Милица Тодоровиќ

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
По темите за Јелена Розга и Северина, мислам дека и Милица Тодоровиќ заслужува тема:)

1.jpg

Милица Тодоровиќ е родена во Крушевац, 13 октомври 1990. Се појавува како учесник во шоуто Ѕвезде Гранда (Ѕвездите на Гранд) во 2005 година, со само 14 години, што е и причината да биде одбиена да учествува. Но поради нејзиниот талент продукцијата се решава да ја врати во натпреварувањето. Милица успева да победи на ова шоу и најзначајно е што до ден денес е единственото женско победник на Ѕвездите на Гранд.

Со самата победа и со самото тоа што станува дел/изведувач за Гранд продукција, Милица ја започнува својата кариера. Таа во 2009 година го издава својот прв албум ,,Памтим ја'' составен од 11 песни. Нејзини најпознати хитови/песни се Упореди ме, Моје злато, Три чаше, Нема назад, Све је узалуд, Зашто цура седи сама...


Во јавноста е позната и по својот хумор. Во секое интервју и учество во емисија со нејзиниот хумор владее, а и често ги имитира познатите пејачи/ки од Балканов. Во последно време често настапува во Македонија, а и препознатлива е по своите енергични настапи.




Па ја слушате ли Милица? Какво мислење имате за неа? Кои ви се омилени песни од нејзините?:)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
А јас пак мислев дека кога се работи за музика треба да правиме моабет за тоа а не за петко, станко, кој го има на кајгана кој не.

Без разлика за каков стил на пеење некој пее мислам дека треба да се прави моабет околу тоа доколку ве интересира. Доколку не едноставно не вложувајте напори за да се уништи нечија тема.

Секој оф топик ќе се острани.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
А јас пак мислев дека кога се работи за музика треба да правиме моабет за тоа а не за петко, станко, кој го има на кајгана кој не.

Без разлика за каков стил на пеење некој пее мислам дека треба да се прави моабет околу тоа доколку ве интересира. Доколку не едноставно не вложувајте напори за да се уништи нечија тема.

Секој оф топик ќе се острани.
А јас пак мислев дека во подфорумот за музика треба да се пишува за музика. :confused:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Сега ја гледам темава. Коментари во врска со изведувачот се ок, па макар и да се навредливи кон изведувачот. Да нема само навреди кон членовите на темата оки? :)

Мислам дека е фер инаф шо би рекле говедана од запад.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Одвратно, и не само тоа туку што е најстрашно е и погубно. Немање слух за жал е тесно поврзано со тежок облик на простоќа, само што не е нешто што може лесно секој да го примети.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Одвратно, и не само тоа туку што е најстрашно е и погубно. Немање слух за жал е тесно поврзано со тежок облик на простоќа, само што не е нешто што може лесно секој да го примети.
Значи ние што слушаме сме прости? :)
 
T

Torchyrus

Гостин
Северина, Розга, сега оваа Тодоровиќ :tapp: Наредна тема за која ви е ? Гарант некоја старлета со пола песна гол газ и извадени цицки.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па јбг, ако употребиш просто тројно правило така испаѓа.
За човек кој се посветил на будизам ова ме изненадува искрено, барем судејќи според твојот аватар, јузернејм и титула под јузеренјмот. Не е една од од будистичките догми да живееш колку што може попросто и поедноставно? Едноставно да не следиш туѓи совети кои наводно ќе те доведат до блаженство, како што заклучил Сидарта по неуспешното преминување на рекичката? Наместо тоа, не е подобро да седнеш и прилегнеш под она дрво, ослободувајќи се од сите грижи и верувања, прифаќајки го едноставно она најпростото што тебе ти се допаѓа, без да им придаваш премногу значење на ваквите работи?

Или да го цитирам Диоген, кој додека седел и пиел вода од чашка, забележал дете како пие вода користејќи ги само своите раце и рекол:
- Проклет да сум, едно дете успеа да ме победи во простотата на живеење.


Мене ми се чини дека сепак добро било што сум прост :)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
"Милица успева да победи на ова шоу и најзначајно е што до ден денес е единственото женско победник на Ѕвездите на Гранд."

Пизду
матер,што направила во животот....
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
За човек кој се посветил на будизам ова ме изненадува искрено, барем судејќи според твојот аватар, јузернејм и титула под јузеренјмот. Не е една од од будистичките догми да живееш колку што може попросто и поедноставно? Едноставно да не следиш туѓи совети кои наводно ќе те доведат до блаженство, како што заклучил Сидарта по неуспешното преминување на рекичката? Наместо тоа, не е подобро да седнеш и прилегнеш под она дрво, ослободувајќи се од сите грижи и верувања, прифаќајки го едноставно она најпростото што тебе ти се допаѓа, без да им придаваш премногу значење на ваквите работи?

Или да го цитирам Диоген, кој додека седел и пиел вода од чашка, забележал дете како пие вода користејќи ги само своите раце и рекол:
- Проклет да сум, едно дете успеа да ме победи во простотата на живеење.


Мене ми се чини дека сепак добро било што сум прост :)
Абе остај Буда, он што правел си правел, било тоа друго време, они биле презаситени. Од таму дошла желбата за аскетски живот мислејки дека ќе пронајде нешто свето. На крај дошол до сознание дека се е свето.....и без богатство и со богатство, само начинот на кој што ги гледаш работите е битен. Да можел ќе му се врател на стариот кралски живот, ама најверојатно се осеќал дека му е касно.

Да се вратиме за уметноста, и за vishuddha...
Сигурно исто мислиш и за сите други типови на уметност. Пример гледаш турски серии и уживаш у простиот живот. Јас ги гледам овие две(турски серии и турбофолк) како компатибилни, и дури и синергистички делуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom