Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Дуи нема никаква врска со ова гарантирам со што сакате тука пред сите !! Какви дилови имаат со Груевски уште тоа им фали дестабилизација да има ...
Не е работата дали има ДУИ врска или нема, туку дали може да ја држи под контрола ситуацијата...
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Ехх... Македонче, Македонче кога не си ти повреден , кога си добро и заштитен ич да не те боли кур што се случува во твојата држава....Вистинските херои лежат во затвор додека други си се борат за пратенички места....каде ни е крајот на нас Македонците .... Да беа убиени 5 Албанци на муслимански празник каде ќе ни беше крајот ....дремете по фб и форуми и чекајте некоја новост... и најголемиот резил ...денеска уапсија НАШИ !!! МАКЕДОНЦИ !!!
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
да но, зарем ситуцаијава во последниов период не може да се дефинира и самата како ужас без крај? ние сме тие што во последниве 20 години гласаме за едни те исти кои прават што сакаат и се богатат. уште полошо, сите трчаат да се спикаат во некоја партија за малку смрдени пари кои ќе ги потрошат во првата кафана. проклети безрбетници! уште поважно, тука кај нас, секој граѓанин знае точно кој политичар што заебал,што направил, што украл и иако тоа веќе го знаат сите си седат, си гледаат фудбал,серии,кошарка, искажувајќи вечна љубов кон својата држава и народ, потајно молејќи се тој до нив да пропадне затоа што се самите проклето неспособни. сведоци сме дека потфрлуваат МВР и институциите. меѓусебе се толерираме под присила. од кога безбедноста е луксуз?​
Што нема врска со тоа што Албанците би да ја делат Македонија и успут да потепаат се Македонско и да ги запалат сите цркви ...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
Не знаеме уште ништо да не избрзуваме зошто баш албанци од кај знаеме знам само дека децава биле над нивните години и биле доста палави шо било како било крајот ќе си каже.
Што мислиш со болдираново?
Дуи нема никаква врска со ова гарантирам со што сакате тука пред сите !! Какви дилови имаат со Груевски уште тоа им фали дестабилизација да има ...
ДУИ е факторот што треба да делува во правец на смирување на етничките Албанци, доколку ситуацијата почне да излегува од контрола. Затоа Волерс го посети Ахмети.
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
5
Во право си, тоа си е твое мислење, но ти си далеку од проблемите, ние што живееме во Чаир, Бутел, Тетово, Гостивар си имаме мака. Јас детето неможам надвор да го пуштам, се враќа дома тепано. Во школо го закачаат, му бараат пари, телефони. Ете почнаа да егзекутираат деца. Што ако ќутевме до сега? постигнавме нешто? се повеќе и повеќе ни се качуваат на глава.
Јас викам да вратиме, да видат дека можеме и ние да сме ѕверови како нив, да удриме 3 пати појако. Да знаат што ги чека за наредното. Па нека повелат. Утре моето дете ќе дојде на ред за егзекуција ако ќутиме.

И сега јас во право ли сум или не?
На таков начин нема да спречиш твоето дете да дојде на ред за егзекуција. Тие потоа ќе удрат уште три пати појако, па на ред ќе биде твоето дете. И така натаму, до бескрај, сѐ додека постојат луѓе на овие простори. Не ни бегаат некои африкански држави, каде со децении има граѓански војни. Мислам дека повеќето луѓе тоа не го посакуваат. Да ќутиш исто така не е добро, освен ако си мазохист и доброволно се одлучиш да бидеш под нечие ропство. Не е ли најдобро да се организираш со други родители на деца од училиштето, со соседи од населбата, да пуштите една петиција до училиштето, до полицијата, да протестирате пред училиште и пред полиција со денови, недели ако треба и да не ги пуштате децата на училиште сѐ додека надлежните не воведат ред? Или тоа не ти дошло на памет. Еве како идеја од мене...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
http://www.makdenes.org/archive/news/20120413/428/428.html?id=24547570

Американските извори се најрелевантни во регионот. Последен пат амбасадор посетил седиште на албанска партија во 2001. Тогаш го посети Тачи.
Ти навистина не си писмен. Јас што прашувам, ти што пишуваш! 2001 ли ги убија децава? Што врска има тоа со ова? 2012 сме ало! Значи нервите ми се кинат од луѓе што не знаат да разговараат!
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Најсмешно во топиков е што доста од луѓево што пишаа , се испопукаа меѓу себе за да докажат чие мислење е правилно ... па ваква дебата во живо би завршила со поголем број од само 5 настрадани ... иако не верувам дека 102.3% у живот овде некого удриле ... знаете какви сме ние се пукаме во гради само ... а уствари сме луѓе кој и мравка да згазат нема да спијат вечер .
Размислувајте рационално , најлесно е да се обвини некој ... ама дали е тоа правилно или не тоа е друго . Согледајте ја целава ситуација , споредете анализирајте малце па коментирајте ... некој веќе и ги осудија албанците ... а што ако не е така ... Верувајте ако е ова од внатрешноста ќе се дознае ... ама ако не се дознае бидете сигурни дека е надворешен фактор ... а она што највеќе ме плаши е странска служба !!!
Ако се странски служби умешани ....е тука е лошото !!! Нема кој да биде обвинет, нема начин како да се реагира ... освен ако го најдат после некое време како ''случајно'' плинот во кујната го заборавил...
 
Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
52
Во право си, тоа си е твое мислење, но ти си далеку од проблемите, ние што живееме во Чаир, Бутел, Тетово, Гостивар си имаме мака. Јас детето неможам надвор да го пуштам, се враќа дома тепано. Во школо го закачаат, му бараат пари, телефони. Ете почнаа да егзекутираат деца. Што ако ќутевме до сега? постигнавме нешто? се повеќе и повеќе ни се качуваат на глава.
Јас викам да вратиме, да видат дека можеме и ние да сме ѕверови како нив, да удриме 3 пати појако. Да знаат што ги чека за наредното. Па нека повелат. Утре моето дете ќе дојде на ред за егзекуција ако ќутиме.

И сега јас во право ли сум или не?
Spored muabetov, ti imas dete ili deca i zivees vo etnicki mesana sredina. Podrazbiram deka maliot tvoj jadel kjotek.
Sto napravi ti kako roditel za toa? Jas nemam deca ama jas bi doznal kade ziveat siledziite i bi otisol da razgovaram so nivnite roditeli.
Toa e najdobroto nesto sto moze da go napravi eden roditel za svoeto dete koe jade kjotek od siledzii (bez razlika dali se makedonci ili albanci). Kazi mi te molam, kako se spravi so taa situacija?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Да се прогласи на целата територија на град Скопје и на Р. Македонија и исто како во Гостивар да се даде парична помош на фамилиите!
Ова и јас го спомнав некоја страна поназад. Зошто само во општина Бутел е прогласен ден на жалост ? Па ова е национална трагедија,секој Македонец сочуствува со фамилиите на починатите, ако ништо друго барем на тој начин нека се оддаде почит.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Не напаѓај само праша...и смирете се сите!!Знам како е дека сте под стрес и трауми,али оставете да реши полицијава нешто..а за дознавање ќе дознаат кој се верувајте...од извори од дбк(куќен пријател) дознав дека биле повикани и они на работа денес...ако дознаам уште нешто у врска со истрагата ќе ви пишам
и само да ве пшрашам,од колку е утре погребот??? се планира од кај мене од населба да дојдеме едно 10 души да ги испратиме ....
Само одговорив друже. :)) Инаку има ли некои нови вести низ медиумите ? поминаа скоро 24 часа а уште нема ништо објавено>..
 
Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
52
Pa ti totalno si izuliran koj ubiva sobese deneska toa da ne gi ceslale a i onie tepacki sto bea predhodno nisto pomalce nese dovedeni vo pomala opasnost od ova sto bese se e edno isto mili boze kako mozes vaka da napisese samo nemozam da te razberam.
Ha tie mozebi aktivno rabotele 150 god kako so kazuvas i neuspeale ama ovie ocigledno ke go napravat toa ,znaes zasto zasto imalo mazi vo drzavava i nemozes da bides pogolem Makedonec od mene jas si zavisam od samiot sebe imam doverba vo sebe i znam stosum i kojsum i kako sum se borel za ovaa drzava .
nemas argumenti i mochas vo veter. bidi mi pozdraven.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
http://www.makdenes.org/archive/news/20120413/428/428.html?id=24547570

Американските извори се најрелевантни во регионот. Последен пат амбасадор посетил седиште на албанска партија во 2001. Тогаш го посети Тачи.

Името името името.... Охридскиот договор се секавате како го изнудија? Додека нашиве главучи беа во Охрид..... кај Карпалак се случи масакар на македонски воиници....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom