Машка дискриминација

Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Se otvorija nekolku temi na forumov koi gi tretiraat zenskite prava i feminizmot. Spored postovite i reakciite vo niv.... se zagriziv. Pa vo deneshno vreme mazite se tie koi se diskriminirani. Kutrite ne mozat da dojdat do zbor od nas zenite (mnogu sme glasoviti :pos: ) Zatoa predlagam malku da gi ohrabrime, da im dademe podrshka koja ocigledno nasushno im e potrebna :wink: . I onaka ne baraat mnogu - sakaat da rabotat vo prodavnica za zenski cevli ( pazete da ne gi zgazete koga vi se pletkaat pod noze) , vo kafic ( nemojte da ste pomislile da se zalite na uslugata-strplivo cekajte si go pijalokot) ili vo butik (slobodno dozvolete im da vi go zakopcaat patentot na fustanot i da vi se voshituvaat dodeka stoite pred ogledalo i se dvoumite dali da go kupite bash toj fustan). Mozeme do tolku da se zrtvuvame,de :wink: :P :pos:
A vo megjuvreme.....ce gi oslobodime od teshkite odgovorni pozicii , od psihickiot pritisok na rakovodnite mesta, paranojata dali parite i opshtestvenata moc se ekvivalent na nivnata uspeshnost i mazestvenost. Nema da ni bide lesno,no....morame da se potrudime za ramnopravnosta na mazite. I so niv i bez niv - ne ne biduva, neli? Ama, zaedno e sepak barem interesno. :wink: :pos:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Види ја бе ти неа...

Тоа со мојата животна желба да работам во продавница за женски чевли, и дека тоа работно место по дифолт е резервирано само за жени навистина ме иритира и ме прави да се чувствумам дискриминирано.

Како личност на која добрите женски ноџиња во убави женски чевли му се многу битни, мислам дека жените највеќе ќе изгубат со тоа што нема да можат да добијат искрен и стручен совет од мене околу тоа кои чевли им прилегаат убаво. Се зезнаа самите! :))
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Пародијава не да нема врска, ама ај - нека стои тука, не ја преместувам во Чек дис аут. Ти кажав во кои случаи мажите се „оштетени’“, а ти како да ми се чини дека се согласи... Што е сега со темава?

Конкретизирај и постави некое прашање, не мора да тераме одма на хумор.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не се за жалење сите мажи кои не можат до збор да дојдат од нас жените ... но повеќето да ... од мене имаат право на све ... не би ги дискриминирала во никој случај :wink:
 
Член од
29 април 2005
Мислења
236
Поени од реакции
1
хехеехехе
:D :D :D

Го возвраќаат ударот, епа пријателе Ацид многу им се отвори на жените и сега шега ќе тераат
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Грашакот, јас воопшто не терам шега, дури кажав дека за ниво мажите секогаш ќе се над нас ... да не се повторувам сега :pos: :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
GraSakoT напиша:
хехеехехе
:D :D :D

Го возвраќаат ударот, епа пријателе Ацид многу им се отвори на жените и сега шега ќе тераат
Им укажав на некои факти, а сега колку да се заташка таа тема отвраат нова и ја вртат на шала. Запознајте се со 7-та диверзантска единица на чело со Венера. :roll:
 
Член од
29 април 2005
Мислења
236
Поени од реакции
1
Да да Divine добар муабет се тераше како и да е.

Епа Ацид дај организирај една садистичка угнетувачка машка чета. :D :roll: :D

Јас би бил поштар :D :D :D
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
divine напиша:
Грашакот, јас воопшто не терам шега, дури кажав дека за ниво мажите секогаш ќе се над нас ... да не се повторувам сега :pos: :wink:
Ubavo e toa "nivo" nad nas. Ama....i tuka odvreme-navreme se bunat - sakale da bidat i "nivo" pod nas. Diskriminiranosta e mnogu losha bolest. Ednash koga ce ja pocuvstvuvash.......ja gledash posle sekade. :wink: :pos:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мажите кои во брак дозволуваат да бидат доминирани (дискриминирани) од жените би требало да се истепаат веднаш по поставувањето на дијагнозата. Не сум за ничија доминација, ама таквите дрклиња кои се претвориле во супер домаќинки...пљас - пљус!

И сеуште не ми е јасно како може да постојат такви мажи!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Остава траги а? :pos: Во тој случај не би сакала да налетам на таков човек во животов 8)
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Мистичен напиша:
Мажите кои во брак дозволуваат да бидат доминирани (дискриминирани) од жените би требало да се истепаат веднаш по поставувањето на дијагнозата. Не сум за ничија доминација, ама таквите дрклиња кои се претвориле во супер домаќинки...пљас - пљус!

И сеуште не ми е јасно како може да постојат такви мажи!
Ma, ne postojat.
Ne oficijalno.
:wink: :)
I...ne si za dominacija odvreme-navreme??! Aj, ne razocaruvaj sea.....
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Доминација одвреме - навреме само во кревет, или во превод да не биде ова: јас работам, таа одмара, после таа одмара, јас работам! :)
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Мистичен напиша:
Доминација одвреме - навреме само во кревет, или во превод да не биде ова: јас работам, таа одмара, после таа одмара, јас работам! :)
Znaci....za kjotek si!
:pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom