Македонска фудбалска репрезентација

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Нек му кажит некој на Иљо дек требит да ja кренит глана ко ќе шутирет пенал.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
i penal koga promasivme nema sho da barame povike so rusite
trebe da bidime presrekni sho primivme samo eden gol
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.927
Поени од реакции
4.401
САмо некако да успеат нашиве да им го брцнат во следниве 2-3 минути, најсреќен ќе бидам!Сепак македонци се , а и јас исто така.:oeoeoe:
Верувам и другите нели?
Ама сепак ништо...ЈБГ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:nesvest:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.867
i penal koga promasivme nema sho da barame povike so rusite
trebe da bidime presrekni sho primivme samo eden gol
Не брат, Русиве се среќни шо не примија некој гол, тотално ги надигравме, не видов од нив некој посериозна шанса, а ние имавме две пречки, пенал промашен и 2-3 добри шанси. Е сега шо не се кадарни нашиве да добиет натпревар, то е друга работа :kesa:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Од играва на нашава репрезентација и од играчи како Наумовски, Шумуликовски и други анти-таленти, ме фаќа запек. Погрд фудбал немам гледано во живот.
Русија беше очајна во второто полувреме, да не беа нашите репрезентативци толку ретардирани, ќе дадевме без проблем 2 гола.
Со селектрор како Јонуз, и со овој играчки кадара толку е силата.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
До сите администратори и модератори:
ТЕМАВА ДЕФИНИТИВНО ТРЕБА ДА СЕ ПРЕФРЛИ ВО ЧДА !!!!!!!!!!!!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Русиве мизерни,педерска игра изиграа.Да имавме среќа и со овој состав ќе им го лупневме.Уште еднаш се покажа дека ако се има желба и храброст резултатот сам ќе дојде.Браво за дечките за борбеноста и се надеваме на подобри денови.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Дефинитивно треба сите да одат да си го тргнат јажето. Па добро бе, да не требаше Акифеев да ја земе топката и да си турне в гол? :tapp:
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.927
Поени од реакции
4.401
Мислам оти (теоретски) ако пречката на Ристиќ не беше пречка и Наумоски не го шутираше пеналот така како пичка , МОЖЕБИ ќе ги победевме.Ама тоа е како што рече Смилески пред малку на МТВ квалифакациите си течат и секој нареден циклус ние ќе жалиме зошто не даде гол Ристиќ,Деспотовски и незнам кој.Тоа е тоа како што би рекол Катанец.Изгледа не ни бега 4 место а дали и тоа ќе го освоиме.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.193
Поени од реакции
14.470
Незнам за вас ама јас коа тренирав фудбал не учеа дека пенали изведуваат технички најпоткованите фудбалери... Во тимот што беше на теренот Илчо е помеѓу НЕтехничарите незнам зашто баш он го изведе пеналот... Требаше или Тричковски или Ѓуровски...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom