Маракана

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ме интересира дали некој би знаел да ми каже дали денеска како ден среда има несшто во маракана,или пак на некое друго место,нешто интересно
Би требало да се Eye Que... ако е распоредот сеуште ист...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.643
Поени од реакции
10.935
Иди у кастро на џез најт :) маракана не знам шо нуди вечер :pos:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Скапо ли ке биде на џез?А замисли какво изненадување ке биде за девојка ми што воопшто не обожава џез.

demnac напиша:
Скапо ли ке биде на џез?А замисли какво изненадување ке биде за девојка ми што воопшто не обожава џез.
Се извинувам најдов.Влезот ке биде бесплатен.
http://www.kadevecer.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=4368&Itemid=12144
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Дечки каде поточно беше Маракана ?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Сала Градски парк...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Хех, кул... официјално, среда настапува Bandover со феноменалната певаљка која ќе ви исполни сВе од Синан до Doors, преку Гоце Арнаудов. :icon_lol:

Океј лажам, Маракана сеуште е рок клуб, а Бендовер се “ненормални“, уствари девојката шо пее е... и тоа. :pipi:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.490
Певаљката е навистина харизматична личност, би сакал да ја чујам како пее.
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
Маракана никогаш нема да умре !!!!

Мараканоо Маракано моја сречо моја рано...:vozbud::vozbud::vozbud: нема што марака класика немам излезено од дамна убо што ме потсети едно време киснев, имаше убави моменти али имаше и тапа...Мислам дека најповеќе е до друштвото со кој си и од бендот, пример на Кумановцине VIP па јас мислам дека секоја песна по ред им ја знаев од почеток до крај и пак во петок да отидам ако уште свират гарант пак ќе им ги знам песните. Добро свират али изгледа не знаат што значи тоа да се смени репертоар па пичка му мајчина 10 год со исти репертоар на песни да свириш па на кој нема да му се здосади. Али затоа тука е пивото и коњачето па и кога ги знаеш песните по ред пак ти било интересатно...Секогаш ми се свиѓало кога бендовиве ќе свират нешто по HArd Core Во тоа име ја пуштам следнава песничка поздрав до сите
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Репертоар да не знаете ?? денес утре што ќе има ?
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Шо музика пушта/ат ?
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Ја па мислев цеца ,јебига не идам тогаш.

:|
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.490
Шо музика пушта/ат ?
:pos: Во Маракана? Goa - Trance :pos:
Ја па мислев цеца ,јебига не идам тогаш.

:|
Муабетов владее :)
Why Not се вика бендот официјално во последно време. Инаку тезга бенд кој свири кавери на познати и непознати рок песни, и по некој шегобиен момент како на пример „Метро и жилет“ и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom