Места за јадење што работат до подоцна и сервиси за достава на храна

Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Темава ја отварам од практични побуди: многу често кога се прибирам од излегување сум гладна, а не знам многу места за јадење што работат. Вие знаете? :vozbud: Ако да, овде може да постирате дали и каде јадете после 12 (за викенди после 1 :)), дали е свежа храната, до колку работат, како се движат цените, гужвите и така натака.

Еве јас почнувам да набројувам (моите искуства се само од Скопје):

-Двете пекари во Кисела Вода. За овие можам реферати да напишам. Во маало ми се и често ги посетувам :)
Едната е кај црната кула, кај паркчето и се вика Цујо :) Има масички кај што може да се седне, на зима е затворено и топло, а сега на лето е отворено. Храната е горе-долу ок, само често пати начекувам камен-ладни пици :(
Другата е на 200 метри од првата. На истата улица е, само право се оди во насока на Мечкаров и доаѓа од лева страна. Малечка е, во подрумско дуќанче на зграда, се симнуваш по удолни скали до неа. Храната е мноогу вкусна и топла постојано, нема шанси нешто ладно да начекаш, само лошо е што нема кај да се седне освен да се потпреш на околните ѕитчиња.

-Пекарата кај Шампионче
Многу убави затворени пици (друго немам пробано), само лошо е што за викенди не работи до покасно, само преку недела.

-Жито Лукс на Рекорд

-Сендвичарата до Мементо
Ладни, мали и скапи сендвичи со неубав кечап :(

Други сега моментално не ми текињаат...
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
хахаха има во Битола една пекара ... ФИНЕСА се вика мислам , има едно интересно мени ,,, го сликав ке ви го пуштам ... ама убедливо најубави печива прават таму во цела битола ...
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Охрид-ФЕНИКС пекарата, обавезно се поминаува секоја вечер после излегување.:icon_lol:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Во Ресен има пекара во центарот на градот која работи цела вечер, многу убави јадења прават, повелете, ќе пробате :helou:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Места во кои преферирам да јадам после 00:00
Жужу, Ваташа, Дезо, Кај Шефот во Железара...бурек и разни печива најтазе:) кај сите овие што ги пишав мора да се јаде. Топол бурек и во 3 саатот има кај Дезо:)

А да не ја заборавиме и Шехерезада на Железничка(само Бушав не јаде таму зашто му паѓа бурекот:))
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.029
Мене ко за беља кога се враќам од град ми се отвара најголем апетит редовно сум гладен ко вол ми се јаде ми се рика,али мора да се земе у обзир дека,ноќ ко ноќ тешко да најдеш асална храна 90% ти е греена римитенда од денот :)
-Цујо ако немаш јадено 5 дена ништо проаѓа иначе јок ја немам видено на друго место пица бурек без кечап тоа само кај нив и во Шехерезада го има :) дур сме кај тој реон да ја изругам сендвичарата до Шехрезада што е плескавица тврда и ладна за тепачка им е.
Ипак мислам дека Жужу е најдобра не само ноќе општо е најака пекара(со Вегера заедно),пица бурекот им е перверзии мада е малце скупичок ама вреди до динар исто и тоа кросаните со Еурорем ко од градинка што го даваа тој уфффф,ии да ја пофалам и Лесковачката кај Југодрво е многу јака и тоа му е тоа
Додуша има и во Аеродром 3-4 маалски бурекчилници што работат ноќе ама последно време сите се расипаа кратат на зајре тепаат тесто а тоа не чини

Здравје еден ден да се деси 7ица ноќе да работи,нема ни да искачам у град таму ке си седам :):)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Софи-М во Струмица работе 24 часа !

За други незнам...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Tonnys bakery- стариот беверли хилс во Капиштец, најдобрите пица сендвичи и пици!
Работи до кај 5 сабајле секој ден освен недела!
Мора да се проба...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Легендарниот Чаир има се што ви треба за после-кафанско-кафиќско-дискаќко-парковско-домашно поминатите ноќи. Освен ако не се наоѓате во Ѓорче.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Маче - спроти Бисер

Шекерезада - под зелезничка

има едан пекара у Кисела вода и таа работи цела ноќ

на Макпетрол почнаа да отвараат пицерии Далфуфо

се е 24/7
...
 
Х

Ханзо

Гостин
Седмица работи до еден некаде, ама кога и да јадам таму тоа време, не можам да спијам после. Работи и тоа нештото на Симпо ама таму понекогаш не е баш тазе јадењето.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
хахаха има во Битола една пекара ... ФИНЕСА се вика мислам , има едно интересно мени ,,, го сликав ке ви го пуштам ... ама убедливо најубави печива прават таму во цела битола ...
Кај се наоѓа ова жити се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom