Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
10 септември 2016
Мислења
9.032
Поени од реакции
18.034
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.003
Поени од реакции
14.820
Што мислиш ти има ли некакви теоретски шанси оваа глупост да е вистина?
Komunjarsko trolanje.....ništo drugo.kako i sve što iznakažaa kurtonite

Ušte vo toa vreme veće pišav deka od službite e sprečen ušte pogolem masakr na Vodici......
Ovie radikalni steukturi...islamistički ne se zaebavaat koga e celta vo prašanje.
Prašanje e samo koj gi stimuliraše toa da go spremaat i pravat
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Многу ми е мачно кога читам тема „Смилковско езеро“... Деца млади, јадни родители со таква болка и без било каков одговор. Косово нормално не ги „испорачува“ осомничените а за Морина се потепаа... Овие од власта со сите бомби што ги имаат останаа неми. Со сите криминали што ги имаат до сега, најголемиот грев им е моралниот кон тие што ги оставиле без одговори. Сочуство, ама онака, од далечина... Нивното дете да било чепнато да ги видам, гнаси се сите и овие и претходните.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.367
Поени од реакции
79.213
Многу ми е мачно кога читам тема „Смилковско езеро“... Деца млади, јадни родители со таква болка и без било каков одговор. Косово нормално не ги „испорачува“ осомничените а за Морина се потепаа... Овие од власта со сите бомби што ги имаат останаа неми. Со сите криминали што ги имаат до сега, најголемиот грев им е моралниот кон тие што ги оставиле без одговори. Сочуство, ама онака, од далечина... Нивното дете да било чепнато да ги видам, гнаси се сите и овие и претходните.
Мислам дека Морина нема да биде испорачан на Србија, а нашиве кога сакаат, ако стварно сакаат, можат да побараат од Косово да им ги испорача овие.
Автоматски споено мислење:

Има реални шанси да е вистина. Наводно ја дрогирале, па ѝ удриле една реденка...
Тоа ли е причата...
Ја подолго време ја слушам таа теорија, ама не знаев што би било у нејзина основа.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.431
Поени од реакции
22.771
Мислам дека Морина нема да биде испорачан на Србија, а нашиве кога сакаат, ако стварно сакаат, можат да побараат од Косово да им ги испорача овие.
Автоматски споено мислење:


Тоа ли е причата...
Ја подолго време ја слушам таа теорија, ама не знаев што би било у нејзина основа.

pa i ti MOZES da pobaras da gi isporacaat, nema nisto tesko vo toa... e sega dali nekoj od tamu ke gi ebe 2% ko nie sto se zamarame za ovoj od uck teroristot sto denovive stana popoznat od majkal dzekson vo MKD e druga rabota
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Има реални шанси да е вистина. Наводно ја дрогирале, па ѝ удриле една реденка...
А чекај какви се деталите поточно? Мијалков (или Трајко) ги најмил овие од Косово или они се скроз невини и го изедоа малце курот само за да се спасат вистинските (најверојатно платени) убијци? И плус се тоа беше направено околу христијански празник, само за да се уништи соживотот?
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.367
Поени од реакции
79.213
pa i ti MOZES da pobaras da gi isporacaat, nema nisto tesko vo toa... e sega dali nekoj od tamu ke gi ebe 2% ko nie sto se zamarame za ovoj od uck teroristot sto denovive stana popoznat od majkal dzekson vo MKD e druga rabota
Мое мислење е дека нашата влада, ако сака (ако смета дека е време, дека така треба) може кога сака да ги добие од Косово овие.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.431
Поени од реакции
22.771
Има реални шанси да е вистина. Наводно ја дрогирале, па ѝ удриле една реденка...
sigurno... kerkata na 3tiot najmoken covek vo drzavata vo toj moment sto garant ima nekakvo obezbeduvanje ja drogirale deca od periferijata na skopje, radisani, pa duri i redenka i udirle... deca ribari, sto lovat ribi vo lokalna bara za veligden posto najverojatno nemale pari ni za benzin do velesko ezero da otidat imale PARI ZA DROGA i PRISTAP do kerkata na trajko. film treba za ova da se snimi, toest se snimi ama go zabranija
Автоматски споено мислење:

Мое мислење е дека нашата влада, ако сака (ако смета дека е време, дека така треба) може кога сака да ги добие од Косово овие.
nasata vlada sto zavisi od bivsi UCKovci ke bara Albanci da se isporacaat od kosovo a ovie ke gi dadat? dobro imas li ti pamet? ili mislis deka "strasnkiot faktor" ke urgira i ke gi donese, deka konecno nie ke sme im povazni nego sipcite? povtorno, imas li ti pamet?
 
Последно уредено:
D

Deleted member 12196

Гостин
А чекај какви се деталите поточно? Мијалков (или Трајко) ги најмил овие од Косово или они се скроз невини и го изедоа малце курот само за да се спасат вистинските (најверојатно платени) убијци? И плус се тоа беше направено околу христијански празник, само за да се уништи соживотот?
sigurno... kerkata na 3tiot najmoken covek vo drzavata vo toj moment sto garant ima nekakvo obezbeduvanje ja drogirale deca od periferijata na skopje, radisani, pa duri i redenka i udirle... deca ribari, sto lovat ribi vo lokalna bara za veligden posto najverojatno nemale pari ni za benzin do velesko ezero da otidat imale PARI ZA DROGA i PRISTAP do kerkata na trajko. film treba za ova da se snimi, toest se snimi ama go zabranija
Јас напишав каква верзија кружеше. Не тврдам дека било така. Но не тврдам ниту дека не било така. Научен сум сите работи да ги земам со резерва.
Тоа што било околу христијански празник може да биде случајност, а може да биде и намерно за да се заведе истрагата. Пак не тврдам дека е така. Наведувам само една можност.
А за дрогата и обазбедувањето на ќерката на Трајко... Наводно тие се познавале. Нема обезбедувањето да ја оддели од друштвото. Дрогата можеби (пак наведувам само можност, не тврдам ништо) ја набавила женската. Ако тие немале пари (не ми е познато), таа сигурно имала...
Автоматски споено мислење:

film treba za ova da se snimi, toest se snimi ama go zabranija
Ова иронија ли е или вистина?
 
Последно уредено од модератор:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Јас напишав каква верзија кружеше. Не тврдам дека било така. Но не тврдам ниту дека не било така. Научен сум сите работи да ги земам со резерва.
Ова ти е најголемиот спин на серверџанскиот џихад... дека има податоци дека не се тие убијците.

Да имаше бомба или докази против Трајко или против било кога, немаше да се чека олку време...Ако ништо друго за политички поени ќе го затвореја...

Откако ги ослободија затворените, почна повторно судење со истите оптужби, ништо не се смени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom