Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Рапувам прилично добро и пишувам прилично добри текстови.​
ако некој има некаква корист од мене, нека пише.​
Па пушти нешо да те чуеме(читаме)....
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Продавам BOSS SD 1 со TS 808 мод....еве како звучи со камера од телефон го снимав на крш појачалце али мислам дека звучи пристојно

Цената му е 50 евра
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640

Нешто вакво во Скопје? :) Ако земе некој да нарачува од vat19.com да ме извести!!! :love:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
21
Поени од реакции
5
Па пушти нешо да те чуеме(читаме)....
ех брат неам снимено ништо, иначе не би пастирал тука, премногу ми значат за да ги изложам низ форумов, дај боже ако снимам нешто, ке стаам на youtube ке слушнеш, sry :S иначе пишувам од секаква тематика...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
17
Здраво планирам да зимам појачало за ел гитара до 15000ден а да не е помалце од 30w па ако може да ми дадете предлози,совети итн и дали ќе биде добро за свирка :)
Ако те интересира ја продавам вакво појачало:

http://artist-macedonia.com/mex/artikal.php?art=1342&imea=Peavey_Envoy_110_TT

Појачалото е старо 5 месеци, уште е под гаранција. Го чувам под заштитен најлон, нема ни една флека на него, не е изнасано од дома ниеднаш и уште мириса на ново.

Ако си заинтересиран пиши ќе ти пратам слики, ако мислиш дека те лажам.

Цената му е 12.500, има и место за договор :)

Го шиткам зашто ми го донесе како подарок од роднина шо уопште не ме ни праша, а ја собирам пари за лампаш.

Позз
 

HardRock

Rock n roller
Член од
22 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
24
Има ли некој ТАПАНАР кој би сакал да свири АВТОРСКА музика. За стилот нешто слично на хард рок меѓутоа мислам дека може да се експериментира, да не биде како сите останати хард рок групи, да пробаме да создадеме нешто свое, различно :) Битно е да е посветен и сериозен :) Ако има заинтересирани нека пишат ПП.
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Сакам да купувам електрична гитара, цената да биде од 200 до 300 евра. Ако може некој поискусен да ми препорача некоја гитара за почетници.
 
K

Khabs Staadnau

Гостин
Сакам да купувам електрична гитара, цената да биде од 200 до 300 евра. Ако може некој поискусен да ми препорача некоја гитара за почетници.
А колку си подготвен да дадеш за појачало? Всушност, колку си подготвен да дадеш вкупно?
 
K

Khabs Staadnau

Гостин
Па вкупно нека биде гитарата со цела опрема до 400 евра.
Мислам дека во Guitar House сеуште продаваат Ибанези grg170 кој е околу 200 евра, а слична цена држаат и нивните паралели во S серијата како gsa60 и слично.
Околу појачало, би ти препорачал да не зимаш испод 30 ватно, дури и ако ти е за вежбање.Во До-Ре-Ми на кеј продаваат добри Laney, имам едно 35 ватно од 200 евра негде и тек после две години го сменив за Line 6 од 75 вати чисто оти ми требаше појако.
Можеш да поминеш и до артист кои можам да кажам дека во моментов се со најдобар избор во Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom