Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
не сакаш и лично да го знаеш,макар и пет минути да разговараш со него.Ќе посакаш да си акнеш пиштол у чело слушајки го
Тешко на тие што седеле со него. Ќе се пукам у колено јас. Повеќе ме пиздат вакви гомна него ли протестантиве у моментот. Ебате куртоните за лајкови и споделувања ќе изиграваат мировници, а ваквите сељачишта да им ги прегледаш претходните објави се им е во знак на хејтање кон одредена група. И после они ќе пишуваат за омраза, амеби.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Добро де сите знаеме дека твитерџиите пишуваат по нарачка на разни партии и квази "не" владини организации :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
хах. легендата вели дека меѓународната заедница кога се работи за Македонија ги гледа фактите и не се води по интересите на нејзините мезимчиња. :icon_lol:
Ова е наш проблем, ако сакаат да го решат треба да се реагира жестоко и без компромиси кога е безбедност и ред во прашање. Се разбира доколку станат агресивни протестиве.
Иначе треба да сме свесни дека ДИУ овие мирни протести ќе ги наплати вака или онака. Спремајте се за нова кнедла во догледно време.
Јасно де, не викам јас ако овие маваат, нашите да стојат. :) Муабетот ми беше ако е протестот мирен, нема потреба полицијата да ги мава, затоа што потоа ќе излезе дека тие се во право. Некој погоре искоментира дека треба полицијата да ги истепа и покрај тоа што се мирни протестите, што според мене е голема грешка и не смее да се случи такво нешто.

Еве ви го и Серко Серков

Mirko Popov ‏@PMG_Recordings 33m
ako prekinat da vikaat GOLEMA ALBANIJA i slichni sranja, jas sledniot petok ke im se pridruzam na demonstrantite.
Ова е човекот што кажа дека би ги запалил сите цркви...:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.988
По не знам кој пат целокупната албанска страна монолитно застана зад злосторници кои извршија злосторства врз неалбанци-немуслимани. Се мобилизираа сите, од обични граѓани до политичари и јавни личности.
Покажаа уште еднаш дека немаат трунка достоинство, ниту морално-етички норми. За нив убивањето кафирски деца на Велигден, не е грозоморен настан, туку дострел, чии остварувачи, по секоја цена треба да се одбранат.
Ниту еден, единствен Албанец не стана да каже - мајку му стара, срамота е што убија дечиња на тој ден, нека бидат најстрого казнети. Не. Сите у еден глас, исто како во случајот кога бараа амнестија за хашките злосторници и исто како во било кој од многуте случаи до сега, кога треба да се застане во одбрана на Албанци кои им наштетиле на кауритев (можеме и да набројуваме).

Некако ја разбирам исламистичкатлогика на Албанците. Нивната новопримена вера тоа го налага. Вехабизмот низ целиот свет ги напаѓа Христијаните и тоа сите го гледаме од сликите по Нигерија, Египет, Сирија... Не зачудува нивниот придонес во тоа, преку луѓе кои одат да убиваат кафири по тие места, приклучувајќи им се на групите, како ИСИЛ.
Неслучајно носат КСА знамиња (пишав повеќе за тоа предходно), пишуваат Смрт за Каури и во населби каде ги немја, после молитва одат да каменуваат цркви (барем во Чаир е така) или да прават нереди. Тие се измочаа врз традиционалниот Ислам на нивните дедовци и затоа ја имаме оваа состојба.

Приказната за оние кои треба да реагираат е тажна и мачна, пошто на нив им е најбитна сигурноста на фотељата и затоа ја имаме оваа состојба на политичко замижување пред албанските напади, двојни аршини на полицијата, која ги крши од ќутек и им закачува пријави Македонците, на ретките протести, а и на утакмиците и која им прогледува низ прсти на Албанците.

Прва пречка во решавањето на состојбата сме ние самите.
Самите да сфатиме веќе еднаш, како народ, што ни мислат Албанците.
Кога тоа ќе биде, нема да има идиотизми како оние на Васко Васиљ или на некои форумџии.
После може да се преземе нешто. Иако сметам дека секој на кој му е јасно колку е веќе саатот може тоа да го направи, без да крши ниту еден закон.
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Јасно де, не викам јас ако овие маваат нашите да стојат. :) Муабетот ми беше ако е протестот мирен, нема потреба полицијата да ги мава, затоа што потоа ќе излезе дека тие се во право. Некој погоре искоментира дека треба полицијата да ги истепа и покрај тоа што се мирни протестите, што според мене е голема грешка, затоа што ќе им се даде уште поголем ветер во грб.
Не реков јас дека треба полицијата да ги тепа ако се мирни протестите, туку имаше објави во кои пишуваше дека почнале да летаат камења и слични ствари кон полицијата. Е тука реков дека полицијата треба да реагира, ако ги тепаат да не стојат ко телиња туку да се бранат.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Има една црногорска поговорка
ТРЕСЛА СЕ ГОРА, РОДИО СЕ МИШ
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Треба пак да им се преселиме на Твитер и да им ги загадиме каналиве по кои пуштаат срања во оптек
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
ееееј да протестираш за ослободување на убијци кои убиле 5 невини луѓе :facepalm:,каде го има ова,како само успеаја да го извртат ова во нивна корист
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Треба пак да им се преселиме на Твитер и да им ги загадиме каналиве по кои пуштаат срања во оптек
За разлика од тогаш, сега има доста луѓе кои им одат контра, а не се Кајганџии. :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Треба пак да им се преселиме на Твитер и да им ги загадиме каналиве по кои пуштаат срања во оптек
Треба девојченце да ја пратиме да им пишува.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не реков јас дека треба полицијата да ги тепа ако се мирни протестите, туку имаше објави во кои пишуваше дека почнале да летаат камења и слични ствари кон полицијата. Е тука реков дека полицијата треба да реагира, ако ги тепаат да не стојат ко телиња туку да се бранат.
Не ти коментирав само на тебе, општо имаше неколку такви коментари, па мојот беше насочен генерално кон сите. :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ова човек да има еден топ што пука камења и да ги сотре сите вакви дивјаци...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom