Матура

Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
па шоако сме под шифри ај ако сме под шифри како тогаш на крајот се знаат резултатите кој колку ? :D шифра е за во комјутер и таму имаш целосни податоци за ученикот. не е матурата анонимна hahaha замисли да беше :cenzura:
Нема гајлее х))
 
Член од
17 август 2008
Мислења
98
Поени од реакции
10
јас мислам негде по тежина тука некаде беа, кога ќе ставиш притисок што го имаш таму + трема + прашување од тие околу теба = потешка матура од ланските кои си ги решаваш дома во многу поопуштена атмосфера
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Да да...1912 беше.

Него зафркнат беше математика тестов...имаше така незгодни прашања, а и задачите не беа нешто многу лесни како низ матуриве од изминативе години. Успеав се да решам...се надевам дека добро ќе пројдам.
Јас на оваа избегнав куршум од брзање прочитав дека се бара 33 ред па и тој го решив во последна минута го преправив
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
10
Англиски беше потешко од Македонски :) есејот и писмото ми се перфектни а може имам некое поенче изгубено кај тие заебаните и двосмислени прашања и подредување на насловите...
исто :rolleyes:

а шо буква беше Know the rules?
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
абе овие прашањата по математика од 21 до 30 шо беа на надополнување, требаше ли за нив да се пишува образложение пошо јас на страна ги решавав...
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
абе овие прашањата по математика од 21 до 30 шо беа на надополнување, требаше ли за нив да се пишува образложение пошо јас на стана ги решавав...
Мислам дека не јас само на онаа со нсз и нзд решавав на другите немаше потреба , а да и на таа со плоштината на правоаголниот триаголник
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
2
А онаа задача што беше со параметарот м да се најде за решенијата да бидат негативни броеви како требаше да се реши???

бтв. Не беше многу тешко ама не беше и баш лесно...
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
па шоако сме под шифри ај ако сме под шифри како тогаш на крајот се знаат резултатите кој колку ? :D шифра е за во комјутер и таму имаш целосни податоци за ученикот. не е матурата анонимна hahaha замисли да беше :cenzura:
Камо да беше :D
--- надополнето: Jun 16, 2011 3:01 PM ---
Клучот ќе излезе сеа за едно две недели, а резултатите ќе искочат и на страната и кај вас во школо. Одете во школо да си видите зошто на странава цела Македонија ќе клика, толку им се серверите и бендвитот.
Приговори дента потоа ќе примаат, се плаќаше 1200 мислам од приговор.

Математика вие што полагавте, што задачи имаше од тие по 5 бода што носеа, последните? :)
WTF ??? Абе лично ќе им одам таму мамето нивно :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Камо да беше :D
--- надополнето: Jun 16, 2011 3:01 PM ---

WTF ??? Абе лично ќе им одам таму мамето нивно :D
Ама ако си бил у право со приговорот ќе ти ги вратат парите, ако не... :LOL: Донација твоја до министерство :Р
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
Ама ако си бил у право со приговорот ќе ти ги вратат парите, ако не... :LOL: Донација твоја до министерство :Р
Е па значи нема да сум во право. И да сум нема да бидам :cool: Добра е државава (n)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ваљда и за нас така ќе е :)
--- надополнето: Jun 16, 2011 2:34 PM ---
А жалби, приговори и такви работи?
имаше и таква опција и за увид на тестот ама се плаќаше 1000ка или 1500денара мислам
--- надополнето: Jun 16, 2011 3:17 PM ---
Ваљда и за нас така ќе е :)
--- надополнето: Jun 16, 2011 2:34 PM ---
А жалби, приговори и такви работи?
имаше и таква опција и за увид на тестот ама се плаќаше 1000ка или 1500денара мислам
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Најфејл е тоа што не го добиваш тестот за да видиш што ти е точно, а што не. Многу простор за манипулација се остава тука, ама тоа е.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Ме интересира кој ќе е филингот коа ќе ги истает резултатите ... :D.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ваљда и за нас така ќе е :)
--- надополнето: Jun 16, 2011 2:34 PM ---
А жалби, приговори и такви работи?
имаше и таква опција и за увид на тестот ама се плаќаше 1000ка или 1500денара мислам
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Ме интересира кој ќе е филингот коа ќе ги истает резултатите ... :D.
Уште не појден в гимназија ќе ти кажет шо оцени имаш луѓе шо чашитвет така да... не се секирај, сам немат да видиш прв. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom