Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Он баш затоа го постира тоа, оти се глупости, не дека верува во нив
Znam de no ne napomenal nishto, ne dal hint deka e sarkazam.

Inaku Arabskiot svet ima ogromen udel no toa e duga tema isto kako inovaciite ili znaenjeto koe ne poznava religii ili rasi tuku deka toa e zbir od celata civilizacija ama na koj da mu kazesh.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.245
Znam de no ne napomenal nishto, ne dal hint deka e sarkazam.

Inaku Arabskiot svet ima ogromen udel no toa e duga tema isto kako inovaciite ili znaenjeto koe ne poznava religii ili rasi tuku deka toa e zbir od celata civilizacija ama na koj da mu kazesh.
Оди на некој фанатик објасни му дека изумите од арапскиот свет не се поврзани со религијата. Или објасни му дека информациите од листата се погрешни и лесно проверливи. :D
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Мислев јасно е дека е сарказам, исто како што е јасно дека расите се општествена конструкција.
Абе мислите цвече брати... јас знам дека мислиш саркастично но луѓе читаат ;) (затоа коментирав, god damn).
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Пост од tumblr.com никогаш не треба да се сфати сериозно.
Тоа е собиралиште на полуписмени борци за човекови права и спешл сноуфлејкс.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Ова беше извонредно глупаво, затоа пишав дека морам негде да го споделам.

Инаку, Шведска имала своја агенција Шведски Институт со едно интересно проектче Curators of Sweden, каде секоја недела на случаен државјанин му давале пристап до својот официјален Твитер профил https://twitter.com/sweden да си искаже што му лежи на душа. И така му дошло ред на еден доселеник од Либан и веднаш се дигнало прашина.

6tjo02.png
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Мислев јасно е дека е сарказам, исто како што е јасно дека расите се општествена конструкција.
Rasite se rezultat na evolucijata na chovechkiot rod. Nemaat nikakva vrska so opshtestvoto. Rasata sekoja za sebe kreira opshtestvo a negiranjeto deka rasite postojat se perenje mozok...onaka narodno kazhano.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.377
Поени од реакции
19.999
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.753
Поени од реакции
7.940
Na aerodromu u Briselu zaposleno 50 pristalica ISIS - Blic

At least 50 ISIS sympathisers WORK at Brussels airport, police claim


Des sympathisants de l'EI travaillent toujours à Brussels

Ook nu nog werken ISIS-sympathisanten op Zaventem

Во написот на холандски:

“22 maart 2016. Een datum waarvan elke politieman wist dat hij zou plaatsvinden. We hoopten allemaal dat we op deze datum niet aan het werk zouden zijn.” De open brief die de veiligheidsagenten van de luchthaven van Zaventem hebben geschreven

De agenten klagen vooral het gebrek aan controles aan: iedereen kan zomaar de luchthaven binnenwandelen, ook personen die geseind staan voor zware criminele feiten. Daardoor konden de terroristen probleemloos verkenners uitsturen. Bovendien werken er ook te veel mensen met een crimineel verleden in de shops en bij de bagageafhandelaars.

"22 Март,2016 година, датум што секој полицаец знаеше дека ќе се случи. Сите ние се надевавме дека нема да бидeме на работа на тој датум."Отворено писмо напишано од страна на чуварите на аеродромот Завентем

Агентите главно се жалат на недостаток на контрола, секој може да влезе на аеродромот, дури и оние кои се сторители на тешки кривични дела. Затоа терористите лесно можеа да испратат извидници. Освен тоа, премногу луѓе со криминални досиеја работат во продавниците и со ракување на багаж.



 
Последно уредено:

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Почивај во мир Германија,лесна ти земја
Мизерија
Во ред, ајде нека е, но зошто секогаш се (зло)употребуваат деца во овие кампањи? На она девојче цел живот најјарните сеќавања од детството веројатно ќе и бидат зборовите „fucking cunt!“.

Ова слично на онаа Tuck Frump кампањата против Доналд Трамп. Трамп бил вулгарен, мене не ми се допаѓа тоа, ајде ќе ставиме петгодишни деца што пцујат како кочијаши, тоа ќе ја исправи работата. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom