Муабет со партнерот за бившите

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Pa imam razgovarano so partnerot za nasite bivsi, spontano dojde do toj muabet, i jas posto nemav nekoe burno minato so treba da se skrie mu kazav se iskreno, ali posleto barav i on da si kaze se i toj si kaza. Kaj nas toa bese prvo i posledno spomnuvanje na bivsite, nikogas posle toa ne gi spomnavme vo nitu eden razgovor, nitu eden od nas ne rekol "e toj/taa vaka i vaka pravese". Bivsite se minato i nema zosto da se spomnuvaat.ALi ako postojano mi zbore za nea bez razlika dali dobro ili loso toa ke go svatam kako da ja nema preboleno i deka se uste mu e vazna.
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
Муабет со партнерот за бившите-никако

ејј многу добро прашање морам да признам...мислам многу глупава работа идам со девојка она ми прави муабет со бившиот де она де ова, некако глупо ми е, мислам што курац ме интересира што како си правела со бившиот ЈАС сум ти сега дечко па нели...до сите девојки кој ќе го прочитааат ова немојте да правите муабет за бившите зашто:
- Секое споменување на бивши дечко ме вади од контрола посебно негово оговарање дека не се однесувал како што треба грешки кој што ги правел и етц....бидејќи знам утре истото ќе го збориш за мене на некој друг дечко
- Немојте да правите споредба на бивши со сегашен, најлоша работа зашто секоја споредба се знае дека ќе заврши ти си многу подобар он бил клошар а на крајот кој идел со него ТИ..значи кој е клошарот ???
- Е за сексот исто така она ти си најдобар твојот е поголем или поширок подобро ме работиш...се чуствувам како предмет не како нечиј....
- Зборот бивши едноставно треба да го тргнете од речник место " бифши "употребете со еден кога идев ваму таму немој "бивши" многу лошо звучи...едноставно се чуствувам како да имам конкуренција и да се трудам боље да бидам од него за да успеам на пазарот...
- Нов дечко нова страница за " бивши " само на кафе кога сте со другарки и комшивки пред дечко никако...мислам кога ќе спомете бивши не му се приметува нешто на фаца онака ја дига една страна на устата и како да почиња да ржии...добро јас тоа го правам неприметно али во себе сум онака кога и да го спомне " Ми доаѓа да вриснам "
Се надевам дека советов ќе биде корисен, сега за мужите обратна постапка од сево ова што проинесов нали :baeh:
Поздрав
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Никогаш сам не почнал да зборува за бившата,а со тоа докажува колку ме сака и почитува. :toe:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
За нејзините бивши никад не зборуеме..ама за моите бивши редовно..впрочем она не живее со нејзините бивши аа мене неколку бивши ми се многу добри другарки ( :back:) и она има комплекс од тоа...
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
И да сум зборувала - сега веќе не ниту планирам во иднина
Доста ми е од се .....
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.086
Се вадам од такт кога ќе ми спомне бивши нејзин дали било намерно или ненамерно. Уствари не се опишува тоа со зборови доволна е фацата да се види на дечкото или девојката и се е јасно!
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Секој дечко со кој сум одела, зборувал за бивши девојки. И тоа без да го прашаш, или ако го подбуцнеш, цела историја ќе ти каже. Од тоа можеш најмногу да заклучиш дека и за тебе ќе им кажува на другите. Имав дечко кој буквално правеше споредби меѓу мене и бившата со која оделе три ипол години и која, нормално, заклучив дека не ја преболел. Оди си!
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Не е коректно спрема партнерот/партнерката. Кој би сакал да слуша такви муабети?
 
Член од
6 август 2012
Мислења
123
Поени од реакции
39
ne me interesira ni negovoto minato nitu pak negovite bivsi sekogas ja sakam segasnosta od minatoto nema nisto vazna e segasnosta a idninata e ludost da ja planiras
 

Безимена

Оловна нежност
Член од
21 септември 2012
Мислења
33
Поени од реакции
31
Мојот бивш секогаш зборуваше за своите бивши, а јас скоро никогаш за моите. Знаев сѐ, од љубовта, караниците, разговорите, па и интимните односи. Отпрвин слушав за да дознаам повеќе за неговата историја и постапки, но потоа страшно ми пречеше. И така тие разговори за бившите продолжија цели три години, онолку колку што ни траеше врската, и беше еден голем минус кој придодаде на раскинот. Како и да е, повеќе од НЕПОТРЕБНО е да се вергла цело време за бившите.Не знам зошто некои го прават тоа, да предизвикаат љубомора кај партнерот ? Чудно е. Инаку за плукање по старите партнери, хм, не е пожелно за тековната врска затоа што некогаш си сакал некого и си го почитувал, барем треба да го почитуваш до крај... и после крајот...
 
F

FARANG

Гостин
Муабетот за бившите е неизбежен. До тебе е дали ќе увидиш и научиш од туѓите грешки или ќе се туфкаш па на крај ќе ги направиш и ти истите.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
не се зборува сам за бившите, ама секој сака да знае за минатото на партерот/ката ...
 
R

Rockstar90

Гостин
Да, сум зборела за бивши. И он исто така. Не гледам ништо лошо во тоа, сепак тоа е дел од нашите животи. И некогаш се дешава да го спомнам бившиот, и он исто да ја спомне бившата, ништо страшно. Ај сеа ќе ќутиме и демек не смеат да се спомнат ко да не постоеле никогаш. Кога имаш сигурност во партнерот ( сегашниот) и знаеш дека те сака, имате доверба еден во друг и пред се сте пријатели, не гледам зошто би имале проблем со тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom