Мамурлук - дали знаете како се лечи?

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.008
Поени од реакции
36.052
Кисела вода. Не дека ќе те отрезни , али ќе ти го направи утрото подносливо ако успееш да испиеш една од од литро ипол. :D
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Кисела вода. Не дека ќе те отрезни , али ќе ти го направи утрото подносливо ако успееш да испиеш една од од литро ипол. :D
Никогаш не сфатив зошто сите напињаат со кисела вода. Обичната не чини? Не можеш да испиеш толкава количина, ќе те подуе тоа газираното.
И уште еден штос: шумеча таблета не е лошо 1-2 да се испие за да се надокнадат изгубените витамини. Јас некогаш и свеж сок од портокали си цедам. Тоа колку што освежува, ништо друго не може.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Да, помага гликоза во комбинација со расол или вода со сол, помага многу, само треба време....на тој начин побрзо ќе се отрезниш, но сепак првите неколку саати 5/6 да речеме, ако испиеш многу ништо не ти помага (барем не кога е во максимален ефект алхохолот)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Наутро после пијана вечер, најмногу ми прија кисело млеко или јогурт. Како ме освежува, тоа чудо е. И многу вода...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.069
Поени од реакции
13.580
Наутро после пијана вечер, најмногу ми прија кисело млеко или јогурт. Како ме освежува, тоа чудо е. И многу вода...
Дааааа!!! Мавам по литро јогурт, вода, свежо исцедени портокали и прошетка на свеж воздух. Иако сеа за сеа единствен проблем после пијана вечер ми е дека се будам рано сабајле следниот ден :(
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Фиљан и спрајт! Плус на воздух... туш, витамини, бикарбона сода, вода, мед, шумечи таблети и проаѓа. :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.069
Поени од реакции
13.580
Фиљан и спрајт! Плус на воздух... туш, витамини, бикарбона сода, вода, мед, шумечи таблети и проаѓа. :)
И уше нешто? Киселини ќе ме стегнат хахаха

ако функционира за тебе супер :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
И уше нешто? Киселини ќе ме стегнат хахаха

ако функционира за тебе супер :)
Не заборавај да јадеш нешто квалитетно и да дишеш... искомбинирај ги овие работи коа ќе имаш мамурлак и ќе видиш промена. :) Кај мене функционира приближно.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.069
Поени од реакции
13.580
Не заборавај да јадеш нешто квалитетно и да дишеш... искомбинирај ги овие работи коа ќе имаш мамурлак и ќе видиш промена. :) Кај мене функционира приближно.
Ја си се држам до моето јогурт + вода + воздух :)

Кај мене функционира секогаш ;)
 
B

Bafra

Гостин
Кој пробал Расолница/ Јува знае како поминува мамурлак за 10 мин :cuc:
 
C

cige

Гостин
Колку пари чини да однесеш во болница алкохолизирано лице да го кренат со гликоза?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.939
Колку пари чини да однесеш во болница алкохолизирано лице да го кренат со гликоза?
Последен пат кога носев другар во средно пред 10тина години беше околу 1200-1400 денари.
Сега со вмро може да рипнале цените а и нема да ме чуди и казни да лупаат за пиење.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
За тежок мамурлук мене лично најмногу ми помага расолница, 3-4 чаши и туширање. Пожелно е да се откажат планови за излегување, бидејќи чуда се дешаваат во стомакот и извесен период се преседува на шоља.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom