Машина за бричење

Член од
12 август 2012
Мислења
22
Поени од реакции
3
Здраво на сите, не знаев каде да ја сместам темава, слободно преместувајте. Пред една год купив машина за бричење, од бт, мислам дека беше нептун, па скоро година добро ме служеше, но во последно време одеднаш почна да намалува сила на бричење така постепено се додека целосно не се изгаси, па ако не сум завршил со бричење, принуден сум да довршам со брич. Па затоа што се сомневам дека ќе биде нешто со носење на сервис, се решив да прашам за друга машина, што ја видов на топ шоп.

Извинете но не ја најдов на нивниот сајт, а сакав да постирам линк

Рекламата е дека може да се користи и на суво и на мокро лице, со или без пена...

Добредојдени се вашите мислења и особено искуства...

Па ве молам за совет за солидна машина за бричење, не ми треба толку за кратење и обликување на брадата колку што ми треба за целосно бричење, но и да не биде многу скапа...
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Не купувај од скапаниве фирми како топ шоп. Подобро купи од алиекспрес, најдобрата бричалка им е 1000 денари.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Наука и технологија хахахаха (y)

@Tornado јас ја имав таа машинка од Топ-Шоп пред околу 3-4 години, и се случи истото што се случило и со твојата од Нептун. Околу година дена беше супер, и после одеднаш цркна, откако претходно значително и се намали силата.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Само брич му е мајката жилете со 5 жилета

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Нема ништо подобро од машинка за бричење. Ем си се избричил за една минута, ем не ти требаат пени и триста чуда за бричење, ем не ти се иритира кожата.

Јас памтам кога сакав да купувам машинка за бричење, разгледав еден куп машинки за бричење и најмногу од сите ми се свиѓаа машинките на Филипс со три ротациони глави. Но дознав дека тие ротациони глави/жилети треба да се менуваат на одредено време и плус цената беше доста висока. Тогаш се одлучив за машинка за шишање и за бричење, т.е. за оваа. Цената и беше 1600 денари, но сега незнам колку е............., би требало исто. Еве ја користам скоро две години, квалитетот и начинот на работа е ист, но не бричи толку темелно како бричот, туку остава некој пола милиметар влакно, но не се ни приметува. Башка и машинка за бричење да земеш, пак ќе остава пола милиметар влакно.

Што се однесува до машинките за бричење од Топ Шоп............, јас лично не би купил. Можеби нудат добри карактеристики, но немам слушнато некое големо фалење на производите, освен на Дормеото, Космодискот, соковникот Пав(у)ер Џусер и уште неколку други производи. Башка кога ја купуваш машинката од Нептун имаш и можност да ја вклучиш, да ја анализираш со очи и раце и да сфатиш дали вреди да ја купиш или не.

:)
 
Член од
12 август 2012
Мислења
22
Поени од реакции
3
Дечки ме премисливте за топ шоп а баш мислев дека е солидна машина. За нарачување од странство немам намера (без разлика на квалитет, ефтиноча). За стариот начин на бричење немам намера, од причините што ги наведе сунгерот боб. Има можност да останам на истава машинка, со надеж дека ќе се направи квалитетен сервис. Во случај да не се среди како што треба веројатно ќе барам некоја слична но поквалитетна, со надеж дека ќе потрае. Предложете уште по некоја квалитетна машинка, па да видам што вреди за купување. Фала на сите за досегашните мислења и предлози. Поздрав
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Пред 5-6 години купив Philips машинка за бричење од техномаркет со ротационите сечила 3500 коштатше ако се сеќавам добро или приближно, ден денес работи како нова.. се бричам секојдневно 5+ години со неа и знам да не ја наполнам цел месец а сеуште да трае батеријата... Чудовиште од машина....
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Здраво на сите, не знаев каде да ја сместам темава, слободно преместувајте. Пред една год купив машина за бричење, од бт, мислам дека беше нептун, па скоро година добро ме служеше, но во последно време одеднаш почна да намалува сила на бричење така постепено се додека целосно не се изгаси, па ако не сум завршил со бричење, принуден сум да довршам со брич. Па затоа што се сомневам дека ќе биде нешто со носење на сервис, се решив да прашам за друга машина, што ја видов на топ шоп.

Извинете но не ја најдов на нивниот сајт, а сакав да постирам линк

Рекламата е дека може да се користи и на суво и на мокро лице, со или без пена...

Добредојдени се вашите мислења и особено искуства...

Па ве молам за совет за солидна машина за бричење, не ми треба толку за кратење и обликување на брадата колку што ми треба за целосно бричење, но и да не биде многу скапа...
На оваа мислеше? Ако е таа истата јас ја имав ѓубре невидено. За 2 месеца цркна. 80% од производите на топшоп може веќе да се најдат и на али и на ebay освен тоа делиманото и дорметото.

Мој предлог ти е ова али и тример не е лош избор 0.5мм нема ни да се познава но рече дека сакаш темелно бричење.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
22
Поени од реакции
3
Во ред, фала многу на сите, доволно се предлози, стварно се квалитетни, ќе размислам. поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom