Мачки (општи дискусии)

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Еј да не знаеш отприлика колку се ? Од пуста мрза зајаков под мишка го влечам :D
Oд гoлеминaтa зaвиси, зa кучињa ми текнувa сaмo декa беa oкoлу 2400, гoлеми и мoжеa дa се кoристaт и кo трaнспoртер и кo куќичкa (се рaсклaпaa) :)
 
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Каде се продаваат расни мачки тука во Мк?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Бев вчера да земам. Цените одат од 600 ден па нагоре :D
топ, ми одговара, морам да земам зошто под мишка можам да го носам само 2 мeтра, после почнува да гризе :lolzz:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
топ, ми одговара, морам да земам зошто под мишка можам да го носам само 2 мeтра, после почнува да гризе :lolzz:
Пробај мачка да носиш во раце :D
Ти прави комбо, гризе + гребе. Летно време, 40+ степени, ти со зимски ракавици ја носиш на ветеринар и сите те гледаат ко будала :lolzz:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Пробај мачка да носиш во раце :D
Ти прави комбо, гризе + гребе. Летно време, 40+ степени, ти со зимски ракавици ја носиш на ветеринар и сите те гледаат ко будала :lolzz:
Земи од оние ракавиците за сокол/орел. :D

А чудно бе кога се спремам да ја носам одма предосеќа и се крие. Дури не ја ни вадам корпата за транспорт.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
^ готово веќе, раскрстив со ракавиците :D
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
26
Поени од реакции
0
Najdobriot pesok za macki sto pravi grutki i e lesno za cistenje? (ekonomicen:p)
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Najdobriot pesok za macki sto pravi grutki i e lesno za cistenje? (ekonomicen:p)
Нема таков. Ја земам силиконски, 380 денари е за 5 литри. Колку мачки толку вреќички ќе купиш месечно, пошто е за 1 маче за 30 дена отприлика тоа 5-те литри. Најдобар е дефинитивно за цената. У комбинација со добар litter box нема никогаш да имаш маки со мирисање, или пак со менување песок секој втор ден.
 
Член од
4 февруари 2010
Мислења
16
Поени од реакции
12
Колку се радувам дека го изнајдов форумов :cuc:
2-3 недели, ми се појави трудна мачка на тераса и се породи. Се прифативме и се разбравме дека ќе се чуваме додека не дојде време за посвојување.
Мачињата тераат трета недела, здрави, дебели и супер се развиваат, ама вчера приметив болва на едно. Мајката излегува надвор и веројатно ги носи, се јавив на ветеринар, ми рече Нео Питроид. Прочитав тука на неколку места дека може, ама дали може и на толку мали мачиња да се нанесува?

Фала многу :love:
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Колку се радувам дека го изнајдов форумов :cuc:
2-3 недели, ми се појави трудна мачка на тераса и се породи. Се прифативме и се разбравме дека ќе се чуваме додека не дојде време за посвојување.
Мачињата тераат трета недела, здрави, дебели и супер се развиваат, ама вчера приметив болва на едно. Мајката излегува надвор и веројатно ги носи, се јавив на ветеринар, ми рече Нео Питроид. Прочитав тука на неколку места дека може, ама дали може и на толку мали мачиња да се нанесува?

Фала многу :love:
Moze,neopetroidot ne e otroven za toplokrvni zivotni.
 
Член од
4 февруари 2010
Мислења
16
Поени од реакции
12
Moze,neopetroidot ne e otroven za toplokrvni zivotni.
Фала многу.
За информација, се консултирав и со втор ветеринар, и рече дека нема никаков проблем.
Исто така, ако некој сака маче, нека пише, ќе ставам и слики :)
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
26
Поени од реакции
0
pak ke prasam...Najdobriot pesok za macki sto pravi grutki i e lesno za cistenje? i kolku vi trae 5kg pesok za edna macka?
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
pak ke prasam...Najdobriot pesok za macki sto pravi grutki i e lesno za cistenje? i kolku vi trae 5kg pesok za edna macka?
20 dena kje te trae toj eftiniot pesok.
Ali pesokot ne pravi grutki. Silikonot pravi. So pesok samo se machish i vechno ti mirisa.
Silikon 380 denari mesec dena kje te trae za 1 machka. I kje imash dopolnitelni 400 denari za hrana.
Ova se brojki za vozrasna machka od 4-5 kila.
 
Член од
8 април 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
Вчера земав ново мало маче а имам уште едно поголем о и едно куче многу се љубоморни на мачето им давам да јадат не сакат само бегат од него :unsure: мачето е околу 3-4 недели многу е плашливо и никако неможам да го оставам само мјаука кога е само а кога е со некој нема гајле и нема шанса да го ставиш само да спие јас го ставив да спие кај што му е местото нема ни 2 минути еве го пак кај мене цеела вечер не сум спијала како треба ... како да го научам кај му е местото за спиење и малку да останува само? со душа чекам да се спријателат со поголемото маче ...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom