Мачки (општи дискусии)

N

NeMiRnA

Гостин
Имам четири нови бушави членови во семејство од вчера!Се на чудна дата ми се раѓаат.Претходните на Ксантика,овие на љубов и хармонија,ајде се надевам дека ќе донесат љубов и хармонија во нечие семејство!Ако има некој заинтересиран за маче на 2 месеци од сега,нека ми се обрати слободно!Две црно бели,две сиво бели се,мали се да проценам,ама според мајка им и татко им (и брат им кој е омилен член во семејството) би требало да бидат долговлакнести со изразено зелени очи!
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Брат, извини шо сум вака искрен и директен али... погрд мачор у живот не сум видел. :S
Мада гарант си има квалитети и пружа пуно љубов...
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:


Имам четири нови бушави членови во семејство од вчера!Се на чудна дата ми се раѓаат.Претходните на Ксантика,овие на љубов и хармонија,ајде се надевам дека ќе донесат љубов и хармонија во нечие семејство!Ако има некој заинтересиран за маче на 2 месеци од сега,нека ми се обрати слободно!Две црно бели,две сиво бели се,мали се да проценам,ама според мајка им и татко им (и брат им кој е омилен член во семејството) би требало да бидат долговлакнести со изразено зелени очи!
Јас ќе ти земев едно да не живеевме во различни градови ама...:( :toe:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Брат, извини шо сум вака искрен и директен али... погрд мачор у живот не сум видел. :S
Мада гарант си има квалитети и пружа пуно љубов...

Маче од улица друже..:helou:.Ми беше жал да го оставам грдо не грдо ептен ми е мило...:smir:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Леле колку сакам мачињааааааааааааааааа мваааааа кис4еееееее :pipi:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Јас општо онака сакам животни и чувам дома речиси постојано по нешто иако сум алергична.
Еве веќе две години чувам маче,сега веќе мачориште, црнко скроз со зелени очиња,само што немам слика сега да ставам да си го промовирам манекенот мој :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom