Матура

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе не зафркавајте кај нас никој не напиша наслов......ваљда нема на тоа бодови да ни кинат нека не драпаат ма*иња
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
немој вака да ми прајш ќе се самоубијам :D
океј мислам дека можеше да се поставит исто ко шо имав ја
76000000:5700=13333,33333(3)
и после
13333,3(3)*1500 ; *2400 ; *1800
И јас вака ја решив само до запирката а после тоа ми остана 1900 остаток и на крај само го додадов нормално поделено со 3

Дај пишете како ви испадна задачата со веројатност пто беше ептен збунувачка
Во еден клас има 12 женски и 15 момчиња,7 девојки и 10 момчиња зборуваат германски јазик.Која е веројатноста да биде прашано девојче или ученик што знае германски?Е сега дали под ученик мислат момче или општо незнам...како ја решивте вие мене ми испадна 22/27 и не верувам дека ми е точна
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
И јас вака ја решив само до запирката а после тоа ми остана 1900 остаток и на крај само го додадов нормално поделено со 3

Дај пишете како ви испадна задачата со веројатност пто беше ептен збунувачка
Во еден клас има 12 женски и 15 момчиња,7 девојки и 10 момчиња зборуваат германски јазик.Која е веројатноста да биде прашано девојче или ученик што знае германски?Е сега дали под ученик мислат момче или општо незнам...како ја решивте вие мене ми испадна 22/27 и не верувам дека ми е точна
и на мене ми е 22/27 и исто така не верувам дека е точно
ох мори мајко.. :D
 
Член од
17 август 2008
Мислења
98
Поени од реакции
10
и на мене ми е 22/27 и исто така не верувам дека е точно
ох мори мајко.. :D
За веројатноста
А: избраниот да биде девојче
Б: избраниот да знае германски

Р(А) = 12/27
Р(Б)= 17/27
Р(А+Б)= Р(А)+Р(Б) - (Р(А)* Р(Б) не се сеќавам колку добив точно на крајот мислам дека вака е точното решение
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
За веројатноста
А: избраниот да биде девојче
Б: избраниот да знае германски

Р(А) = 12/27
Р(Б)= 17/27
Р(А+Б)= Р(А)+Р(Б) - (Р(А)* Р(Б) не се сеќавам колку добив точно на крајот мислам дека вака е точното решение
P(A) presek P(B) = 7/27 оти нели 7 девојчиња знаеле германски
и после
12/27+17/27-7/27=22/27

Лелеее ако е точно ќе скокам од среќа :D
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
41
Поени од реакции
7
Ептен мерачка цигара си запалив после испитот, мх!
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
P(A) presek P(B) = 7/27 оти нели 7 девојчиња знаеле германски
и после
12/27+17/27-7/27=22/27

Лелеее ако е точно ќе скокам од среќа :D
точна е таа
--- надополнето: Jun 16, 2011 1:47 PM ---
P(A) presek P(B) = 7/27 оти нели 7 девојчиња знаеле германски
и после
12/27+17/27-7/27=22/27

Лелеее ако е точно ќе скокам од среќа :D
точна е таа
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
7
Поени од реакции
2
„Оптимистички“ гледано август а? :D
ги напишав првите 30...
од толку шо се избунав и препишав формулата за конусот (волумен) ја утнав пресметката...
паралелограмот го почнав и ми дојде 11520 дека е а по б шо немаше логика
то со 76000000 требаше да се дели со 5700 (алоо без дигитрон... среќа имав телефонот во мене) и ми дојде 13333,3333333(3) и ко ја видов периодата ми се крена косата... другите не ни пробав
јас незнам што беше ова по математика ај до тие кај што беа со заокружување и со потполнување е ок ама она коа дојде со селото задачата и мислам готов бев цел тест да го сокинам , е ај ти кажи ми мене како ке го пресметаш тоа без дигитрон среќа што си снашол ти, а кај нас еден клет што беше абе му се идеше да те избрка уште пред да прашаш м***р му е**м исто така и за конусот и тие другите задачи слабо слабоо , се надевам на една 2ка или 3ка ептен беше тежок тестот по математика за разлика од минатата година тие задачите се гола вода што им се паднале а ова нашево ни се тера ни се воде .. :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: и јас се сокапав од вежбање , очекував некои поинакви задачи и сеа за ѓабе вежбав ...
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Во главном тестот имаше помалце од другите години но некое мало ниво погоре. Таа со селата дојдов до прогресија 5:8:6, но НЗД нивен е 300 така да и 67 000 000 требаш да го поделиш со 300 а тоа пак искача со децимали. Може сум грешка, но јас мислам дека мора да се направи така кога ќе се добие прогресијата. Друго се решив освен што згрешив во пренесување на 2 задачи и не сум сигурен за тие 2 бесконечни редови што беа дали ми е точна. Може имам уште некоја грешка ама сега не замарам више со тоа.

едит:Можеби за селата направи најдобро еден другар кој ја претвори цифрата во евра :ROFLMAO:
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
А тоа за Ајњштајн didn't speak или hasn't spoken го пишавте?
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
153
Поени од реакции
141
A so napisavte na taa vezbata so aktivnostite ? Koj ne se dvoumel pri biranje na nova aktivnost?
Мислам дека беа 2 посебни прашања. Едното беше кој не се двоумел при бирање на некаква активност а второто кој сакал да земе нова активност.
1.Кој ја претварал активноста во игра?
2.Кој патувал многу далеку поради спортски активности?
3.Кој сакал да смени активност?
4.Кој не се двоумел при бирање активност?
5.Кој внимавал на исхраната?
6.Кој тренирал заедно со некој роднина?
7.Кој ги споменува можностите кои ги нуди атлетската градба?
8.Кој правел пари од активноста?
9.Кој бил инспириран од други луѓе за да почне некаква активност?
(одприлика вака некако беа прашањата)
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
2
ke mozi da mi kazite prvata vezba kako ja napisavte? DEABC ili?
 
S

StormRage

Гостин
јас незнам што беше ова по математика ај до тие кај што беа со заокружување и со потполнување е ок ама она коа дојде со селото задачата и мислам готов бев цел тест да го сокинам , е ај ти кажи ми мене како ке го пресметаш тоа без дигитрон среќа што си снашол ти, а кај нас еден клет што беше абе му се идеше да те избрка уште пред да прашаш м***р му е**м исто така и за конусот и тие другите задачи слабо слабоо , се надевам на една 2ка или 3ка ептен беше тежок тестот по математика за разлика од минатата година тие задачите се гола вода што им се паднале а ова нашево ни се тера ни се воде .. :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: и јас се сокапав од вежбање , очекував некои поинакви задачи и сеа за ѓабе вежбав ...
абе кај нас имаше двајца паднати од лани... рекоја потешки дадое август одколку јуни... па види шо не чекат...
ENGLISH HERE THE FUCK I COME!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom