Мамин син

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Стварно ова жениве ич немаат паметна работа во животот. Што постари, што помлади, чим главна преокупација им е што прави другиот.

Преселете се со сопругот (ако го натераш да се тргне од на мама сукњата), така нема никој да те замара.
 
Член од
4 септември 2014
Мислења
142
Поени од реакции
129
Види, моите мене во животот никогаш не ми се мешале, без разлика какви животни одлуки сум направила а во животов направив и добри и лоши но не е важно, знаеле да прокоментираат но битно секогаш ме поддржувале и не ми се мешале. Исто така и јас ќе се однесувам со моето дете. Можам само да му прокоментирам, да му дадам совет но не можам да му се мешам во животниот избор затоа што да бидеме реални, покасно или порано ако зацртал/а нешто, ќе го оствари. И со ништо не ме убедува мене оваа старава дека се секира за синот со тоа што ја прислушкува членкава и ја оговара по село, тоа не е грижење, тоа е малограѓанштија во раскош, па ако сака и нека е најголема спонзоруша не е тоа нејзина работа.
Батали тоа, итра е старава.

Него да не бегаме од темата. Проблемот се решава со муабет. Или како што рекоа во свој стан. Ако не, треба човек да се помири со фактот дека не може секогаш се да е како што сака. да се фокусира на други поубави работи. Досега не сум слушнал некому да му се погодиле роднините од мажот жената, а сепак има други сто пати поубави работи во живото.

Фала...ај сеа оди мамичка да ти смени пелена и да те подои пред спиење.
Провери си ги ти твоите пелени нешто просмрде на лајна.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Лигуш си зела пријателке, лигуш од најтежок вид. Никогаш нема да го решиш проблемот, а тоа сигурно си го знаела додека сте биле во врска. Али не си ставила доволно внимание. Е сега мама има да става ред низ куќи. Мое сочувство. Внимавај само да не изедеш и ќотек на крај и од него и од неа.

Ама кажи како му се лепи муцето на „мама“ „мама“.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Де бе, ама е лесно да се пише преселете се.
Божем живееме у Швајцарија па секој може да си дозволи кога сака да се преселува. :tapp:
Тогаш нека си трпи, зш живее кај други, не живее кај неа дома. Е, толку е едноставно.

На секому му е јасно дека две жени, ако не се некое крвно сродство (па и тогаш) не се трпат многу.
Нејзе и било јасно дека ќе живее кај други. И било ваљда јасно и каков е маж и, т.е дека папочната врвка не е скината. Не е само да влезиш во брак, а да не размислиш кај влегуваш.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
му кажав, ама он ми рече дека ако и речел ке требало да се кара, дека сме под нивни покрив (не значи дека ако сме под покривот на неговите родители дека треба на глава да се качуваат) а жената си е таква да не речам "свој леб јаде, туѓо гајле бере" за цело село знае да ја прашаш и само оговара, еднаш дури случајно ја слушнав како ме оговара по комшии и тогаш син и ништо не и рече си преќуте, па зар цел живот треба да ја трпам, само за неа гледа, за мене и за син ми не му чуе
Живеете во имот на неговите родители. Треба да ти биде јасно дека имотно-правно ти си никој и ништо таму. Се додека е таква ситуацијата има да правиш како ќе ти кажат газдите или ќе си одиш. Може мајката а и таткото во своја куќа да си прислушкуваат колку душа и сака. Ако имаш проблем со ова а очигледно имаш, преселете се на ваш имот и прајте што сакате, тогаш мајка му нема да смее ни да ви влезе непоканета а камоли да ве прислушкува.
 
Член од
4 септември 2014
Мислења
13
Поени од реакции
7
Тогаш нека си трпи, зш живее кај други, не живее кај неа дома. Е, толку е едноставно.

На секому му е јасно дека две жени, ако не се некое крвно сродство (па и тогаш) не се трпат многу.
Нејзе и било јасно дека ќе живее кај други. И било ваљда јасно и каков е маж и, т.е дека папочната врвка не е скината. Не е само да влезиш во брак, а да не размислиш кај влегуваш.

Да мене ми беше јасно каде ќе живеам, ама работата беше после свадбата да се тргнеме на страна, а сега ни а ни б од тоа, веќе не се ни спомнува неколку години, а за тоа дека е таков не изгледаше додека бевме во врска, сега и детето кога го имаме плус е полошо, не гледа за нас гледа прво за мајка му
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
:pos:
Прво се купува имот и се обезбедува работа (финансии) па тек после се прави свадба и деца. Ова е типична македонска грешка. После не биле задоволни, епа нема да бидете :ROFLMAO:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да мене ми беше јасно каде ќе живеам, ама работата беше после свадбата да се тргнеме на страна, а сега ни а ни б од тоа, веќе не се ни спомнува неколку години, а за тоа дека е таков не изгледаше додека бевме во врска, сега и детето кога го имаме плус е полошо, не гледа за нас гледа прво за мајка му
Батали го, штом ја става мајка му пред своето дете, нема спас за имбецилот, сигурно и платата и ја дава на неа па оваа му/ви дава за џепарац.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Батали го, штом ја става мајка му пред своето дете, нема спас за имбецилот, сигурно и платата и ја дава на неа па оваа му/ви дава за џепарац.
А детето и бракот? Небитни у ситуацијава а?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Да мене ми беше јасно каде ќе живеам, ама работата беше после свадбата да се тргнеме на страна, а сега ни а ни б од тоа, веќе не се ни спомнува неколку години, а за тоа дека е таков не изгледаше додека бевме во врска, сега и детето кога го имаме плус е полошо, не гледа за нас гледа прво за мајка му
Твоите родители знаат за овој проблем? Треба да поразговараат околу неговото однесување кон детето и на вештерката кон тебе. Ако не се сменат оди си ама без развод за да видиш дали ќе те побара да се вратиш.
:pos:
Прво се купува имот и се обезбедува работа (финансии) па тек после се прави свадба и деца. Ова е типична македонска грешка. После не биле задоволни, епа нема да бидете :ROFLMAO:
И што е смешно? Сите немаат пари да си купат стан/куќа, не е ова западна европа каде децата после 18 години имаат свој стан и кола подарок од родителите. Во Македонија со 200 евра плата додека да собереш пари за стан ќе бидеш 40 години и тогаш ќе се жениш? :rolleyes:
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Со детето под рака и да ја нема.
Бракот, јеби га, тури му пепел на таков брак кога волот е заљубен у мајка му.
Сето тоа ради прислушкување? Не е бе малку екстремно решениево? :icon_lol:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сето тоа ради прислушкување? Не е бе малку екстремно решениево? :icon_lol:
Читаш дека не е само прислушкување?
Старата на глава и се качува на девојкава, секојдневно психички ја малтретира и ебава матер и згора на тоа кретеноидниот маж ич кур не го боли за жена му и ДЕТЕТО туку ја подржува мајка му и несмее а да и каже.

Не е бе малку малоумно понашање од страна на мажов?
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Твоите родители знаат за овој проблем? Треба да поразговараат околу неговото однесување кон детето и на вештерката кон тебе. Ако не се сменат оди си ама без развод за да видиш дали ќе те побара да се вратиш.

И што е смешно? Сите немаат пари да си купат стан/куќа, не е ова западна европа каде децата после 18 години имаат свој стан и кола подарок од родителите. Во Македонија со 200 евра плата додека да собереш пари за стан ќе бидеш 40 години и тогаш ќе се жениш? :rolleyes:
Па смешно е што се множат како животни и размислуваат како животни, животот им е мизерија, они патат, како што родителите им пателе и како што и децата ќе им патат. Циганска работа, ќе се набутаат у еднособен стан 10 луѓе и што после? Што е целта?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom