и Турците на туѓа територија доаѓале со цвекиња и толеранција

 
Последно уредено:

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Rabbi: Jews are fighting alongside their Muslim brothers against Old Europe


Toa e тоа...
Сега кога ке ти дојде Амон со зулуфите да ти го мрси колку македонците биле антисемити (тоа е благодарам што сме ги бранеле од бугарите пред 70 год ) ...
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Да се надворзам на последното што го напишав.
Еве еден од примерите зошто денеска не може да верувате на ниеден медиум особено не на претходно наведените.

Cracked.com ми беше еден од омилените сајтови на интернет.
Беше полн со интересни информации и листи за најразлични занимливи работи.

Но ете,канцерот се прошири и таму(или можеби секогаш бил таму,па во погоден момент пораснал) и сега ова е просечната тема на горенаведениов интернет сајт

Cracked.jpg


А за следново...навистина немам зборови.
Не би знаел како да одговорам на ова,најверојатно тука решението е да станеш Punisher и да ги рокаш еден по еден....


Swedish Court: Not gang rape, they took turns

http://speisa.com/modules/articles/index.php/item.2607/swedish-court-not-gang-rape-they-took-turns.html

Пс: Сите истражувања на просторот на Албанија и Црна Гора кои ја истражувале вистинската кривица за Крвната Освета докажале дека кривицата е само една- Неспособноста на системот или неговот неуспешно имлементирање кога станува збор правдата.

Памтете што сум кажал.Ваквото допуштање и негрижа,само ке ја зајакне десницата и за некое време ќе видиме масовни чистки,на кои народот ќе аплаудира.
 
B

Bafra

Гостин
Arthokk Lionheart Масовни чистки на кои народот ќе аплаудира :eek:
Ти до толку не резонираш. Масовните чистки тебе или мене ќе не одминат ... Нели гледате дека намерно се форсира ова со имигрантите за баш да дојде до ХАОС а не до ред и поредок.
Ама палете се дека екстремна десница ќе среди нешто. Како што и педерската екстремна левица е Рак за општеството така и спротивноста. Не за џабе рекле златна средина.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.799
Arthokk Lionheart Масовни чистки на кои народот ќе аплаудира :eek:
Ти до толку не резонираш. Масовните чистки тебе или мене ќе не одминат ... Нели гледате дека намерно се форсира ова со имигрантите за баш да дојде до ХАОС а не до ред и поредок.
Ама палете се дека екстремна десница ќе среди нешто. Како што и педерската екстремна левица е Рак за општеството така и спротивноста. Не за џабе рекле златна средина.
За да дојде до златна средина ќе треба големи чисти да се направаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom