Министер Магистер во регуларно време

Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Мене ми е жими куров видеово , најозбилно. Факт е дека човекот не е компетентен за местото, но....

Се кладам дека добар дел од вас, на истото прашање го немаа точниот одговор, или за момент се закочија додека не им притекна работата од хемија која ја истиснале од меморија како непотребна.

Јас реков 109, така ме држеше меморијата, па потоа прогуглав онака брзински, и се појавија 118, па 114, па не знам ти шо, докажан/недокажа, прифатен, неприфатен елемент.

Водителката си ја оствари мисијата во емисијата и то е то. Останатите ваоооо, браво, фасцинации, дркања и така натака.

Ја да бев че ја прашав кој го уби Кенеди гуско, па да ти кажам и јас за системот.
Друже магистар е по металургија или што ти ја знам, тоа треба да го знае у сон да го прашаат..
Ај да го прашаше нешто необично и сосема трето од тоа за што е магистар, ке разберев, ама вака не.

Почитуван г. Министре,
Членовите на кајгана го открија вашиот идентитет. Каде бе со овие елементарни незнаења од вашата област. Па министер сте за образование или партиски пиун. Да не се знаело дека Хемија не се учи во 5-6 оделение.
Искрајно ваша,
ДК

:oftopik:
Па коа се учи бе?
Ја мислам у 6 учев или 7 како и да беше сеа незнам :D
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Јас уште кога се појави со овој предлогот за екстерно на студентите си го сфатив човеков како пион на Грујо и ВМРО така да воопшто не се замарам со него и неговата способност да биде министер за образование бидејќи реално, човекот не е способен.

И се додека вакви пиони шетаат низ влада никогаш нема да го подобрат образованието макар ставиле екстерно по секој предмет низ четирите или колку и да било години потребни за студирање. Нека се убијат колективно, преку кур ми е од нив.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
@Brutus мислење за господинов?
многу ми значи што го цениш моето мислење:) Не можам да го оценувам министерот според некој настап на ТВ и квиз прашања но веројатно како и 99% од кадарот на ДУИ не е баш компетентен за....за било што. Ако мислиш во контекст на предлогот за реформи тој сигурно не е негов личен и којзнае дали воопшто имал било каков удел. Министрите треба да бидат пред се менаџери ама се сомневам дека има и таков капацитет.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Да не ве цитирам еден по еден шо сте ме цитирале, ај прочитајте ја прво мојата прва реченица од постот, т.е втората со фактот кој ја разрешува дилемата за која сте се дрзнале да ме цитирате, а уствари го кажувате само истиот муабет со директни зборови, ништо поразлично. (воедно и ја очекува реакцијава, пошто форумското искуство вика дека мора да нацрташ директно со зборови суштина, зато шо индиректно ако ја дајш, исто ко да не си ја дал)

Второ. Постот се однесуваше на оние-Педер хихи, види го бе не знај најосновно прашање од општа култура шо сите ни го знајме, оти сме мадафака паметни и најсилни.

Трето. Јас се дрзнав да ја критикувам и водителката, пошто истата се дрзна да ги испупчи мадињата како тоа го заебала министерот ваууууууууу, па почнаа херој да ја прават жената.
Јас реков и пак би рекол-Че ја питав кој го уби Кенеди, па да и кажам. Пошто кој к.. мене да ми испитува нешто од областа, јавно и да си пумпа репутација.
Наивноста и глупоста на човекот, само потпомогна да Ољивера испадне јачина. Да е другичок, би ја скопал во два потези, али то е.

Ај заебете.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.199
Поени од реакции
16.144
Пошто кој к.. мене да ми испитува нешто од областа
Истото се обидуваат да му го пренесат и студентите на Адеми, така да водителката го стаи у кожата на студентите.
Сасвим коректно и на место.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Истото се обидуваат да му го пренесат и студентите на Адеми, така да водителката го стаи у кожата на студентите.
Сасвим коректно и на место.
Пошто кој к.. мене да ми испитува нешто од областа ЈАВНО и да си пумпа репутација.
До крај цитирај речениците, зато шо ме вадиш вон контекст ко шо ти одговара :)

Ваљда јавно ти значи нешто како телевизија, пренос и така натака, репутација не ни објаснувам.

Инаку има тема за државен испит, ако сакаш таму префрли го муабетов да го тераме за тоа дали треба или не.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.199
Поени од реакции
16.144
Пошто кој к.. мене да ми испитува нешто од областа ЈАВНО и да си пумпа репутација.
До крај цитирај речениците, зато шо ме вадиш вон контекст ко шо ти одговара :)

Ваљда јавно ти значи нешто како телевизија, пренос и така натака.

Инаку има тема за државен испит, ако сакаш таму префрли го муабетов да го тераме за тоа дали треба или не.
Господинот министер и те како треба да биде јавно распнат со оглед на тоа вртат мал милион афери за неговото образование и да одговара за тоа.. Да јавно, зашто тој врши јавна функција и со тоа тој одговара пред цела јавност.
А не ќе е увреден зашто некоја новинарка, демек му го поткопала угледот.

Ете тој к..
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Пошто кој к.. мене да ми испитува нешто од областа ЈАВНО и да си пумпа репутација.
До крај цитирај речениците, зато шо ме вадиш вон контекст ко шо ти одговара :)

Ваљда јавно ти значи нешто како телевизија, пренос и така натака, репутација не ни објаснувам.

Инаку има тема за државен испит, ако сакаш таму префрли го муабетов да го тераме за тоа дали треба или не.
Нека испадне Џек и нека одговори на сасвим коректни и лесни прашања на јавна ТВ. Овака испадна тотален мочко.

Твојов муабет ти е бетер Пуно. Ja критикуваш водителката :facepalm:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Господинот министер и те како треба да биде јавно распнат со оглед на тоа вртат мал милион афери за неговото образование и да одговара за тоа.. Да јавно, зашто тој врши јавна функција и со тоа тој одговара пред цела јавност.
А не ќе е увреден зашто некоја новинарка, демек му го поткопала угледот.

Ете тој к..
Чек чек, не мешај работи :) Ти вака постапи со цитатот. Пример ти пишувам одоговор- Сакаш да општиме сексуално (по претпоставка да сум геј).

И ти ми го означуваш само делот Сакаш да општиме и ми доловуваш некоја суштина, отфрлајќи збор и насочувајќи се во сосема друга насока.

И јас сум за јавно и транспарентно работење ко шо си пишал врши јавна функција, одговара пред цела јавност. НО, најбитното НО, тој одговара за својата РАБОТА и ФУНКЦИЈА. Па така тој јавно треба да изложи во случајов како би изгледал д.испит, зошто се воведува, зошто го бива, про аргументи, па мајчинава комотно нека го распни и сите да и аплаудираме ради негативните факти шо му ги акнала в сурат од истиот, да го доведе до ситуација каде ќе му го исере јавно испитот и замислата, а со тоа и работата што ја обавува, на фин, културен начин, мудро.



Прашање од типот-колку елементи има? е ито како ступидно прашање за доловување на
поента кон која целиш.

@STEALTH јас сум алтер егото на пуно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom