Медицински и стоматолошки факултет

Член од
14 август 2012
Мислења
9
Поени од реакции
4
Дали знае некој од каде може да изнајмам/купам череп ? (која цена одприлика)
Фала однапред :)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Продавам коски без череп и скапула
Цена 2000 денари
 
Член од
20 ноември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали знае некој каде можам подобро да се информирам за на медицински факултет во Софија, отсек физиотерапевт? :)
И ако има некој што учи или ја завршил вишата во Скопје за физиотерапевт, мислење и совет многу се двоумам сега сум 4та средно :)
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Дали знае некој каде можам подобро да се информирам за на медицински факултет во Софија, отсек физиотерапевт? :)
И ако има некој што учи или ја завршил вишата во Скопје за физиотерапевт, мислење и совет многу се двоумам сега сум 4та средно :)
Јас сум таму апсолвент моментално.

Не се води во Скопје веќе за „виша школа“ сега се само тригодишни стручни студии, акредитирани , добиваш звање „дипломиран физиотерапевт“ .

http://mu-sofia.bg/en/node/381

Еве ја веб страната на медицинскиот факултет на Софија, па разгледај, не е ефтино и погодност ти е да знаеш бугарски и да имаш бугарски пасош.
Исто звање како кај нас добиваш, постдипломски студии немаат нит они - нит ние.
Е сега каде повеќе ќе научиш, незнам.
 
Член од
14 април 2013
Мислења
27
Поени од реакции
17
Психологија ми фалат уште 3 поени за 10ка, има шанси Ралева да ми ги даде без да одговарам? :oops:
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.518
Поени од реакции
224
Да не има некој материјал за Крвни заболувања и Орално здравје?
 
Член од
19 октомври 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
Имам едно прашање, мислам да се запишам на медицина, т.е. сигурен сум дека сакам да студирам медицина.
Од прилика колкав треба да ми е просекот и бодовите од матура за да ме примат?(Независно во државна квота или не)?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Имам едно прашање, мислам да се запишам на медицина, т.е. сигурен сум дека сакам да студирам медицина.
Од прилика колкав треба да ми е просекот и бодовите од матура за да ме примат?(Независно во државна квота или не)?
Зависи од конкуренцијата, ама обично последниот е со 92, 93... Ако си под таа граница на УКИМ тешко да влезеш.
 
Член од
19 октомври 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
Зависи од конкуренцијата, ама обично последниот е со 92, 93... Ако си под таа граница на УКИМ тешко да влезеш.

Извини вака :D ама малку бодовната скала не ми е јасна, 60% е од просекот од 1во одд до 4та година средно, а 40% од резултати од матура, така?
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Извини вака :D ама малку бодовната скала не ми е јасна, 60% е од просекот од 1во одд до 4та година средно, а 40% од резултати од матура, така?
од прва до четврта средно успехот 60%
матура 40%
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Дали некој продава череп, и од прилика шо цена? :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Друштво здраво, книгата по судска медицина од Милосавлевиќ или како и да беше битно на М е, кај може да ја најдам? Да не ја има некој во ПДФ?
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Quick question: дали на докторски студии може да се запишат само медицинари?
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Каква е врската помеѓу диплома за медицинска сестра/техничар од работничкиот универзитетот Кочо Рацин и диплома од 3годишен факултет за медицинска сестра/техничар? Колку поголема плата зимаат тие со факултет што се?
 

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Епа вака, планирав да се запишам на медицински факултет... Инаку моментално учам средно медицинско/фармацевтско лабораториски техничар, прашањето ми беше: Дали тоа што сум поразличен смер моментално, некако ќе ми се одрази врз факултетот (не во текот на запишвањето, туку во учење и совладување на материјалот)??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom