Може ли во Македонија да се најде поштена женска?

Член од
18 јули 2011
Мислења
24
Поени од реакции
14
Јас не барав "поштен" дечко ....:pos: И да не се фалам како што се фалите вие по темата , ќе си бидам скромна и ќе си останам резервирана - за она што сум и она што го поседувам ,а и тоа има и кој да го цени ...Но очигледно премногу агресивно и шовинистички пристапувате кон девојки па добивата одредена реакција на тоа од нив и затоа најверојатно оттаму проникнува и револтот ...
Има прекрасни девојчиња ,а и момчиња ,но кој како нагазил ,како му гледаат очињата, и ставот кој го зазема - е тоа е тоа што ја прави разликата...
 
H

-HRO

Гостин
Има многу расипани, но има и поштени (во помал број, но сепак ги има). :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Фактот е не бери гајле и уживај со било која па и да ти е пријателка и да те користи ти си крив за тоа.Секој кој дозволува така да биде си ги носи последиците.Не ги кривите женските што ние мажите како пол дозволивме да биде така.Им купуваш подароци им кажуваш слатки зборови и ги дигаш акциите и таа ќе си рече еј овој типац е лесна мамка можам да го имам како пријател и ќе си идам со некој што неможам да ми даде претходното.И кога типацот лошиот ќе и раскине на нејзе ќе дојде кај него да плаче и овој ќе ја прифати и опа тука е грешката.Работата е во тоа да се најде умероност помеѓу да бидеш некогаш идиот,смешен,добар да и го цениш нејзиното внимание со мали подароци не големи.Пример таа е многу добра месецов спрема тебе и на крај и ја даваш колата да се повози со неа,но пред тоа ја носиш на перење и да мириса малце убаво ќе видиш како го ценат тоа девојките ако сакате сериозна врска.Ако сакате да ја легнете некоја биди идиот да тоа секогаш пали хаха,но пред тоа добро наместете си го креветот за да види дека имаш стандарди и дека ако ги задоволува тие стандарди таа ќе влезе во грнето хихи
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.453
Поени од реакции
1.791
Imas pravo ama ne se pametni, glupi se. Jas predlagam koga ke najdes takvi pravo na spisokot i ke gi deportirame za Grcija i na raat ke bideme posle.
.

Не да не најдов, туку ме плаши во колкав голем број се. А за депортацијата немој толку сурово,драстично многу ке се намали женскиот род тука.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
а поштен дечко?
или постојат само оние што сакаат во кревет да не однесат?
поштеност....релативна работа :P
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
.

Не да не најдов, туку ме плаши во колкав голем број се. А за депортацијата немој толку сурово,драстично многу ке се намали женскиот род тука.
Pa dobro i taka nikako ne ste zadovolni. Ama posle ke sakate da vi se vratat ke nema da mozete da imate seks za edna vecer?
 
П

Пепси_

Гостин
зарем?
епа зошто тогаш не би имало поштени девојки?
еве јас сум поштена...абе најпоштена..:pipi:
Не пиам не пушам и не се дрогирам + не крадам и не лажам. А ашална девојка не накурчена и пристојно облечена (за нејзини години) ретко да видам.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
.

Не да не најдов, туку ме плаши во колкав голем број се. А за депортацијата немој толку сурово,драстично многу ке се намали женскиот род тука.
А ако почнат жените да ги депортираат коркачите, мифките и кенкачите колку мажи ќе останат во државата?

Ќе мора или да се полезбејчат или масовна полигамија не им бега :D.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
А ако почнат жените да ги депортираат коркачите, мифките и кенкачите колку мажи ќе останат во државата?

Ќе мора или да се полезбејчат или масовна полигамија не им бега :D.
А ти во која категорија спаѓаш од наведените или не спаѓаш меѓу нив?
Кога веќе се избаци вака...
Or the difference from men to un-men is a handfull od steroids & bulk of creatine?
:sneaky:
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
А ти во која категорија спаѓаш од наведените или не спаѓаш меѓу нив?
Кога веќе се избаци вака...
Or the difference from men to un-men is a handfull od steroids & bulk of creatine?
:sneaky:
Освен ако не си жена не знам што те интересира ;)?
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Освен ако не си жена не знам што те интересира ;)?
Well...ти би требало да знаеш, затоа што машката популација за тебе нема тајни па и нивното квалитативно делење на категории не ти е тешко...јас само си прашав од каде дојде до заклучокот (а не си жена)...:D

коркачите, мифките и кенкачите колку мажи ќе останат во државата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom