Македонски звучи подобро (трет круг)

  • Креатор на темата ЏинЏер
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Џ

ЏинЏер

Гостин
Хелоу,

Задоволство ми е да го отворам третиот круг од изборот за најдобра македонска песна „Македонски звучи подобро“.

Правилата веќе ги знаете:
  • Секој ден во периодот од 19:00-20:00 (понекогаш може да се случи и да доцниме) јас или @.Sky. објавуваме два дуели со песни.
  • Можете да гласате за една песна во двата дуели или во само еден од дуелите, се' до објавувањето на следните дуели.
  • Покрај гласовите, слободно може да дадете и коментар за понудените песни, да образложите зошто сте гласале за некоја песна, да кажете која песна ве потсеќа на симпатијата од основно, на екскурзијата во средно, на првиот бакнеж итн итн.
  • Доколку во некој дуел имаме изедначен резултат, односно двете песни имаат по ист број на гласови, понатаму оди онаа која има собрано повеќе гласови во претходните кругови.

Во овој круг се натпреваруваат 256 песни, односно 128 дуели. Листата на песни може да ја најдете ТУКА.


Ииии одиме со првите 2 дуели од третиот круг!!!

И секако јас ќе ја имам честа прва да гласам:
1. Брејк
2. Дани
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
1. Брејк
2. Дани
:)
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
1. Брејк
2. Дани
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.331
1. Брејк
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
1. Во бестрага
2. /
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
3.136
БРЕЈК - ВО БЕСТРАГА
ДАНИ ДИМИТРОВСКА - ШТО ДО ТОГАШ
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
БРЕЈК - ВО БЕСТРАГА
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
1. Брејк
2. Дани
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Малку по малку веќе и стигна и третиот круг. Многу ми е драго и мило што сеуште е живо сето ова со дуелите. Голема благодарност до сите кои веќе имаат гласано се надевам дека и понатака ќе имаме гласачи но исто така и повеќе членови нови кои ќе гласаат.

Ајде и јас да го покажам моето гласачко ливче :D
  1. БРЕЈК - ВО БЕСТРАГА
  2. ДАНИ ДИМИТРОВСКА - ШТО ДО ТОГАШ
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ич не сте забавни, сите исто гласате. :icon_lol:
По правило од првиот дуел треба да оди Конкорд но со оглед на гласачите факт дека ќе оди Брејк понатаму. Но јас прво се мислев да гласам за Конкорд бидејќи заслужува нивна песна да има во 4 круг но со оглед на гласачите очигледно е тешко. Јас на крај се одлучив да гласам за Брејк бидејќи таа песна ми е како најслушана па тоа некако ме одлучи да гласам за брејк. :icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom