Мислење за професори од Правен

Член од
15 септември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво колеги колешки бивши и сегашни ај ако не ве мрзи дајте ми мислење за следниве професори: :)

дали се строги до која мера колку бараат дали имаат разбирање итн се што ќе ви текне

Римско право


Д-р В. Бучковски

Вовед во правото


Д-р Д. Тасковска

Историја на правото


Д-р Б. Поповска

Економика


Д-р Т. Гроздановски
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Од овие само со Тасковска сум имал искуство...Со неа не знам дали некој се разбрал за било што...Некогаш и сама со себе не може да се разбере. Со среќа нека ти е :)
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Спојте ја со темата за правен.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Во мое време, таму некаде 1997 година Бучковски беше асистент и беше ОК...
Добринка некаде 2001 беше исто асистент и беше криво дрво у пм.
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Онаа Тасковска е досадна ко пролив и не е возможно да ја слушаш појше од 20 секунди
 
K

Kacar

Гостин
Здраво колеги колешки бивши и сегашни ај ако не ве мрзи дајте ми мислење за следниве професори: :)

дали се строги до која мера колку бараат дали имаат разбирање итн се што ќе ви текне

Римско право


Д-р В. Бучковски

Вовед во правото


Д-р Д. Тасковска

Историја на правото


Д-р Б. Поповска

Економика


Д-р Т. Гроздановски
И јас сум во таа група, утре поднесувам молба за преместување во прва група.
 
Т

Триптико

Гостин
Еј, не сте со сите :pos: Најдобар е Циле, кој што сака нека збори. После доаѓа Пеливанов (не знам дали уште предава). Тасковска е професор затоа што за к*р не ја бива, па барем таму да го дрви. Бучко демек ми предаваше, ама полагав кај Мими и супер си поминав. Јане со неговите примери за сендвич и бурек сабајле во 8 во четврток никогаш нема да го заборавам :D Така се учи економија. А не Таки со оние негови примери "ако се зголеми продажба на путер, ќе се намали продажба на пушки"...ма дај :pos::pos::pos: Кој имаше друг... Шкариќ беше романтичар до тој степен што мислиш ќе ја залапа книгата негова. Онаа негова асистентка појма нема која е разликата меѓу (намерно е напишано со букви) пеесет посто и еден глас и 51%...никогаш нема ни да ја научи. Ај, ако ми текне на уште некој ќе напишам :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom