Мали слатки лаги...

Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Па каде беше ти досега во мојот живот?
Како сум живеела досега без тебе?
Ако тој не беше во мојот живот, јас немаше да бидам оваа?
Без тебе не можам да живеам...
....

Сте се нашле во ситуација да го изговарате ова, и толку убаво се чувствувате што ви се чини сте го освоиле светот?
Верувате во нив, сакате да ги слушате или ги одбегнувате во комуникацијата со вашиот партнер?
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
До олку дудлање не сакам да слушнам од неа а ни таа нема од мене да слушне никогаш
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Немам баш до толку зборено.
Имам кажано дека со него можам да бидам јас, дека се осеќам слободна, али сега претерување ми е тоа: не можам да живеам без тебе или слично.
На зезанција може да искоментирам нешто такво, али во никој случај сериозно нема да кажам “ти си мојот живот“ или нешто такво.
Уствари можеби, којзнае за неколку години.....:)
Ми немаат кажано, не ни сакам да ми каже некој нешто што не го мисли. А и малце ми е претерано на овие години некој да ми каже - Не можам да живеам без тебе и слично. Искрено ќе се уплашам, затоа што на 18 (скоро 19 :pos:) години не ми треба толку сериозна врска, како пред брак.:prc:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Лагите се лаги.

Мали, слатки, не постојат такви. Кога сум со некоја сакам да зборувам само вистина, сакам да слушам само вистина.

Па каде беше ти досега во мојот живот?
Како сум живеела досега без тебе?
Ако тој не беше во мојот живот, јас немаше да бидам оваа?
Без тебе не можам да живеам...
Ако не ги мислам не ги ни велам. Ако вистина поверувам дека личноста со која сум, ми го променила животот, ми го свртела светот за 180 степени, тогаш ќе и го кажам тоа отворено.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Ајде ве молам малку поискрени бидете:)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Најискрен.

Не зборувам ако не мислам. Ни „ситни лаги“.

Нема потреба. Ако кажам таква работа, знам дека би било лага, и не би ми било мене добро после. На една друга тема „Те сакам“, исто имав кажано. За да и речам на некоја дека ја сакам, треба да го мислам тоа. Може да се случи и по 1 недела, а може и да сум неколку месеци, со некоја и да сфатам дека не сум заљубен...

Она, што го кажувам ги отсликува моите мисли.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Не би ги кажала дури ни ако ги помислам, бидејќи сметам дека тоа на некој начин ќе изгледа како чист очаен крик за обврзување кон мене.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ајде ве молам малку поискрени бидете:)
Поискрена здравје.
На мои 18 години,не сум подготвена да слушнам,како некој не може да живее без мене и сум неговиот живот.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Епа, јас сум вака патетична. Шо да прам, таква сум.
Сакам да слушам вакви „мали слатки“ лаги, ме исполнуваат.

И да, ги велам. Ама доколку стварно ги мислам.

Ок, еднаш имам излажано.. :)
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Имам докторат на мали слатки лаги ако сакам да добијам нешто од некој маж, едноставно премногу ми е интересен исходот потоа, но претежно сум искрена и кажувам дека тоа ми е само за зезање.
Никогаш не сум го помислила, не верувам ни дека некогаш ќе помислам.Знам да љубам, но сум си доволна на сама себе и никој не би ми требал толку очајно за да не можам да живеам без него.
:eek:milenoto smajli:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Романтичар сум, ама искрено ми се повраќа од овие изреки, многу вештачки делуваат.
Спонтани узречици ми се многу послатки и повеќе ме исполнуваат од некои филмски, веќе 10000000 пати слушнати.

Во врска сме, стабилна, убава... го љубам, ме љуби, го почитувам, ме почитува... мислам дека од вакви клише фрази нема потреба.:)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
мислам дека од вакви клише фрази нема потреба.:)
Ja pa mislam obratno! Stvarno, najpotrebni se!
Prekumerna upotreba NE! I pogreshna NE! No mora malce so muabet da ja dignesh cenata na znachenjeto na drugiot za tebe!
Lele so bivshata imav problemi so potencija ama so tebe mi e nonstop vo vertikala(zavisi kako ke se svatite eden so drug)! ili nekoj takov slicen muabet polse tretata partija doaga odlicno, se dobiva na kondicija na dvete strani.
Tochno trebaat dela a ne zborovi no shto se delata bez zborovi? M?:majmun7:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не не не, секако дека не се на одмет комплименти, малце во облаци да го кренеш партнерот:), само баш ваквите фрази “Каде беше целиот мој живот?“ или “Ќе умрам без тебе“ ми се премногу фејк и блеах.
А инаку спонтани муабетчиња( нешто како твојот пример да речеме ), надвор од секојдневните клишеа од филмови и бајки за деца воопшто не ми сметаат, напротив, звучат предизвикувачки некако.:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Па каде беше ти досега во мојот живот?
Како сум живеела досега без тебе?
Ако тој не беше во мојот живот, јас немаше да бидам оваа?
Без тебе не можам да живеам...
....

Сте се нашле во ситуација да го изговарате ова, и толку убаво се чувствувате што ви се чини сте го освоиле светот?
Верувате во нив, сакате да ги слушате или ги одбегнувате во комуникацијата со вашиот партнер?
А зошто веднаш ваквите изговори се категоризираат како лаги?
Јас сум многу тешка за искажување емоции, но кога токму така се чувствувам и кога човекот со кого сум знае да го извади тоа од мене ги кажувам токму така. Значи да, сум се нашла во ситуација да ги изговорам и да ми бидат изговорени токму такви зборови и во истата таа ситуација сум била целосно искрена и сум почувствувала дека ми биле искрено кажани. Би ги нарекла лаги доколку некој без причина само ми ги повторува, без никаква потешкотија при тоа ... доколку навистина го мислиме истото, би го кажувале ретко и тешко.:pipi:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
А зошто веднаш ваквите изговори се категоризираат како лаги?
Јас сум многу тешка за искажување емоции, но кога токму така се чувствувам и кога човекот со кого сум знае да го извади тоа од мене ги кажувам токму така. Значи да, сум се нашла во ситуација да ги изговорам и да ми бидат изговорени токму такви зборови и во истата таа ситуација сум била целосно искрена и сум почувствувала дека ми биле искрено кажани. Би ги нарекла лаги доколку некој без причина само ми ги повторува, без никаква потешкотија при тоа ... доколку навистина го мислиме истото, би го кажувале ретко и тешко.:pipi:
можда мисли "на самиот почеток на врската". демек, не е можно да се чуствуваш така почетокот.. дека треба повеќе време да помине за да ја осознаеш личноста со која што си за да го кажеш тоа. или можда некој друг случај или шознам.
иначе у право си. немора да значи дека ако ги кажуваме тие работи, дека одма значи дека лажеме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom