Македонско фудбалско првенство 2014/15

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    205
Статус
Затворена за нови мислења.

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Kakov penal za Rabotnicki vo 90+ cccc

:pos:

А кај е на клипов моменот кога врз Алтипармаковски беше направен очигледен пенал? Тоа беше некоја минута пред да се свирне пеналот. Е сеа јебига компезација.

Настрана тоа што од самото име Шкендија или било кој друг шконтарски клуб ми се повраќа, објективно гледано поаматерска екипа на терен од Шкендија неам видено.
И Вардар игра за никаде ама лелее колку се катастрофални Шкендија, една ебана топка не можеа у прво да избијат. Три паса не сврзија, не искочија од своја половина. Све сум видел ама таков ужас до сега немав.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.179
Поени од реакции
16.030
:pos:

А кај е на клипов моменот кога врз Алтипармаковски беше направен очигледен пенал? Тоа беше некоја минута пред да се свирне пеналот. Е сеа јебига компезација.

Настрана тоа што од самото име Шкендија или било кој друг шконтарски клуб ми се повраќа, објективно гледано поаматерска екипа на терен од Шкендија неам видено.
И Вардар игра за никаде ама лелее колку се катастрофални Шкендија, една ебана топка не можеа у прво да избијат. Три паса не сврзија, не искочија од своја половина. Све сум видел ама таков ужас до сега немав.
Шо знаеш ти, кучињата си лаат карванот си врви.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
банана држава, банана федерација, банана полиција.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.469
Поени од реакции
68.806
Каква глупост човече, немој да ме јебеш бре, па нека ја стават на друго место да се игра и готово. Нека играат во Струга на пример...
На крај краева на нас секако ни е забранет влез на трибина, и во Охрид да се игра пак не би ни било дозволено да присуствуваме...
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
:bravobe: Единствен успех на спектакуларниот дрим тим ќе им е победата над Вардар
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Дали некој знае каков ќе биде распоредот за плејоф?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.535
Поени од реакции
1.519
Работнички - Вардар преместено за од 18 часот. значи вторник од шест како последен натпревар со кој ќе се затвори третриот дел од сезонава.
 
B

Beck's

Гостин
Во вторник завршува и вториот дел по кој ќе се игра плеј оф и аут каде што првите 6 еднаш ќе се сретнат помеѓу себе додека другите 4 по два пати. По денешните резултати Пелистер со една нога веќе стана второлигаш додека Брегалница и Турново ќе се борат да го избегнат 8 место кое нуди бараж со 3то пласираниот од 2 лига.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Брегалница и Турново ќе се борат да го избегнат 8 место кое нуди бараж со 3то пласираниот од 2 лига.
Мислам дека без оглед на тоа кој од нив ќе игра бараж, на крај не би требало да имаат проблем да го поминат Гостивар или Македонија ЃП...
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Во вторник завршува и вториот дел по кој ќе се игра плеј оф и аут каде што првите 6 еднаш ќе се сретнат помеѓу себе додека другите 4 по два пати. По денешните резултати Пелистер со една нога веќе стана второлигаш додека Брегалница и Турново ќе се борат да го избегнат 8 место кое нуди бараж со 3то пласираниот од 2 лига.
Ако Турново ја победи Шкендија 6:0, тогаш ќе игра во плеј оф, а Металург во плеј аут. Малку веројатно, ама се е можно :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom