Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

S

Shellshock nam67

Гостин
Nacinot i sto e najvazno pristapot kako e napraveno deloto ukazuva na toa deka se raboti za verski motivirano ubistvo,
ne me cudi ubijcite podolgo vreme da go posmatrale mestovo a i zrtvite !!!
se e izvedeno po odnapred predvideno scenarijo na toa ukazuva samata polozba na zrtvite znaci samite tie bez otpor se svrtile i kleknale po sto ubijcite znaci se raboti za grupa ne za poedinec go uzvrsile ubistvoto.
Celta im e jasna destabilizacija na Makedonija, potpaluvanje na strastite sto im uspea.
ne e izbran tuku taka denot na pogibjata ( vo recisi site verski vojni zboram pred se na prostor na bivsa jugoslavija najgolemite dzverstva se slucuvale bas na takvi denovi, bilo na Veligden bilo na Ramazan ili nekoj nivni drug praznik)
i treto ubijcite po nastanot sigurno ja imaat napusteno teritorijata na Makedonija najverojatna destinacija Kosovo !!!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
дај и овој Anco го банирај живти све,само лупа некои глупости
Anco е човек, кого мораш да го почитуваш, во најмала рака, ради неговите години.
Тоа што го зборува е далеку од глупости.
Срам да ти е, детиште едно.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
А луѓето што ќе загинат? Децата што ќе останат без татковци, мајките без синови? Или тоа е онака споредно, што е тоа битно, така? 100 стапови на туѓ грб не болат.
Девојко разбуди се.....ова што се случува не е нормално и вака ќе продолжи ако не и полошо. Никој не сака војна ама со тоа еднаш ќе се реши ситуацијата. Или џа или бу ама нема вечно да се мачиме овде. Не дека јас прв ќе трчам да се борам али реално нема друго решение.....Макијавели рекол - поодобро еднаш да се дадат жртвите и насилството да се спроведе одеднаш отколку постепено да се спроведува насилство и да се даваат жртви. И во право е
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
страв ме фаќа зашто е повеќе од очигледно дека после ова грозоморно убиство кое сигурно нема да се расветли...ќе има и друго...и тоа во најскоро време...освен ако народот не се дигне и не каже СТОП
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Девојко разбуди се.....ова што се случува не е нормално и вака ќе продолжи ако не и полошо. Никој не сака војна ама со тоа еднаш ќе се реши ситуацијата. Или џа или бу ама нема вечно да се мачиме овде. Не дека јас прв ќе трчам да се борам али реално нема друго решение.....Макијавели рекол - поодобро еднаш да се дадат жртвите и насилството да се спроведе одеднаш отколку постепено да се спроведува насилство и да се даваат жртви. И во право е
тоа ти е исто ко - подобро еднаш да се истепаш со некого ако бара тепачка и после се поштуете како еднакви него стално да попушташ и после за да го откачиш да не те замара нон стоп мораш да го убиеш.
 
B

Bonux

Гостин
Anco е човек, кого мораш да го почитуваш, во најмала рака, ради неговите години.
Тоа што го зборува е далеку од глупости.
Срам да ти е, детиште едно.
како прво не сум никакво детиште имам преку 30год. а како друго читај му ги постовите и ќе видиш дали има некаква врска со темата
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
страв ме фаќа зашто е повеќе од очигледно дека после ова грозоморно убиство кое сигурно нема да се расветли...ќе има и друго...и тоа во најскоро време...освен ако народот не се дигне и не каже СТОП
Да ти кажам и треба да ти е страв. Ова веќе не е нормално. На секое место во секој момент можиш да бидиш ликвидиран. Ајде де да е несреќа ама вака да те егзекутираат во сопствената држава е страшно. Утре задутре ќе почнат по дома да не тепаат
 
S

Shellshock nam67

Гостин
страв ме фаќа зашто е повеќе од очигледно дека после ова грозоморно убиство кое сигурно нема да се расветли...ќе има и друго...и тоа во најскоро време...освен ако народот не се дигне и не каже СТОП

Vo edna prilika Jordan Piperkata na eden pop mu rekol
ova se negovi zborovi Pope turcin so puska se brka ne so molitva (y)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
како прво не сум никакво детиште имам преку 30год. а како друго читај му ги постовите и ќе видиш дали има некаква врска со темата
Годините и твојот умствен потенцијал се обратно пропорционални.
 
Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
52
од вакво нешто нема одбрана затоа што е подмолно. не се предосетува, не знаеш каде ќе удри. во суштина е терор: да се влее страв кај населението; луѓето да се чувствуваат несигурни надвор од нивните домови. пред велигден! ефектот е постигнат.

од настанов се извлекуваат илјаду заклучоци во секој замислив поглед. чувствувањето жалост е инстинктивен метод за соочување со сеопштата судбина но што ако ова Е целокупниот одбранбен механизам? иако е јасно дека не знаеш каде и кога може да удри сепак ова покажува како изгледа кога некој е фатен на спиење. нема изговор за некои работи. имаш променливи и константни вредности што не ги користиш во полза на стратегиско одржување на опстанокот на ткивото. многу индиции укажуваат на разор, а стимулите со кои не заплискуваат повремено не нудат влез за активно учество во комплексен механизам. ќе го преживееме ова и да се надеваме дека ќе смени нешто во нас и во сите. надежта не е стратегија.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
страв ме фаќа зашто е повеќе од очигледно дека после ова грозоморно убиство кое сигурно нема да се расветли...ќе има и друго...и тоа во најскоро време...освен ако народот не се дигне и не каже СТОП
И ако народот се "дигне" (живо ме интересира што подразбираш под тоа), ќе си живееме сите среќно до крајот на животот?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
страв ме фаќа зашто е повеќе од очигледно дека после ова грозоморно убиство кое сигурно нема да се расветли...ќе има и друго...и тоа во најскоро време...освен ако народот не се дигне и не каже СТОП
Народот сам по себе ништо не може. Не сме ние војници.
Не така одамна имаше војни на овие простори. Најблиску ни беше Косово, па Босна, Хрватска...

И нас никој нема да не праша, зошто не зависи ниту од мене, ниту од тебе, ниту од Бранко, ниту од Грујо. Нив никој не ги прашува што сакаат. Или што мислат дека е исправно.
Се е тоа многу повисока политика. Само Албанците овој пат.. нема да имаат толку слобода, како што имаа 2001. Америте го добија тоа што го сакаа, Албанците го добија Косово.
Башка, на моменталната власт во САД, Балканот не и е интересен. Вложуваат на друго место, што е поважно од нас.

Албанците се сами на себе и на својата дијаспора. А верувај, непријателите на Балканот, не им се малкубројни. Срби, Македонци, Грци...

И ова што се случи, далеку е од ,планирано, и ,со амин одобрено, однесување. Сфаќаат дека моментално по јајца газат, затоа пробуваат нас да не испровоцираат. Не смееме да им го дадеме тоа што го сакаат.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
И ако народот се "дигне" (живо ме интересира што подразбираш под тоа), ќе си живееме сите среќно до крајот на животот?
Не.....прашање е и дали ќе живееме. Ама барем ќе си одиме со стил. Подобро така неголи вака да те ликвидираат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom