Механичка тастатура

Член од
15 март 2013
Мислења
11
Поени од реакции
0
kade mozam da najdam mehanicka tastatura vo Skopje osven (anhoch,tnt,set, ddcom)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.360
Поени од реакции
28.079
Анхоч и Сет имаат најголем избор. Тешко дека некој друг освен овие што ги наброја дека ги држат. Да провериш амц и риверсофт.
 
Член од
31 август 2013
Мислења
149
Поени од реакции
338
Анхоч и Сет имаат најголем избор. Тешко дека некој друг освен овие што ги наброја дека ги држат. Да провериш амц и риверсофт.
River Soft ne postoi veke nekoe vreme, da ne se maci da odi natamu... otidoa po voda i tie. A Anhoch imaat, vidi si i na sajtot nivni.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Каква ти е таа „механичка“ тастатура?
Најдобриот вид на тестатури што постои. Работи на механика, со механички делови и има многу малку електроника во неа, ниту па гумички како што се користи во повеќето тестатури. Иначе гумичките биле измислени за даљинската, али затоа што било поефтино, сега стандард е и кај тестатурите тоа. Иначе ако немаш пишувано на механичка тестатура, топла препорака да пробаш. А и сите други.

Иначе @GogoXmkd, што тестатура бараш? Јас имам IBM Model M :D Провери на интернет доколку нема на анхоч/ во МК на продавнициве, мада другарче сега си зема некоја по модерна... Не знам точно што модел беше.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.134
Поени од реакции
5.881
Иначе @GogoXmkd, што тестатура бараш? Јас имам IBM Model M :D Провери на интернет доколку нема на анхоч/ во МК на продавнициве, мада другарче сега си зема некоја по модерна... Не знам точно што модел беше.
Не ги будиш комшиите од спиење кога куцаш на неа? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom