Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Па јавна тајна е дека бомбите нема да ја оповргнат вината на идиотите.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.703
Па јавна тајна е дека бомбите нема да ја оповргнат вината на идиотите.
Има повеќе јавни тајни.
Јас па пред неколку месеци слушав муабет од еден скопјанец кој има роднина инспектор кој му го кажал истиот муабет од порталов охридскај.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
http://www.telma.com.mk/vesti/osudenite-na-dozhivoten-zatvor-za-monstrum-povekje-od-eden-mesec-se-na-sloboda-rodninite-na
Еве и тука да се објави веста дека осомничените (читај: главните извршители) за ова убиство се пуштени на слобода. Според телма косовските власти одбиле да ги предатат убијците на македонските власти.
Дневник пак на насловната страница го поставува прашањето дали е Косово држава или заштитник на терористите и пишува дека осомничените се ослободени зашто се Албанци.
Останува да видиме како ќе реагираат нашите власти на ова, се надевам дека наскоро ќе го видиме крајот на случајот „Монструм" и осомничените ќе бидат осудени за своето дело.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
не ми се верува дека пред избори ќе има нешто поопипливо од наша страна. вербални закачки можеби, и ништо повеќе
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А ние го признавме Косово како легитимна и суверена држава. Што убаво ни стои онака ножот в грб како моден додаток ... Ама како и пар менѓуши, и ножов му фали другар до него. Ќе ни го сервира Србија кога ќе дојде време овдешниве хулигани и радикали од малцински, немакедонски етникум да си прогласат независна територија на запад од државава. Revenge best served cold and all that jazz. Само во политичко руво, исто како со течен азот да ни ја дале одмаздата.

Барем за играње курташак не бива.
 
Член од
1 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
13
Jas mislam deka naracatelite i ubijcite treba da gi barate u parlament,vo vlada ,vo mvr i vo drugite drzavni instituci ,ovie nemat vrska so ubistvotot,ama izgleda deka vmro gi ima pusteno nivnite koreni i tuka vo forumot,dzabe se branat kad tad vistinata ke izleze na videlina,jas zalam mnogu za ubienite deca za nivnite rodnini ,a isto taka i za tie sto se nepravedno zatvoreni.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Jas mislam deka naracatelite i ubijcite treba da gi barate u parlament,vo vlada ,vo mvr i vo drugite drzavni instituci ,ovie nemat vrska so ubistvotot,ama izgleda deka vmro gi ima pusteno nivnite koreni i tuka vo forumot,dzabe se branat kad tad vistinata ke izleze na videlina,jas zalam mnogu za ubienite deca za nivnite rodnini ,a isto taka i za tie sto se nepravedno zatvoreni.
Муабетот од бомбите е дека ТИЕ се убијците, само што нарачателите се интересни.
 
Член од
1 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
13
Муабетот од бомбите е дека ТИЕ се убијците, само што нарачателите се интересни.
Kolku sto znam i pamtam pred bombite se zboruvase deka tie se ubijcite bez da se vmesa vlada,partiasi,ministri etc.gi etiketira kako islamski teroristi,fundamentalisti i sto ne drugo,jas ti garantiram i ke vidis deka tie ne se ubijci nesreknici sto gi fati taksirat,ne se tolku profesionalni spremni za takva ekzekucia ,toa 100 % e napraveno a ke se dokaze deka e delo na profi ubijci sto gi aktivira vladata so Grujo,Sasa,Ali ,Musa i drugi,zivi bili pa videli.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Kolku sto znam i pamtam pred bombite se zboruvase deka tie se ubijcite bez da se vmesa vlada,partiasi,ministri etc.gi etiketira kako islamski teroristi,fundamentalisti i sto ne drugo,jas ti garantiram i ke vidis deka tie ne se ubijci nesreknici sto gi fati taksirat,ne se tolku profesionalni spremni za takva ekzekucia ,toa 100 % e napraveno a ke se dokaze deka e delo na profi ubijci sto gi aktivira vladata so Grujo,Sasa,Ali ,Musa i drugi,zivi bili pa videli.
Да, затоа што баш тоа и требаше на државата, етнички инцидент од таков размер. Ова ми звучи како она, Грујо и компанија сами се снимале и прислушкувале, или дека ги подмитувал европските надгледувачи, Меркел, потпретседателот на САД, Кинезите итн.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.739
Муабетот од бомбите е дека ТИЕ се убијците, само што нарачателите се интересни.
нема никаде директно нарачатели.... и тоа оди преку неколку кругови...Првото платено убиство во РМ, пред 20-кусур години, директор на пошта од охридско...фатен е убиецот, ех пилот од јна, одлежа. Тој примил пари од едно лице, и тоа одлежа ... но вистинскиот мотив и нарачател никогаш не се откри, Слично о и за обидот за атентат на Глигоров а во врска со кој се ликвидирани доста луѓе, можеби не како за Кенеди, но сепак ние сме мало протекторатче, а атентатот беше неуспешен...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
нема никаде директно нарачатели.... и тоа оди преку неколку кругови...Првото платено убиство во РМ, пред 20-кусур години, директор на пошта од охридско...фатен е убиецот, ех пилот од јна, одлежа. Тој примил пари од едно лице, и тоа одлежа ... но вистинскиот мотив и нарачател никогаш не се откри, Слично о и за обидот за атентат на Глигоров а во врска со кој се ликвидирани доста луѓе, можеби не како за Кенеди, но сепак ние сме мало протекторатче, а атентатот беше неуспешен...
нормално-ако ланецот се состои од 4-5 алки на пример, едната во средината ако ја отстраниш(физички), тогаш првата и последната немаат никаква поврзаност.

Овој метод се користи на пример во случаи во светот каде ќе се кажи дека зад некој напад, фактички стои некоја служба. А дирекн аврска никогаш немора да има. Во целата таа вертикална низа, доволно е на еден од тие во врвот некој да му ја порача акцијата, тој ја пренесува надолу и таа се извршува. Извршителите мислат дека спроведуваат наредба од нивните чауши, а фактички ги навлекле некои служби преку само еден нивни човек
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Денешната емисија ВО ЦЕНТАР, со Васко Евтов прави интервју и со родителите на убиените (почнува од 12:02 минута од видеото)

 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
Бреј вистиноносец. Толку силни принципи и ветувања што на крај Ефтов, на провладината Канал 5, требаше да објави што се крие зад Смилковско.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom