Мислата на животот, свеста и врвните прашања

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Кога веќе отвори тема, барем преведи го оти не сите разбират Англиски.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Одговорот на овие тешки прашања кои си ги поставил е 42
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Здраво , напишав еден пост моето мислење за животот , свеста и сите најбитни прашања.

http://deepthoughtsbyteenager.tumblr.com/post/58785753595/meaning-of-life-consciousness-ultimate-questions

Се надевам ќе ги споделите и вашите.

Поздрав.
Брат гледам направил си свој блог... абе да земеш да направеш еден блог за обложување..ќе си платам колку треба, јас не знам да направам... остај ти живото..од дека сме..адам и ева...гледај пари некако да напраеме...човеци да се сториме :icon_mrgr:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
А и добро го познава Англискиот како за 15 годишен :D
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
За петнаефче си топ, продужи да се интересираш.
Не чини ова на петнаесет да размислува.Се во свое време он сега треба на цицки да се пали и да поставува глупи прашања :D

Има време за животот подоцна да размислува ;)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
грд ти е англискиот, ги конструираш речениците по правила од МК граматика
repelling fields го преведе од МК или си го сретнал у некоја статија?
празно место само после запирка, не пред



gl hf
 

Џага

Ено Девојче
Член од
4 мај 2013
Мислења
38
Поени од реакции
55
Штета што се е неодговорливо.
Ама размислувај мудрецу! :D
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Се' е супер што вака размислуваш и што не го оставаш мозокот на пасење, но... Јас сум една година постар од тебе, имам 16 години. Најинтересното е што и јас вака размислував пред една година, па и две години, но пред некое време сфатив нешто. Тоа е дека, знаењето доаѓа со читањето и искуствата низ животот, а искрено за петнаесет, или пак шеснаесет годишна возраст, без разлика низ што секој поминал, пак се нема тоа искуство, а не ни верувам дека можеш ти за 15 години да прочиташ 300 книги (а и да ги прочиташ две третини не би ги сфатил, туку само би ги читал колку за правопис, изразување...). Затоа се' треба полека да се прави. Животот е пред нас, а за тешките теми подоцна, а сега пи*иња, цицки, сексуални фантазии и тако даље... Хахаха, шала на страна.:D Секако, секој ден книга и на школо максимум напор, не за џабе сум потпишан bookfan, ама поентата ми беше да не се брза многу со тешките теми.
 
Член од
19 јуни 2012
Мислења
404
Поени од реакции
417
Не чини ова на петнаесет да размислува.Се во свое време он сега треба на цицки да се пали и да поставува глупи прашања :D

Има време за животот подоцна да размислува ;)
и јас го правев истото (го правам уште) како авторот на темата-па види ме сега :) ;) :D
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не чини ова на петнаесет да размислува.Се во свое време он сега треба на цицки да се пали и да поставува глупи прашања :D

Има време за животот подоцна да размислува ;)

Братче, мислам дека не сум во право, ама ќе си дозволам врз база на постов да закључам дека не си упатен у денешниве копиљаци.
Има 15 години (Осмо, прва?), шо значи е 98ма. Генерација 98ма, да глобализирам малце (ама шо е тачно, тачно е), има фејсбук од 10 години, жмурка незнае што е, али затоа у кантер може да не моча, у WoW е 90ти lvl full најбоље пошо чале не му дава десетче и изборот не му се сончоглед или 20 минути сони или флипери, туку си купуе опрема или се тови со хамбургери. Последниве 6 години се Миј.. овај ВМРО на власт, така да учебникот по историја неќам да му го отворам, пуши од шесто, дува од осмо, у прва више мене ми дила гане. Незнае да јаде со нож и виљушка не па да фаќа цицки. А и, кои цицки, 15 годишни клинки, или немаат цицки, или се резервирани за постарите момци од средно, менаџерчиња пред БиТу и Сељосеум за петстофче и сепаре. Од сите ствари што му ги прават другарчињата од генерација, малиов нешо пробуе да го сфати светов, шо е топ пеер. Размислува. Знаци на интелигенција. Hope in humanity restored.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Братче, мислам дека не сум во право, ама ќе си дозволам врз база на постов да закључам дека не си упатен у денешниве копиљаци.
Има 15 години (Осмо, прва?), шо значи е 98ма. Генерација 98ма, да глобализирам малце (ама шо е тачно, тачно е), има фејсбук од 10 години, жмурка незнае што е, али затоа у кантер може да не моча, у WoW е 90ти lvl full најбоље пошо чале не му дава десетче и изборот не му се сончоглед или 20 минути сони или флипери, туку си купуе опрема или се тови со хамбургери. Последниве 6 години се Миј.. овај ВМРО на власт, така да учебникот по историја неќам да му го отворам, пуши од шесто, дува од осмо, у прва више мене ми дила гане. Незнае да јаде со нож и виљушка не па да фаќа цицки. А и, кои цицки, 15 годишни клинки, или немаат цицки, или се резервирани за постарите момци од средно, менаџерчиња пред БиТу и Сељосеум за петстофче и сепаре. Од сите ствари што му ги прават другарчињата од генерација, малиов нешо пробуе да го сфати светов, шо е топ пеер. Размислува. Знаци на интелигенција. Hope in humanity restored.
Јас сум 97', кантер сум играл една година, WoW у живот не сум чепнал. Не јадам хамбургери, може али еднаш у две години. Учебниците по историја мислам дека немаат врска со ВМРО, истите се од времето на СДСМ, со мали промени, колку што знам, али да не мешаме политика. Имам фејсбук од 13 години, и тоа се' до пред десет месеци не ни го користев нешто посебно. Не пушам. Не дувам. Има девојчиња со развиени гради (да бидам покултурен), и не се сите резервирани за постарите момци. По ова можам да заклучам дека не си доволно упатен во психичкиот и физичкиот развој на луѓето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom