Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Од нас ти е широк поим, ти може си Шаренко сороспииче па сега треба да се дебатира ли!?
Eпа ете заради вакви ликови како тебе младиве ќе бегаат од тука оние кои имаат вистински и искрени патриотски чуства ќе се откажуваат од Македонија а вие и да освоите и 163 пратеници пак ќе ви биде џабе ќе нема со кого да владеете.Ваквите продадени души кои за 30.000денсе спремни да ја продаат земјата ќе видат најголема мака.[DOUBLEPOST=1481280181][/DOUBLEPOST]
Мора да се расчисти Смилковско до крај, да не остане никаков сомнеж, никакво неодговорено прашање. Ако излезе дека е некоја политичка нарачка тогаш дефинитивно ке има линчување и обратно ако излезе дека во бомбите нема ништо од тоа што наговестува опозицијата дека има, тогаш пак ке има линчување, оти никој не смее да си игра со чувставата на семејствата на жртвите.
Да не си им во кожа на родителити на децата и од Смилковско а исто и во случајот за Мартин.Кај нас политичариве ова го искористуваат само за политички поени.
 

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
А како се бирани тие што мврсдсм ги затвори во зандан за случајот Сопот и одлежаа бајаги , башка прости селани, немаа ни кримиПедигре како овие што лежат за Монструм?
А да каже брат Љубе зошто ги масакрира мигрантите кај Раштански Лозја ? а за што имаше до скоро активен предмет во судот во Хрватска.
Одговорот на овие 2 случки е ист, наредба од висока надворешна инстанца, да се замаскира нивниот куклен театар за предизвикување кризи, а третата за Раштански е слепа послушност на брат Љубе кон надворешна служба, истата работа ја имавме и за време на Хари Костов со случката Масри а за која Македонија беше и парично казнета и оцрнета пред светот...
Да потсетам и на првиот случај на нарачано убиство во независна РМ
( мислам е од времето на Богоевски), ликвидација на директорот на пошта од охридско и неговата сопруга..Фатен беше платениот убиец, ех пилот од ЈНА, фатен беше и тој што му даде пари ( ама немаше никаква врска со жртвите), си одлежаа и двајцата, и се се заборави, вук појео магарца...[DOUBLEPOST=1481242102][/DOUBLEPOST]
досега, од 1991навака, плаќала само држава Македонија
http://www.mkd.mk/83001/makedonija/ke-ima-li-individualna-odgovornost-po-presudata-za-el-masri
Темата е смилковско езеро, слободно пиши во темата за сопот или раштански лозја. Преку кур веќе од ваше спинување за тоа како биле во време на Бранко/Љубчо/Тито. Темата ти е Смиљковско езеро и пишав тоа што вчера го изјавија. Не сфаќаш дека си досаден со овие муабети ?

Ако имаш нешто да додадеш за тоа што го изјавија вчера бивши министер за внатрешни работи, бивши директор на ДБК, бивши директор на агенција за спречување на корупција и брат на еден од осудените пиши или нешто во врска со темава , а не да ми објаснуваш за неповрзани муабети со темава како и на секоја друга тема што правиш со цел да однесеш во друг правец дискусија. Да ти дадам адреса од работно место на еден од родителите на убиените деца, ако спомнеш темава ќе тогаш ќе ти каже кој/а е и објаснувај му за Сопот, Богоевски, Ел Масри и Раштански лозја кога ќе ти каже како Јанкуловска ги лажела во фаца и ја плукале. Јас би те испратил одма во болница, секако еден од твојте стопани(Тодороф) го унапреди здраството така да ќе те средат за брзо.

Јавна тајна и муабет што го имам слушнето од лица што работат во МВР, а не се некој дебели полицајци што само јадат по кафани е дека овие што се осудени не се извршители. Зајко си игра курташак со нас . Или има нешто или само блефира со цел да освои гласови. Треба да се дознае вистинитата па макар каква и да се последиците потоа. Војна, ликвидации, немири, протести ма што и да следи потоа само да се дознае.

Моја претпоставка е дека ДУИ е умешана , а ВМРО е знаело се и е дозволила да се случи со цел потоа да имаат некој бенефит. Затоа ДУИ не се вмеша многу. Моја претпоставка , не тврдам дека е точно така.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Темата е смилковско езеро, слободно пиши во темата за сопот или раштански лозја. Преку кур веќе од ваше спинување за тоа како биле во време на Бранко/Љубчо/Тито. Темата ти е Смиљковско езеро и пишав тоа што вчера го изјавија. Не сфаќаш дека си досаден со овие муабети ?

Ако имаш нешто да додадеш за тоа што го изјавија вчера бивши министер за внатрешни работи, бивши директор на ДБК, бивши директор на агенција за спречување на корупција и брат на еден од осудените пиши или нешто во врска со темава , а не да ми објаснуваш за неповрзани муабети со темава како и на секоја друга тема што правиш со цел да однесеш во друг правец дискусија. Да ти дадам адреса од работно место на еден од родителите на убиените деца, ако спомнеш темава ќе тогаш ќе ти каже кој/а е и објаснувај му за Сопот, Богоевски, Ел Масри и Раштански лозја кога ќе ти каже како Јанкуловска ги лажела во фаца и ја плукале. Јас би те испратил одма во болница, секако еден од твојте стопани(Тодороф) го унапреди здраството така да ќе те средат за брзо.

Јавна тајна и муабет што го имам слушнето од лица што работат во МВР, а не се некој дебели полицајци што само јадат по кафани е дека овие што се осудени не се извршители. Зајко си игра курташак со нас . Или има нешто или само блефира со цел да освои гласови. Треба да се дознае вистинитата па макар каква и да се последиците потоа. Војна, ликвидации, немири, протести ма што и да следи потоа само да се дознае.

Моја претпоставка е дека ДУИ е умешана , а ВМРО е знаело се и е дозволила да се случи со цел потоа да имаат некој бенефит. Затоа ДУИ не се вмеша многу. Моја претпоставка , не тврдам дека е точно така.
Се сложувам со тебе за ова не можам да верувам дека ВМРО-ДПМНЕ не знаело за ова или немало барем некоја информација дека ова можело да се случи.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Eпа ете заради вакви ликови како тебе младиве ќе бегаат од тука оние кои имаат вистински и искрени патриотски чуства ќе се откажуваат од Македонија а вие и да освоите и 163 пратеници пак ќе ви биде џабе ќе нема со кого да владеете.Ваквите продадени души кои за 30.000денсе спремни да ја продаат земјата ќе видат најголема мака.[DOUBLEPOST=1481280181][/DOUBLEPOST]
Да не си им во кожа на родителити на децата и од Смилковско а исто и во случајот за Мартин.Кај нас политичариве ова го искористуваат само за политички поени.
Да де и Борисов у Бугарија беше па заради него се отселуваат маладите од Бугарија.
Тоа е генерален проблем на источна европа. А патриотизам нема мерка пријател. Или си или не си Макадонец. Неможеш да измериш. Можеш да кажеш кој работи за интересите на својата држава. Ти мене ми го дрвиш дека ја од СДСМ треба да заокружам албанец да влезе во парламент. На крај испадна ДПМНЕ да е единствена македонска партија. Од шиткачи и предавници еве кај сме.
За Смилковци е добро осмислено сценарио исто како и Куманово. Обид да попалување на етничка омраза. Создавање на поголеми регионални проблеми. Во моментов потребно е балканот да е нестабилен. Имаш памет размислувај. Инаку од време на СДСМ ја бев во Ирак. Од што имаше вработување. И моите родители што останаа без работа. Читај малку и дебатирај со аргументи. Не само младите се селат, тоа ве научиле во Отворено општество.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
Темата е смилковско езеро, слободно пиши во темата за сопот или раштански лозја. Преку кур веќе од ваше спинување за тоа како биле во време на Бранко/Љубчо/Тито. Темата ти е Смиљковско езеро и пишав тоа што вчера го изјавија. Не сфаќаш дека си досаден со овие муабети ?

Ако имаш нешто да додадеш за тоа што го изјавија вчера бивши министер за внатрешни работи, бивши директор на ДБК, бивши директор на агенција за спречување на корупција и брат на еден од осудените пиши или нешто во врска со темава , а не да ми објаснуваш за неповрзани муабети со темава како и на секоја друга тема што правиш со цел да однесеш во друг правец дискусија. Да ти дадам адреса од работно место на еден од родителите на убиените деца, ако спомнеш темава ќе тогаш ќе ти каже кој/а е и објаснувај му за Сопот, Богоевски, Ел Масри и Раштански лозја кога ќе ти каже како Јанкуловска ги лажела во фаца и ја плукале. Јас би те испратил одма во болница, секако еден од твојте стопани(Тодороф) го унапреди здраството така да ќе те средат за брзо.

Јавна тајна и муабет што го имам слушнето од лица што работат во МВР, а не се некој дебели полицајци што само јадат по кафани е дека овие што се осудени не се извршители. Зајко си игра курташак со нас . Или има нешто или само блефира со цел да освои гласови. Треба да се дознае вистинитата па макар каква и да се последиците потоа. Војна, ликвидации, немири, протести ма што и да следи потоа само да се дознае.

Моја претпоставка е дека ДУИ е умешана , а ВМРО е знаело се и е дозволила да се случи со цел потоа да имаат некој бенефит. Затоа ДУИ не се вмеша многу. Моја претпоставка , не тврдам дека е точно така.
Да, ама зошто да не е дознаат И вистините за старите ликвидации, а ги имало еден куп... иди прашај ги роднините на сите тие што биле ликвидирани овие 25г а и предходно дека нивните жртви се небитни....
Едно е јасно, се е куклен театар и предизборен маркетинг и пазарење, играње меѓу интереси на потенцијални гласачи и надворешни фактори кој се влијателни...
Ако можело и смеело да се открие нарачателот., ќе се откриел досега.. а не е и само кај нас, истата болка е и во соседните протекторати...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.341
Поени од реакции
22.641
Ти во Ирак, Фринџ во Германија, Кано во Тајланд а вашите газди на Халкидики. #вечна
Kolku si ti opsednat covece, zbori si za tebe, ti sakas promeni valjda za da te zaposlat tvojte gazdi za 200-300e. Jas nemam gazdi, sam zarabotuvam i ziveam kaj sakam. Toa sto tvojte gazdi gi smetam za totalno nesposobni se dolzi na nivnite segasni i minati postapki
 

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Да, ама зошто да не е дознаат И вистините за старите ликвидации, а ги имало еден куп... иди прашај ги роднините на сите тие што биле ликвидирани овие 25г а и предходно дека нивните жртви се небитни....
Едно е јасно, се е куклен театар и предизборен маркетинг и пазарење, играње меѓу интереси на потенцијални гласачи и надворешни фактори кој се влијателни...
Ако можело и смеело да се открие нарачателот., ќе се откриел досега.. а не е и само кај нас, истата болка е и во соседните протекторати...
Имаш теми или ако нема теми отвори и таму ќе продолжиме за тие ликвидации.
Смиљковско езеро не смее да остане нерешено. Посебно затоа што загинаа 5 лица кој беа ладнокрвно ликвидирани, 4 млади животи. Не Зајко, не Грујовци, не Мијалковци ни Ахметовци ако се откријат дека се вмешани не сакам затвор. Сакам ладнокрвна ликвидација на плоштад. Не ме интересира дали тоа во соседните протекторати не се откриваат па затоа и овде не треба. Ме заболе мене и за Шконтарија, Бугарија , Србија и омиленото место на твојте стопани Грција. Јас живеам во Македонија, доволно мала земја за да овие работи за да се откријат овие работи.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.341
Поени од реакции
22.641
Имаш теми или ако нема теми отвори и таму ќе продолжиме за тие ликвидации.
Смиљковско езеро не смее да остане нерешено. Посебно затоа што загинаа 5 лица кој беа ладнокрвно ликвидирани, 4 млади животи. Не Зајко, не Грујовци, не Мијалковци ни Ахметовци ако се откријат дека се вмешани не сакам затвор. Сакам ладнокрвна ликвидација на плоштад. Не ме интересира дали тоа во соседните протекторати не се откриваат па затоа и овде не треба. Ме заболе мене и за Шконтарија, Бугарија , Србија и омиленото место на твојте стопани Грција. Јас живеам во Македонија, доволно мала земја за да овие работи за да се откријат овие работи.

Razreseno e. Luge ima vo zatvor za toa. Ako zaev ima nekakvi dokazi treba da gi prezentira ili da odgovara za toa. Sega za sega samo lae a nisto ne sme videle. Sto se vozbudivas za zhabe? Idi baraj gi od zaev, sjo ili koj i da gi ima.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.992
Razreseno e. Luge ima vo zatvor za toa. Ako zaev ima nekakvi dokazi treba da gi prezentira ili da odgovara za toa. Sega za sega samo lae a nisto ne sme videle. Sto se vozbudivas za zhabe? Idi baraj gi od zaev, sjo ili koj i da gi ima.
Видовме дека полицијата е злоупотребена за лични и партиски цели, судиите се вадат од ракавот на Мијалков, а правниот систем ни е гомно во служба на двајца луѓе и нивните интереси. Примери безброј.
Воопшто не е чудно тоа што некој би се посомневал во истрагата и судската завршница. Било која истрага и судска завршница.

Проблемот е што Заев ги користи овие информации како валута во политичкиот пазар. Наместо да ги објави. Ако он победи (во што не верувам), се прашувам дали ќе биде поголема или помала шансата за нивно објавување. Ја мислам помала.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.341
Поени од реакции
22.641
Видовме дека полицијата е злоупотребена за лични и партиски цели, судиите се вадат од ракавот на ијалков, а правниот систем ни е гомно во служба на двајца луѓе и нивните интереси.
Воопшто не е чудно тоа што некој би се посомневал во истрагата и судската завршница. Било која истрага и судска завршница.

Проблемот е што Заев ги користи овие информации како валута во политичкиот пазар. Наместо да ги објави.

Se slozivam, ne samo ovie nego i cel eden kup za koj se nadevam deka i ke odgovara na kraj.

Ako ima nesto treba da se istrazi. Ako ne togas istragata koja bila i donela rezultat treba da si stoi. Vo meguvreme ne gledam zasto se digaat tenzii. Zalosno e ova sto im go pravat na tie familii za politicki poeni be
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
информацијата дека овие во затвор можеби не се директни извршители ( а може се само јатаци), НЕ значи и информација КОЈ се директните извршители, а да не зборувам кој се нарачатели.... дури и тој што му плаќа на директниот платен убиец не знае кој е главниот нарачател, не е тоа производ со кутивче на кое пишува кој е увозник за РМ.
Па фатени се директните терористи од Дивље Насеље, еве колку време се во затвор, што не се откри кој стои зад тоа ??
Па затоа и го дадов првиот случај во РМ, ликвидација на 2 жртви, фатен убиецот, фатен тој што му плати 6000 Дм, ама толку, крај на истрагата, си одлежаа и двајцата и се отиде во фиока... сега се слободни грааѓани, може и на избори да се кандидираат...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Sakam samo da mi odgovorat ovie koi se protiv rezimot, sto ke bide ako zaev ne izvade nikakvi snimki za smilkovsko, ili tie sto ke gi izvade da bidat krajno debilni bez nikakvi dokazi i seto ova sto go najavuval da bilo bezvrska?(sto i iskreno mislam deka ke se sluci) Znaci 2 godini go puka ku*ot so smilkovsko i snimki i dokazi i na krajot da ispadne deka ve blefiral.Sto zasluzuva toj covek? Kako vie nego ke go branite?

I poshto znam deka ke me napadnite bidejki si mislite deka jas gi podrzuvam DPMNE, predvreme da vi kazam deka NE gi podrzuvam, i dokolku ima dokazi za bilo kakvo meshanie site javno neka se pogubat.AMA sto ako nema i e blef seto od zajko? E asmo ova sakam nekoj pameten da mi odgovori
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Sakam samo da mi odgovorat ovie koi se protiv rezimot, sto ke bide ako zaev ne izvade nikakvi snimki za smilkovsko, ili tie sto ke gi izvade da bidat krajno debilni bez nikakvi dokazi i seto ova sto go najavuval da bilo bezvrska?(sto i iskreno mislam deka ke se sluci) Znaci 2 godini go puka ku*ot so smilkovsko i snimki i dokazi i na krajot da ispadne deka ve blefiral.Sto zasluzuva toj covek? Kako vie nego ke go branite?

I poshto znam deka ke me napadnite bidejki si mislite deka jas gi podrzuvam DPMNE, predvreme da vi kazam deka NE gi podrzuvam, i dokolku ima dokazi za bilo kakvo meshanie site javno neka se pogubat.AMA sto ako nema i e blef seto od zajko? E asmo ova sakam nekoj pameten da mi odgovori
За тебе и тој над тебе не аудио снимки, видео снимки да излезат ќе бидат нарачани од сорос, така да за вас е небитно дали има една или 200 снимки
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Каква врска имаат предавници со изјавата на Богоевски? Можеби знае нешто и кажува, не сакаш да се каже или што?
Слободно нека ги каже а не вака да се прават паметни и да играат со емоциите на напатените родители. А и тој богоевски е за јајца да го обесиш, исти е курот пошто се штанцани сите копилиња од исти калап. А ако победи заев и не објави тогаш треба он и сите овие гомнојадци да се линчуваат јавно.

Sent from my Huawei P9
 

Kajgana Shop

На врв Bottom