Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
5.209
Абе албанци се 100%. Прво живеат у близина. Второ им превеле проблеми и претходен ден. Трето знаеме дека секој албанец има калаш по дома.
Незнам ниеден од моето семејство што има , но знам дека ако ти затреба , можеш да купиш, и во САД можеш.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
На истиот тој начин 2001 беа убиени мој подалечни роднини во Тетово и околината. Легнати на земја и во нив пукано од позади.. Тоа признаа, ама никој не ги осуди терористите т.е. миротворците.
Друже ги НАГРАДИЈА за тоа!!!
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Еби се клошар ни заеден. Деца се убиваат а ти ке бистриш политика и ке кажуваш дали се брани држава или не. Мајмун еден....
?????? Drugar ;) ... procitaj sto kazav jas vo postovite nazad.Klosar mi velis ??? A jas velam neka drzavata mi gi izbrise 8te meseci koi me osudija i odma odam vo rov da si go dadam zivotot 23 godisen.A ti drugar kje pcuvas takvi kako mene koi iako ja znam politikata spremen sum da go dadam zivotot uste ovaaa vecer oti mi e sram i slusam kako tatkovinata me vika.Ne znam sto loso kazav jas vo postot za ti da mepcuvas.No jas znam deka uste denes bi se vratil i bi vlegol vo rov samo ako ne bev osuden.Zalno jas ne bistram polituka.Jas prosto ja gledam rabotata i ne znam sto ti e krivo, dali ti bi otidel so mene vo rov da te pitam a ?
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Ама и во 20
Добро утро. А знаеш каде се нивните команданти? Во собранието....Менуваат коалиции...
само не гледам поврзаност со настанов
И во 2001 не гледаа поврзаност кога ја напднаа полициската стаица незна у кое беше село права кога ја нападнаа кога закина 30 годишен македонски полицаец а неговите браќа Шлиптари пред тоа знаеле искоциле од станицата и тогаш не го поврзуваа настаност со војна ама се деси
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
од име на Брколинда: Работиме на случајот, ние секогаш сме тука за граѓаните и ниедно злодело нема да помине неказнето. (замислете ја реченицава со нејзиниот глас и така како ги влече зборовите до недоглед).
Нека почиваат во мир младиве, многу лош датум за убиство.. (Петок 13ти)
Жртвите се убиени вчера каква врска па сега што било петок 13ти ова од филмовите изгледа потекнува.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Миленко Неделковски
Каков Детонатор. Треба акција “ФИНАЛНА РАЗВРСКА“. Ај у пичку материну, веќе преку кур ми е од тинтрање шљунови.
4 hours ago ·
Like
· 12
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Незнам ниеден од моето семејство што има , но знам дека ако ти затреба , можеш да купиш, и во САД можеш.
Жити бога во кој и да веруеш, мавни ми се од темава и воздржи се од коментари..ИСЧЕЗНИ.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
5.209
од име на Брколинда: Работиме на случајот, ние секогаш сме тука за граѓаните и ниедно злодело нема да помине неказнето. (замислете ја реченицава со нејзиниот глас и така како ги влече зборовите до недоглед).
Нека почиваат во мир младиве, многу лош датум за убиство.. (Петок 13ти)
Убиството е на 12ти.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.044
Поени од реакции
15.001
Ама и во 20
И во 2001 не гледаа поврзаност кога ја напднаа полициската стаица незна у кое беше село права кога ја нападнаа кога закина 30 годишен македонски полицаец а неговите браќа Шлиптари пред тоа знаеле искоциле од станицата и тогаш не го поврзуваа настаност со војна ама се деси
и на пивофестот во Прилеп мафијаш уби девојче па не ги обвинуваа албанците за тоа.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Ве молам немој да бисрите политика тука. Мораме единствено да побараме посилна акција на полицијата и да се истресат и превртат сите тие околни села и да се извади секој куршум или пиштол и сите што поседуваат оружје едно убаво чешлање...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ама и во 20
И во 2001 не гледаа поврзаност кога ја напднаа полициската стаица незна у кое беше село права кога ја нападнаа кога закина 30 годишен македонски полицаец а неговите браќа Шлиптари пред тоа знаеле искоциле од станицата и тогаш не го поврзуваа настаност со војна ама се деси
Тоа е директен напад на војска и полиција. И тоа како знаеа за поврзаноста, кога се нападнати одбрамбените сили на една држава. Ама тоа е друга тема.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.083
Поени од реакции
4.462
Албанци се 100% ќе видите. Чекаа на празник да направат вакво нешто. Само не знам што чека власта уште. Дури направија и со лични карти да се оди во Албанија а овие вака возвраќаат.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Овој сигурно е Косовар, дошол на пецање тука,пошто му дале државјанство наше и пасош и може кога сака да си дојде, а сега сигурно си е на Косово и ич кур не го боли,а нашиве власт можат да му се фатат што ќе го најдат.

Да нашиве тражат покер апарати у Битола и Охрид.....жалосно срце ме боли.... Ниедна рација не направија во конфликтниот регион после конфликтот, а за смешни покер апарати ја здрмаа цела држава.... Се има ли приоритет во оваа држава????????
 
К

командо

Гостин
Ама и во 20
И во 2001 не гледаа поврзаност кога ја напднаа полициската стаица незна у кое беше село права кога ја нападнаа кога закина 30 годишен македонски полицаец а неговите браќа Шлиптари пред тоа знаеле искоциле од станицата и тогаш не го поврзуваа настаност со војна ама се деси
Танушевци или Радуша, ама мислам првото... таму започна тоа во 2001/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom