Масони

Член од
22 март 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Masoni i masonska loza!
Famata zapocnuva so Nimrod... Graditeli na Solomonoviot hram... Graditeli na evropskiot kontinent, kuli, katedrali, "trkalezni" prozori... Judeo-hristjanska nasoka, plemeniti, zdruzeni na naucen osnov... Drugata strana od medalot e nivnata deklariranost od neupateni... zlobnici... Na nasata pocva nemaat koreni... ovde nemaat sto da pravat...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
леле Yes и ваква тема има. Леле ај да исцитам се од потовите и ке ви се приклчам. Многу сум зџапален по ова масоните. Дајте казете дали има некој таја книгата како се викаше не знам на српски????? ако ја имате напишано негде понапред во постовите ке ја најдам не се мачете да реплицирате поздраФФФ.. и се читкаме
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ај сеа ке ме извините што писам нов пост под стариот ама ми се брза и само сеа на брзина да искоментирам некои работи тука со ги цитнаФ.
прво масоните како што некој од вас кажаа не потекнуваат од ова овај милениум, туку се верува дека настанале усте пред времето на Христос а можеби и тоа биле децата на адам и ева, се зборува дека Господ ми расказувал на нив сите работи на светот и тие тоа го запишувале на камени плоци, од нив има мислам три не сум сигурен за ова а досега масоните пронашле две од кои на последната пишува за денешната технологија, компјутерите и сл. масоните сега ја бараат на која никој не знае што има запишано но тоа може да знаци нова револуција на човештвото. друг пат поопширтно не напишам
второ точно е тоа дека најповеќе масони во мак. имало во вевчани докасз за тоа е самото име на вевчанци ѕидари, а истѕо така и онаа мала црква или манастир сто неодамна го открија во вевцани каде сто најдоа предмети со знакот на масоните Триаголник со око, ова најверојатно било седиштето ан масоните во далецното минантото
терто ај немам време ке ви писам подоцна//..
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
dali ste znaele deka JOSIP BROZ TITO bil eden od naj golemite masoni vo svetot za vreme na negovoto ziveenje ako ne veruvate mozete da se rasprasate vo nekoja pogolema institucija
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
знам и како што гледав денес на една емисија на канал 5, тој сакал да биде закопан во Ватикан. Зошто бидејки во ватикан се наога некое големо седиште на масоните а под ватикан се наогаат сите богатства на темпалрите или масоните не се сеќавам како беше, така нешто слушнав
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
масони... влијателни луѓе, јака позиција, моќ, почитувани...
е сега, деновиве ова го разбрав од шуш-буш, вамте-тамте дека уствари градоначалникот ни наш скопски,трифке, е масон. уште што разбрав? дека преку тие масонски врски, направил каролина да тепа со максимум поени на домашниот избор за песна на евровизија, и дека на овогодинешниот евросонг ќе котираме високо... колку е трач,глупост, или штознам, пишете ако знаете/сте чуле нешто вакво!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
kpbKENGUR напиша:
масони... влијателни луѓе, јака позиција, моќ, почитувани...
е сега, деновиве ова го разбрав од шуш-буш, вамте-тамте дека уствари градоначалникот ни наш скопски,трифке, е масон. уште што разбрав? дека преку тие масонски врски, направил каролина да тепа со максимум поени на домашниот избор за песна на евровизија, и дека на овогодинешниот евросонг ќе котираме високо... колку е трач,глупост, или штознам, пишете ако знаете/сте чуле нешто вакво!
хахаха... :pos: Ај шо Триф е масон, и ја сум чул такви смешки, нема да коментирам. Ама дека Каролина масоните ќе наместат да се пласира високо... хахаха МОЕ... Масонски Одбор за Евровизија... тоа ќе среди. Може ќе се заангажираат сега и светското првенство во Карлинг за инвалиди да го наместат да победиме ние иако немаме екипа... :vozbud: :eek:jea:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
МОЕ!!! :pos::pos::pos::pos::pos::pos:
абе шознам, некако ко само глупости и афери да вадат... ама замисли да испадне! -) смех ќе биде!
 
Член од
18 април 2007
Мислења
10
Поени од реакции
1
masonite ne se osnovaci na iluminatite i iluminatite ne se satanisticki kult barem ne onakov kakov sto mislite. ova e moe mislejne.Za masonite se veli deka se gospodari na svetot no jas mislam deka se samo obicni kukavici koi na tug grb zarabotile mnogu pari i sega t.e. so vekovi "upravuvaat so svetot". Za mene toa se prikazni za deca i mislam deka ne treba da te interesiraat tie temi sepak sme daleku od toj svet. No ako sakas sovet prvo procitaj ja "Angeli i Demoni" od Den Braun a posle"Kodot na Davinci" ke ti se razjasnat mnogu raboti.Ako biras pomegu film i kniga odberi kniga, no ne samo od eden pisatel.Procitaj poveke strucni mislejna od razlicni strucnaci.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Procitajte gi "Kodot na DaVinci" i "Angeli i Demoni" mnogu se dobri knigite, super se, ke doznaete mnogu raboti (interesni i misticni). Mnogu e bolje knigata od filmot, filmot vrska nema so knigata se e podetalno opisano. Procitajte gi ako ne ste gi procitale do sega nema da zazalite za iskoristenoto vreme pri citanjeto.
 
Член од
6 август 2006
Мислења
25
Поени од реакции
1
MSV(support) напиша:
Прочитај си ја кодот на да винчи
Ako sakas da doznaes nesto povekje za masonite, "Kodot na Da Vinci" definitivno nema da ti pomogne. Vo "Angeli i demoni" ima nesto, ama ne dovolno.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
jutel напиша:
dali ste znaele deka JOSIP BROZ TITO bil eden od naj golemite masoni vo svetot za vreme na negovoto ziveenje ako ne veruvate mozete da se rasprasate vo nekoja pogolema institucija
Да се распрашаме во некоја поголема институција? Што збориш бе пријател? :) Мислиш, идеш онака, на пример во некоја од зградите на институциите на системот во нашата држава, влагаш, и:

- "Добар ден"
- "Добар ден, прочитав на Кајгана од човекот со јузер Jutel дека Тито бил масон, ќе ве молам да ми кажете дали е вистина".
- "Нема проблем младиќу, веднаш ќе провериме"
(и тетката седнува на пентиум кецот, чека 5 минути да се крене виндоус девеесосмицата, па 2 минути да се крене интернет експлорерот, почиња на гугла, а на гугл пак наоѓа линк од темава и ти ја потврдува информацијата.)
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
TpH_Bo_OkO напиша:
Масоните се пред се - луѓе....Глупо е да се замишља овој ова прави оној она прави кога нема апсолутна врска ништо од тоа...Тие се како тврдоглава жена :) Што науми, тоа прави па макар и 100 години да поминале...ТМОРО е масонска организација бај д веј. Слава им.
Oд кај ти е ова???
 

Волшебник

....твој избор....
Член од
16 мај 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
ТМОРО нема врска со масоните..... Единствен човек како масон кој потегнува од Балканот е ТИТО и тоа бил доста почитуван во тие кругови.... затоа што успеал шест народи да сплоти во еден...со незнам колку вери и култури...И да се слуша само неговиот збор....
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Волшебник напиша:
ТМОРО нема врска со масоните..... Единствен човек како масон кој потегнува од Балканот е ТИТО и тоа бил доста почитуван во тие кругови.... затоа што успеал шест народи да сплоти во еден...со незнам колку вери и култури...И да се слуша само неговиот збор....
Не ќе да си во право.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom